yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (4)

  1. indirimli fiyatlarla orijinal, genelde sıfır kozmetik ürünler satan ve sattığı her üründen hipder e 5 tl bağış yapan instagram satıcısı. belirli aralıklarla hipder e yolladığı bağışların dekontunu da yayınlıyor sayfasında.

  benim için bu satıcının tek kötü yanı ürünlerden birer tane olması, çoğunlukla kaçırmış oluyorum.

  2 ağustos 2017 19:17

  2. Kendisi benimde cok alisveris yaptigim,cok sempatik,guvenilir instagram hesabidir.surekli yeni urunler getirir.ayrica bir urun hakkinda fikir alisveriside yapabilirsiniz.

  Cok farkli hic ummadiginiz urunler bulabilirsiniz ki ben kat von d metal matte far paletini kendisinden almistim.:)tesekkurler lory

  3 ağustos 2017 13:43

  3. kendisinden önceki hesabı olan original mac and more'da çok fazla alışveriş yaptığım, her üründen memnun kaldığım, yeni hesabını da takip ettiğim ancak bu hesabından alışveriş yapmak istemediğim hayvansever instagram sayfası.

  Alışveriş yapmak istemememin Sebepleri şöyle; 

  -dolar kuru arttığından parfüm fiyatları zaten trendyol yahut parfümerilerde indirimde bulabileceğiniz fiyata. 

  - gelen makyaj ürünlerinin üstüne koyduğu kâr çok fazla, 2. El ürünleri bile bu kadar yüksek fiyattan satması aşırı itiyor açıkçası. lori'nin 2. El ürünleri sattığı fiyattan daha ucuza amerikadaniste veya ingilteredenal gibi sitelerden sıfır ürün TEMin ettirip, üstüne bir de gümrük sıkıntısı çekmeden alışveriş yapabilirsiniz örneğin. Ben parfüm dışında (gizlinot: Çünkü pompalı ) kimsenin artık makyajını kullanmak istemem mesela. 

  - tavrı pek hoşuma gitmiyor, şöyle engellerim, böyle engellerim falan, takibi bırakan engellenir, ödeme yapmayan engellenir, neredeyse her postunun altında yazıyor bunlar. Bunu sayfanın bio kısmına bi kere yaz geç işte, 8756 kere insanları tehdit eder gibi bir tavır takınmanın anlamı yok. Tamam insanımız salak, kötü niyetli, sen zaman ayırıp bunları yapıyorsun, senin emeğine hakaret bu, ama ne zaman bi ürünü görüp heveslensem altındaki yazı sayesinde hevesim kaçıyor, amaan başka bir yerden alırım diyorum. Bu senin için şu an çok önemli olmayabilir sevgili lori ama ben senin en sadık müşterilerindendim.. beni ufaktan kaybettiysen, diğerlerini de kaybetmeye başlayabilirsin. Bu şekildeki pek çok sayfayı takibi bıraktım, takip ettiğim 2 makyaj hesabından biri lori'ninki, bu tehditkar tavır sebebiyle onu da bırakıcam bugün yarın. 

  -Hipder'e her üründen 5 lira yolluyor, hayvansever mutlaka ama o miktar kazanca göre çok az. Bir kaç ay önce az takipçili bir sayfa kendi başına kozmetiklerini satıp 500₺ üzeri bağış yaptı hipder'e. hipder'e bağış yaptıkça win-win bi durum olduğunu düşünüyorum, hayvanseverler "aa bak bağış yapıyormuş, buradan alayım" diye kendilerini tatmin ediyorlar. Bu sayede hem lori hem hayvanlar kazanıyor, bu çok güzel birşey ama dediğim gibi tester parfüm başına 200 küsur liralar isteyen lori'cim, bari ürün başına %5 hipder'e gidiyor falan de. Sen öyle daha çok kazanırsın emin ol. Böylesi biraz komik bir rakam oluyor çünkü. Onun yerine direkt hipexpress'ten alıyorum ihtiyacım olmasa da, bari paranın tümü hayvanlara gidiyor. 

  Hayvanseverlik demişken, Sezar'ın hakkı Sezar'a arkadaşlar, lori'nin hipder'e çok ürün bağışlamışlığı da vardır, onu da es geçmek istemiyorum. Bu gerçekten takdir göresi bir davranış benim nazarımda. 

  13 ağustos 2017 19:49


  4. 2dir denk geldiğim çekilişleri türlü beauty bloggerlarına çıkan instagram hesabı.. yorumsuz

  23 ağustos 2017 23:45

  5. kendisini takip etmeyi, yukarıdaki entry'yi girdikten bir kaç saat sonra bırakmıştım. bugün buradaki nickimi bilen bir arkadaşım, kendisinin yukarıdaki entry'me ithafen yazdıklarına denk gelmiş instagram'da, dolayısıyla anca görüyorum. 

