yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (44)
  • medya (2)

  1. bugün başlayan netfiliks dizisi. üç bölümü izledim rahat kafa yormadan izlenilebilecek bir dizi.

  kubilay aka'nın canlandırdığı kerem çok sinir bozucu, öfke kontrolü olmayan önüne geleni dayak manyağı yapan bir tip. alina boz paramparça hazal günlerine geri dönmüş, yine bad girl. pınar deniz - kaan urgancıoğlu ve ipek filiz yazıcı - mert yazıcıoğlu çiftleri hoşuma gitti izlemesi keyifli. urgancıoğlu'nun ve yazıcıoğlu'nun dediği çoğu şey anlaşılmıyor oyunculardan mı kaynaklı sesten mi anlayamadım. bade işçil çocuklardan birinin annesini canlandıracak zannetmiştim ipeğin gençliğini canlandırıyor. pınar deniz'in canlandırdığı burcu'yu fazla gereksiz idealist buldum, tamam ergenler anladık da kubilay ve alina çok şımarıklar, okuldan atılmak kadar ağır bir ceza verilmese de cezalandırılmaları gerek. müzikler çok bilinmeyen ve güzel parçalardan seçilmiş. bitirince editleyeceğim.

  edit: yedinci bölümden geliyorum tünelin ucu berbat bir yere çıktı. kavga sahnesinde izlemeyi bırakmam gerekiyordu ya neyse geldik artık sonuna

  edit tuuba: ilk dört bölümü güzeldi kalanını pek beğenmedim ama yoklukta gider fena değildi.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=5-_4sqR2DCA ışık&sinan-kendime yalan söyledim) sizi yerim

  24 nisan 13:27 29 nisan 00:40

  2. az önce bitirdiğim Netflix dizisi. özellikle ilk iki bölüm fazla cringe fakat güzel müzikler, güzel İstanbul manzaraları var. kimsenin üst düzey bir yapım beklediğini sanmıyorum zaten vakit geçirmek için izlenilir, çerezlik. (gizlinot: muhafızdan iyi:d)

  bir de üst girdide de bahsedilmiş özellikle kaan urgancıoğlu'nun dedikleri çok zor anlaşılıyor ses ile ilgili bir problem var sanırım.

  24 nisan 21:53

  3. PEk çok kişi gibi ağır işsiz olduğumdan bir günde bitirdiğim dizi.

  Netflix’teki diğer türk yapımlarına göre başarılı buldum ben aslında. Oyunculuklar ve karakter derinlikleri yerindeydi. Uzatmadan sadede gelebilen bir kurgu olmuş. Uluslararası platform olduğundan nostalji kaygısı gütmemişler bence. Türk olmayan biri izlediğinde “aa 98 yılında böyle değildi” demeyecek neticede. Aşırı sırıtan bir şey de görmedim gerçi. Müzik seçimlerini başarılı buldum, eşlik ettim sürekli. 

  Kısacası bir çırpıda izlenebilecek yormayan bir dizi olmuş.

   

  -spoiler-

  alina boz’un yetişkin hali hiç olmamış bence. 

  -spoiler- 

  25 nisan 02:53


  4. netflix dizisi. oturdum hepsini bi günde izledim çünkü vaktim bol ve değersiz. neyse müzikleri güzel gerisinden de bir şey beklemiyodum zaten o yüzden tam olarak beklentimi karşıladı.

  gelelim senariste, meriç acemi. bu da demek oluyor ki devam ederse daha da b*ka saracak. çünkü meriç hanım bayılır ordan burdan altı doldurulmamış karakter çıkarmaya. karakterlerin daha önce asla mesajı dahi verilmemiş travmaları, hobileri, aşkları vs dizinin çat diye merkezine oturacak. gizem yaratma çabası hep komik kalacak falan.

  neyse karakterlere gelecek olursak sinan dışındakilerin karakter altı yine iyi doldurulmamış. kerem'in bu kadar siddete yatkın olması babasından dolayı okey deyip geçecek miyiz? baban öküzün teki diye niye milleti dövüyon gardaşım bi anlat hele? eda neden özgüvensiz bu da belli değil. yemeği, kiloyu o kadar takıntı haline getiren biri, biriyle öpüştü diye ertesi gün börek gömmez meriç hanımcım size kötü haberlerim var(gizlinot: swh)

  1998 yılında geçiyor olmasına hiç değinmedim farkındaysanız çünkü her an bunu unutarak izlemeye çalıştım yoksa kahkaha tufanı.