  Öncelikle kendisi 2500₺'lik parfümleri 200₺'ya sattığını söylemiş, ben öyle birşeye denk gelmedim açıkçası. :) instagram sayfasını şöyle bir gezerseniz, parfümlerin indirim oranlarına kendiniz şahit olabilirsiniz. 

  Ayrıyetten yukarıdaki girdimde insanlar teklif yapıp ödeme yapmadıklarında bunun kendisinin verdiği emeğe saygısızlık olduğundan da ayrıca bahsettim. 

  Yorumları okudukça güldüm, Takipçileri beni hem primcilikle suçlamışlar, hem kıskançlıkla. Burda anonim bir Hesabım var, diğer hesaplarıma bağlı değil, herhangi bir satış Hesabım yok ve blogum da yok. Yani burdan yazdıklarımın bana prim getirme şansı sıfır. Hatta burda bir kez, zebramo'da eski ürünlerimi satmaya çalışıp, ölücülerden fenalık gelince eve arkadaşlarımı toplayıp ürünleri onlara verdiğimi anlattığım bir entry'm bulunmakta. Sözün özü, kozmetik satış işinden bu kadar uzağım, insanların saçmalığını biliyorum, bu nedenle de emeğe saygısızlık olduğunu dile getirdim. Prim vs'lik bir olay yok, insanlar benim burda yazdıklarımı okusa nolur, okumasa nolur? Burdan ne kazancımız var süslüler, siz söyleyin. "Çok kolay ürün getirtebiliyorsanız hesap açıp satın" demiş, niye öyle birşey yapayım? Benim böyle birşey için hem vaktim yok, hem de bu kazanca ihtiyacım YoK. Ki yukarıda dediğim gibi, vaktim dahi olsa ben zaten uğraşamam, uğraşamayacağımı bildiğim için de bu işe girişmem. Ki tekrar diyorum, evet insanlar salak, daha öncesinde satılan ürüne ilk "ben" yazan olunca ürünü bedava alacağını sanacak kadar sivri zekalılarla dolu etrafımız, ürünün altındaki kısacık yazıyı bile okuyamayacak kadar eksik kafalılar var. Ama ben her ürünün altını okuyup "engel" kelimesini görünce itiliyorum. Bunu da burdan yazdım. Sözlüğün amacı memnun kalıp kalmadığımız şeylerden bahsetmekken, burda sırf övgü bulmayı beklemiyordun heralde. 

  Ayrıca kendisini sanırım geçen sene bu zamanlarda (gbkz: instagram satıcıları önerileri)'nde önermişim. Neden geçen sene önerdiğim, çok tatlı bilmem ne dediğim sayfaya bu sene eleştiri getiriyorum, ben olsam bunu düşünürüm "ne değişti acaba?" Diye. 

  Kendisi ise bunu düşünmektense, "arkadaş uygun bi dille eleştiri yapmış" diyen takipçisine "takibi bırakmakta özgürsünüz" diye cevap vermiş. Türkiye'nin genel esnaf kafası bu işte maalesef. Yapıcı Eleştiriye bile gelemez, ama eleştireni gömer. 

  Hipder'le olan mevzuya cevap vermeyeceğim, ben fikrimi belirttim, Lori'nin de fikri buymuş, uzatmaya gerek yok. 

  Fakat gerçekten iyi güldüğüm bir başka cevabı olmuş Lori'nin. "Charlotte Tilbury ve Chanel gibi markaları yerin dibine sokmuşsunuz, o yüzden beni eleştirmenizi normal buluyorum." diye. Burası (gbkz: süslü sözlük) lori, buranın amacı bu bilmiyorsan aydınlatayım. Bir üründen memnun kalmadıysak bunu burda paylaşıyoruz, ki bizle aynı cilt/saç bilmem ne tipine sahip bir süslü de aynı ürüne boşu boşuna para vermesin. Bir üründen memnun kalmadıysam sırf "high end bir ürün" diye cildim patlayana kadar kullanmam, beğenmiş numarası yapmam. Marka takıntım yoktur, isterse en pahalı marka olsun, sevmediysem eleştiririm. Bir ürünü sırf pahalı diye beğenmesem bile göklere çıkaramam, "chanel'e laf eden ölsün" gibi triplere giremem. Chanel (gizlinot: ki favori rimelim sublime de Chanel 'dir mesela)  ve Charlotte Tilbury'nin bazı ürünlerini beğenmedim diye beni "kaale alınmayacak insan" yapmışsın, Creme de La mer'den memnun kalmadığımı duysan ne yaparsın acaba :)  parayı basıp alıyorum, beğenmediysem söylemek en doğal hakkım değil mi? Ürün verdiğim parayı haketmiyorsa ve bunu paylaşabileceğim bir mecra varsa neden susayım? Bir mantığı var mı bunun? :)