  25 nisan 10:42 25 nisan 17:58

  5. Güzel başlayıp son bölümlere doğru kalitesi düşen dizi. Senaristi Meriç acemi olduğuna göre ikinci sezon daha da kötü olur muhtemelen. Gençlik hele lise dizilerine bayılan biri olarak bu diziyi sevdim çünkü dizi gerçekten eski tip lise dizilerini anlatıyor. Yeni tip lise dizilerinde seks, uyuşturucu daha yaygın gözükürken bu dizi lise defteri tadı verdi bana. Nostaljik hissettirdi. Işık ve Sinan aşkını ise beğeniyorum. serseri erkek ve çalışkan kız aşkı favorim. Bir de gelecekteki hallerini görmesek daha iyi olurdu anladık şimdi iki çiftin ayrıldığını.

  Genç oyuncular çok başarılı hele Osman ve Sinan'ı canlandıran oyuncular. Alina boz zaten çok güzel.

  25 nisan 12:44

  6. o ne öyle ya. Hem türkiye'de hem de 1998 yılında böyle şeyler yaşanacak. Müdür adamı düzler geçerdi valla. Dayağı da yerdik okuldan da atılırdık. En azından benim mezun olduğum anadolu lisesinde öyle işler afedersiniz g.t ister canım. Tek iyi yanı Müzikler.

  25 nisan 13:24 28 nisan 20:42

  7. Netflix türkiye’nin yapımcılığını ayyapım’ın üstlendiği yeni dizisi. Meriç acemi(gizlinot: çocuklar duymasın yasemin) imzasının olması bile klişelere merhaba diye bağırıyor. Ancak vakitten bol bir şeyim olmadığı için üç gün içerisinde bitirdim.

  ——spoiler içerebilir

  Bence en büyük fiyaskosu karakterlerin şimdiki halleriydi. Lise ikiye giden ve 17 yaşında olan kızlarımız 20 sene içerisinde 10 cm uzayıp (gizlinot: ışık) ve 7 cm (gizlinot: eda) kısalmış. Tuba ünsal kesinlikle çok kötü bir seçim olmuş. İzlerken bade işçil’le rol değiştirseler çok daha iyi olabilirmiş diye düşündüm hep. Erkek karakterleri göstermeyecekleri belliydi ancak onlar konusunda da ikinci sezon için çıtayı çok düşürdüm. Gençlik hallerinde ise kubilay aka’nın oyunculuğu gözlerimi kanattı. 

  1998 yılında geçtiğine dair tek doğru nokta osman’ın kullandığı cep telefonu ve burcu’nun evindeki sürahiydi sanırım. Ancak zaten bize 98’i vermek istemedikleri belliydi. Yıldan ve mekandan bağımsız bir dizi çekmeye çalışmışlar. İstanbul’da yaşayan çoğu kişi o yolların birbiriyle bağlantılı olmadığını, o sokaktan oraya ulaşılmadığını fark etmiştir. Ancak zaman konusunda da sıkıntılar vardı. Okuldan çıktıkları bazı günler hava kararmış, bazı günler aydınlıktı. Ki ilkbahar-yaz mevsimi olduğunu düşünürsek bu yine üzerinde durulmamış bir detaydı. 

  Karakterlerin geçmişlerinin de yeterince anlatılamamış olduğunu düşünüyorum. Aileleri ile olan sorunları çok üstünkörü kalmış detaylardı. En İzlerken ‘evet bu doğru’ diyip karakterle bağ kurabileceğimiz nokta olan ışık’ın ailesi-annesi- ise özellikle abartılmış bir tipti. Diğer aileler maalesef gerçekçilikten fazlasıyla uzaktı ve karakterler ile bağ kurup sebep-sonuç ilişkisi kurmamı engelledi. Eda’nın annesiyle olan konuşması mesela, hiçbir şey ifade etmiyordu. Vermek istedikleri mesajları gözümüze parmakla sokmaya çalışmışlar sadece. 