  Önceki girdimde "Sevgili lori" dememe takmış ayrıca. Ne diyeyim artık, herşeyi de bu denli neticeden anlamaya çabalamak, iyi niyetle söylenen birşeyi böyle anlayabilmek için farklı bir kapasite gerekiyor, pek çok kez kazık yemiş olmak gerekiyor sanırım. Orda yazdığım "sevgili lori" kendisiyle önceki senelerde olan bir sürü gerek whatsapp, gerek instagram muhabbetlerimize dayanarak söylediğim, samimiyet içeren, saygı duyduğun birine uygun bir şekilde, ağır konuşmadan eleştiri getirip eski formuna kavuşmasını isteyen bir tavırdı, tepeden bakan bir tavır asla değil. 

  verdiği cevabı görsellere ekleyeceğim. bu da kendisiyle ilgili yazdığım son girdi olacak, çünkü o instagram postunda ben almam gereken cevabı gayet güzel aldım. 

  Kendisine geri kalan hayatında başarılar. 

  29 ağustos 2017 22:14

  6. Yukarıdaki girdiyi görünce ben de yazayım dedim. öncelikle ben de aynı yukarıdaki süslü gibi eskiden Lori'den alışveriş yapardım, şimdi ise takip bile etmiyorum. Neden mi? Vakti zamanında kendisinden sahte VS mist aldım, ilk kez kullanıyordum önce ikileme düştüm sahte değildir yahu, kızın günahını almayım dedim ve bunu hiçbir yerde dillendirmedim. Ama neticede biliyorum ki Lori de zebramo, modacruz gibi sitelerden alıp satıyor. En azından o zaman öyle yapıyordu. Oralarda ne kadar sahte ürün olduğunu hepimiz biliyoruz. Ben de kendisinden 45tl ye sahte Vs aldım, ürün hala da duruyor yapabilirsem görsellere eklerim kendiniz de bakarsınız. Kasten yapıldığını düşünmüyorum ancak bu olanı değiştirmiyor. 

  29 ağustos 2017 22:45

  7. Aslında bir sürü insan ben alacağım yazıp almıyor.almak isteyenlere karşı haksızlık olduğunu düşünüyorum.ben engellemesini yanlış bulmuyorum.bende esnafim.maalesef insanlarla uğraşmak,onları memnun edebilmek dünyanın en zor işi.

  Buarada insanları yanlış yönlendirmemek adına periparfüm sahte parfüm satıyor.internette araştırırsanız bunu görürsünüz.

  31 ağustos 2017 12:45


  8. Tanım: instagramda kozmetik satışı yapan bir ig hesabı. 

  Kendisinden birkaç kere alışveriş yaptım, kendim de kozmetiğe çok meraklı olduğumdan (burda yazarsam meraklı olmam da normal:) ), ne satıyor kaça satıyor hep göz gezdiririm. Kendisini şahsi olarak tanımışlığım da yok ancak sezarın hakkını sezara vermeli diyerek söyleyebilirim ki sattıkları orijinaldir, az kullanılmışlık konusu da cidden en fazla 1-2 kere denenmiş ürünleri satıyor, fiyatları elbette sahte veya açık parfümler gibi olamaz, burda esas nokta ürünün mağaza satış fiyatıdır ve bu kız uyguna satıyor. 

  Teklif verip satın almayanlar engellenir demesi veya bazı kişilere göre sert çıkışları aslında insanların gri bölgelerden ne kadar faydalandığının kanıtı, alıcam diyor almıyor, başkasının almasına mani oluyor, e bu kızın zamanını deli gibi çalıyor, insanla uğraşmak cidden zor. 

  Lori daha çok ürün satsın biz de istediğimiz şeye denk gelirsek nispeten uygun fiyatlı ürünlere ulaşalım derim. 

  31 ağustos 2017 13:06

  9. Çok çok çok ama çok ilgisiz bir instagram butigi. 

  21 kasım 2017 10:16

  10. daha önce 2 kez ürün aldığım instagram butiği. ürünlerle ilgili sıkıntı yok (parfümlerini bilmiyorum ama) ancak açık artırma adı altında yaptığı satışlarda fake hesabından ürünlerin fiyatını artırdığından beri takibi bıraktım.

  18 ekim 2018 16:36