  Bir de üzerine düşündüğüm nokta, bu çocuklar gerçekten topluma kazandırılması gerektiren kişilerdi evet ama yaptıkları şeyler ‘gençlik’ ve ‘kendini bulma’ ile alakası olmayan ve çoğu zaman suç teşkil eden durumlardı. Bunu ‘farklılık’ olarak yansıtmak ve farklılık adı altında yaptıklarının yüceltilip kahramanlık olarak lanse edilmesi de gereksizdi. Bu konuda en iyi karakter sinan’dı. Hareketlerini kendi içinde bir zemine oturtmuş ve o yolda yürüdüğü belliydi. Diğerleri ise serseri kurşun misali savruluyordu. 

  En çok izlemeyi istediğim kişi osman’dı, stylingi de zamanın ötesinde çok iyiydi bence, ancak osman hakkında çok az şey görebildik dizide. Birkaç yerde bölüm sürelerinin farklı olmasının nedeninin osman’ın kesilen sahneleri olduğunu okudum. Çeşitli mecralarda başlatılan homofobik kampanyalar nedeniyle netflix bunu yaptıysa gerçekten çok üzülürüm. Biz ki zamanında atv’de iki erkeğin aynı yatakta yattığı sahneleri izlemiş nesildik... (gizlinot: 2010, kılıç günü) geriye doğru gidiş kalbimi bir miktar kırdı. 

  Gelelim burcu ve kemal’e. Pınar deniz sen aşırı güzel bir kadınsın ve kaan urgancıoğlu kampüsistan’dan beri benim için tam bir jönsün. Bunaldığım ve hiçbir şeye heyecanımın kalmadığı şu günlerde aralarındaki elektriği izlemek beni ılık ılık gülümsetti. Hatta sırf bu yüzden izledim diyebilirim. Bu aşk için hazırlanan Geri plandaki diğer karakterler de yine gereksiz ve absürdtü. (Gizlinot: ingilizce öğretmeni olan kadın, burcu’nun nişanlısı vs) ayrıca burcu ve kemal’in ayrı ayrı öğrencileri ile olan ilişkileri de anlamsızdı. Ancak bunu türkiye’de yaşayıp türk lisesinde okuduğum için söylüyorum. Zira elite izleyen bir ispanyol olsaydım belki o zaman da benzer şeyler hissederdim. 

  spoiler içerebilir——

  Son olarak, diziyi genel olarak çok fazla şeyi çok az arkaplanla anlatmaya çalışıp çok havada kalmış bir yapım olarak buldum. En son bunu burak deniz ve büşra develi’nin filmi arada’yı izlerken hissetmiştim. (gizlinot: o filmi de önermem) ancak ikinci sezonu da izlerim. Kimin hayatı nasıl bir yöne evrilmiş ve hangi noktada tekrar aynı çizgide buluşacaklar görmek isterim. 

  Eklemeyi unuttuğum şey ise, dizinin müziklerinin harikalığı oldu. Tüm gün dinleyebileceğim bir playlist ekledim listeme. 

  26 nisan 14:44 26 nisan 16:59


  8. dün tüm bölümlerini izledim, keyifliydi. ışık,görütüler,planlar,kullanılan şarkılar benim çok hoşuma gitti.hikayenin ne kadar türkiye gerçeklerinden uzak yönleri olsa da en azından hikayede tutarlılık var.sadece dünden beri eda'nın şimdiki halini kim oynamalıydı diye düşünüyorum. tuba ünsal'ın hiç olmadığı aşikar da... nur fettahoğlu, pelin karahan falan tek tek düşünüyorum bir türlü bulamıyorum.

  26 nisan 14:55

  9. Spoiler 

  .

  .

  Eda'nın büyük hali için tuba ünsal hiç olmamış. Oyunculuk sıfır. O güzelim kızın yetişkin hali için tuba'yı mı uygun gördünüz gerçekten. Görüncd hayal kırıklığına uğradım resmen. 

  Burcu biricik olabilirdi bence. Tuba'yı benzetmeye çalışma çabasının yarısını burcuya verseler gayet güzel olurdu. Ceyda ateş de gayet iyi olurdu.

  26 nisan 15:26 26 nisan 15:32

  10. öncelikle netflix in youtube kanalında love 101 trailer'ı adlı videonun altında oldukça fazla olumlu yorumlar var yabancılar tarafından yazılan ve video neredeyse 1 milyon izlenmeye ulaşacak. bence bu yabancıların kafasındaki türkiye'de hala deveye biniyorlarmış imajını yıkmak için iyi bir yapım.dizi için yorum yaparsam

  ------spoiler------

  Öncelikle oyunculuklar kesinlikle atiye dizisinden iyiydi.Özellikle ben alina boz'un ve sinan karakterini oynayan çocuğun dizi sonrası popülerliklerinin artacağını düşünüyorum.İzleyenler genel olarak osman ve sinan karakterlerini sevmiş.Ben osman'ı sevdim ama hikayesini derinleştirmemeleri talihsiz olmuş. kesilmiş sahneler olabilir kısmına katılıyorum çünkü dizinin bir sahnesinde osman burcu hocaya vermeleri için bir bilezik alıyor ve gruba veriyor ışık o sahnede ''osman seninle çıkacak kız çok şanslı'' gibi bir laf ediyor ve osman dan hiçbir tepki yoktu.bilmiyorum orada bana bir gönderme var gibi geldi çünkü hiç duygusal bir yakınlaşma görmedik osman dan dizi boyunca.onun dışında kerem biraz fazla karikatürize olmuş ama bence kubilay aka ve alina boz çok yakışmışlar aralarındaki elektrik güzeldi.Burcu hoca karakteri yer yer fazla saflaşsa da pınar deniz'in duru güzelliği ekran başında beni bile büyüledi ve kemal hocayla çok yakıştırdım. ah Kaan Urgancıoğlu sana söyleyecek hiçbir lafım yok burcu hocayla beraber her bölüm bende sana aşık oldum.İnandırıcılık kısmına gelirsek ben küçük sahil kasabasında bölgenin en iyi anadolu lisesinde okudum ve dizide gerçekleşen çoğu şey bizim okulumuzda da oluyordu.dizide gerçekleşen ve gerçekleşmeyen çoğu şey vardı mesela Öğretmenle ilişkisi olan vardı,sürekli kavga çıkaranlar,çatışmalar,öğrenci protestoları,sınav sorularını çalmak falan bizde de vardı ve okuldan atılma hiç olmadı.O yüzden benim için absürt değildi sadece hocalarla konuşma şekilleri senli bizli olması biraz garip geldi ama okuduğum üniversite de bazı hocalar bana sen şeklinde yada ismimle hitap edin falan demişti o yüzden o durum da aman aman garip değil. son olarak tuba ünsal neden ve nasıl seçildi eda rolüne kimse arkadaşlar bu olur mu ya? falan demedi mi gerçekten anlamadım.Bade işçil ışık rolünde iyiydi ama eda rolüne aslı enver,yasemin allen falan daha iyi olurmuş yada saçlarını biraz sarılaştırsa berrak tüzünataç eda'nın o asi havasını daha iyi yansıtırmış tuba dan bence.Ama genel olarak benim aklımda ilk aslı enver canlandı eda için.Erkekleri merak diyorum açıkçası 2.sezona bırakmaları kötü oldu oyuncuları görseydik keşke.Bence sinan öldü.ZAten sürekli çocuğun ölmesinin bekler gibi konuşuyorlardı ve sağlıksız bir hava verilmişti sinana özellikle.Işığın bu kadar obsesif bir toplanma düzenlemesi de bundan olabilir ondan başka kimse bu kadar umursamamış hatta geçmişi gömmüş gibi geldi.

  26 nisan 15:34 26 nisan 16:18

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar