yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (2)

  1. bugün başlayan netfiliks dizisi. üç bölümü izledim rahat kafa yormadan izlenilebilecek bir dizi.

  kubilay aka'nın canlandırdığı kerem çok sinir bozucu, öfke kontrolü olmayan önüne geleni dayak manyağı yapan bir tip. alina boz paramparça hazal günlerine geri dönmüş, yine bad girl. pınar deniz - kaan urgancıoğlu ve ipek filiz yazıcı - mert yazıcıoğlu çiftleri hoşuma gitti izlemesi keyifli. urgancıoğlu'nun ve yazıcıoğlu'nun dediği çoğu şey anlaşılmıyor oyunculardan mı kaynaklı sesten mi anlayamadım. bade işçil çocuklardan birinin annesini canlandıracak zannetmiştim ipeğin gençliğini canlandırıyor. pınar deniz'in canlandırdığı burcu'yu fazla gereksiz idealist buldum, tamam ergenler anladık da kubilay ve alina çok şımarıklar, okuldan atılmak kadar ağır bir ceza verilmese de cezalandırılmaları gerek. müzikler çok bilinmeyen ve güzel parçalardan seçilmiş. bitirince editleyeceğim.

  edit: yedinci bölümden geliyorum tünelin ucu berbat bir yere çıktı. kavga sahnesinde izlemeyi bırakmam gerekiyordu ya neyse geldik artık sonuna

  edit tuuba: ilk dört bölümü güzeldi kalanını pek beğenmedim ama yoklukta gider fena değildi.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=5-_4sqR2DCA ışık&sinan-kendime yalan söyledim) sizi yerim

  24 nisan 2020 13:27 29 nisan 2020 00:40

  2. az önce bitirdiğim Netflix dizisi. özellikle ilk iki bölüm fazla cringe fakat güzel müzikler, güzel İstanbul manzaraları var. kimsenin üst düzey bir yapım beklediğini sanmıyorum zaten vakit geçirmek için izlenilir, çerezlik. (gizlinot: muhafızdan iyi:d)

  bir de üst girdide de bahsedilmiş özellikle kaan urgancıoğlu'nun dedikleri çok zor anlaşılıyor ses ile ilgili bir problem var sanırım.

  24 nisan 2020 21:53

  3. PEk çok kişi gibi ağır işsiz olduğumdan bir günde bitirdiğim dizi.

  Netflix’teki diğer türk yapımlarına göre başarılı buldum ben aslında. Oyunculuklar ve karakter derinlikleri yerindeydi. Uzatmadan sadede gelebilen bir kurgu olmuş. Uluslararası platform olduğundan nostalji kaygısı gütmemişler bence. Türk olmayan biri izlediğinde “aa 98 yılında böyle değildi” demeyecek neticede. Aşırı sırıtan bir şey de görmedim gerçi. Müzik seçimlerini başarılı buldum, eşlik ettim sürekli. 

  Kısacası bir çırpıda izlenebilecek yormayan bir dizi olmuş.

   

  -spoiler-

  alina boz’un yetişkin hali hiç olmamış bence. 

  -spoiler- 

  25 nisan 2020 02:53


  4. Güzel başlayıp son bölümlere doğru kalitesi düşen dizi. Senaristi Meriç acemi olduğuna göre ikinci sezon daha da kötü olur muhtemelen. Gençlik hele lise dizilerine bayılan biri olarak bu diziyi sevdim çünkü dizi gerçekten eski tip lise dizilerini anlatıyor. Yeni tip lise dizilerinde seks, uyuşturucu daha yaygın gözükürken bu dizi lise defteri tadı verdi bana. Nostaljik hissettirdi. Işık ve Sinan aşkını ise beğeniyorum. serseri erkek ve çalışkan kız aşkı favorim. Bir de gelecekteki hallerini görmesek daha iyi olurdu anladık şimdi iki çiftin ayrıldığını.

  Genç oyuncular çok başarılı hele Osman ve Sinan'ı canlandıran oyuncular. Alina boz zaten çok güzel.

  25 nisan 2020 12:44

  5. o ne öyle ya. Hem türkiye'de hem de 1998 yılında böyle şeyler yaşanacak. Müdür adamı düzler geçerdi valla. Dayağı da yerdik okuldan da atılırdık. En azından benim mezun olduğum anadolu lisesinde öyle işler afedersiniz g.t ister canım. Tek iyi yanı Müzikler.

  25 nisan 2020 13:24 28 nisan 2020 20:42

  6. dün tüm bölümlerini izledim, keyifliydi. ışık,görütüler,planlar,kullanılan şarkılar benim çok hoşuma gitti.hikayenin ne kadar türkiye gerçeklerinden uzak yönleri olsa da en azından hikayede tutarlılık var.sadece dünden beri eda'nın şimdiki halini kim oynamalıydı diye düşünüyorum. tuba ünsal'ın hiç olmadığı aşikar da... nur fettahoğlu, pelin karahan falan tek tek düşünüyorum bir türlü bulamıyorum.

  26 nisan 2020 14:55

  7. Spoiler 

  .

  .

  Eda'nın büyük hali için tuba ünsal hiç olmamış. Oyunculuk sıfır. O güzelim kızın yetişkin hali için tuba'yı mı uygun gördünüz gerçekten. Görüncd hayal kırıklığına uğradım resmen. 

  Burcu biricik olabilirdi bence. Tuba'yı benzetmeye çalışma çabasının yarısını burcuya verseler gayet güzel olurdu. Ceyda ateş de gayet iyi olurdu.

  26 nisan 2020 15:26 26 nisan 2020 15:32


  8. öncelikle netflix in youtube kanalında love 101 trailer'ı adlı videonun altında oldukça fazla olumlu yorumlar var yabancılar tarafından yazılan ve video neredeyse 1 milyon izlenmeye ulaşacak. bence bu yabancıların kafasındaki türkiye'de hala deveye biniyorlarmış imajını yıkmak için iyi bir yapım.dizi için yorum yaparsam

  ------spoiler------

  Öncelikle oyunculuklar kesinlikle atiye dizisinden iyiydi.Özellikle ben alina boz'un ve sinan karakterini oynayan çocuğun dizi sonrası popülerliklerinin artacağını düşünüyorum.İzleyenler genel olarak osman ve sinan karakterlerini sevmiş.Ben osman'ı sevdim ama hikayesini derinleştirmemeleri talihsiz olmuş. kesilmiş sahneler olabilir kısmına katılıyorum çünkü dizinin bir sahnesinde osman burcu hocaya vermeleri için bir bilezik alıyor ve gruba veriyor ışık o sahnede ''osman seninle çıkacak kız çok şanslı'' gibi bir laf ediyor ve osman dan hiçbir tepki yoktu.bilmiyorum orada bana bir gönderme var gibi geldi çünkü hiç duygusal bir yakınlaşma görmedik osman dan dizi boyunca.onun dışında kerem biraz fazla karikatürize olmuş ama bence kubilay aka ve alina boz çok yakışmışlar aralarındaki elektrik güzeldi.Burcu hoca karakteri yer yer fazla saflaşsa da pınar deniz'in duru güzelliği ekran başında beni bile büyüledi ve kemal hocayla çok yakıştırdım. ah Kaan Urgancıoğlu sana söyleyecek hiçbir lafım yok burcu hocayla beraber her bölüm bende sana aşık oldum.İnandırıcılık kısmına gelirsek ben küçük sahil kasabasında bölgenin en iyi anadolu lisesinde okudum ve dizide gerçekleşen çoğu şey bizim okulumuzda da oluyordu.dizide gerçekleşen ve gerçekleşmeyen çoğu şey vardı mesela Öğretmenle ilişkisi olan vardı,sürekli kavga çıkaranlar,çatışmalar,öğrenci protestoları,sınav sorularını çalmak falan bizde de vardı ve okuldan atılma hiç olmadı.O yüzden benim için absürt değildi sadece hocalarla konuşma şekilleri senli bizli olması biraz garip geldi ama okuduğum üniversite de bazı hocalar bana sen şeklinde yada ismimle hitap edin falan demişti o yüzden o durum da aman aman garip değil. son olarak tuba ünsal neden ve nasıl seçildi eda rolüne kimse arkadaşlar bu olur mu ya? falan demedi mi gerçekten anlamadım.Bade işçil ışık rolünde iyiydi ama eda rolüne aslı enver,yasemin allen falan daha iyi olurmuş yada saçlarını biraz sarılaştırsa berrak tüzünataç eda'nın o asi havasını daha iyi yansıtırmış tuba dan bence.Ama genel olarak benim aklımda ilk aslı enver canlandı eda için.Erkekleri merak diyorum açıkçası 2.sezona bırakmaları kötü oldu oyuncuları görseydik keşke.Bence sinan öldü.ZAten sürekli çocuğun ölmesinin bekler gibi konuşuyorlardı ve sağlıksız bir hava verilmişti sinana özellikle.Işığın bu kadar obsesif bir toplanma düzenlemesi de bundan olabilir ondan başka kimse bu kadar umursamamış hatta geçmişi gömmüş gibi geldi.

  26 nisan 2020 15:34 26 nisan 2020 16:18

  9. Netflix'in Türk dizisi. Sırf Kaan urgancıoğlu için izleyeceğimi dizi fragmanı çıktığında söylemiştim. Gelelim hikayeye (burdan sonrası spoiler olabilir,izlemeyen arkadaşlar okumasın) dizi klasik Fox dizisi olabilecek kapasitede ama bölümlerin kısalığı ve müzikleri izlenebilir kılmış. Hikaye 1998 yılında geçiyor diye belirtiliyor ama ben hiç o vaybı alamadım gayet 2020 yılında gibiydi. Işık'ın ses tonu çok şekerdi, Eda karakteri beni biraz yordu açıkçası, gayet cesaretli bir kız imajı çizipte birini sevmekten korkma hali üzerinde biraz sakil Durmuş bence bak ışık korkuyor olsa birini sevmekten birine bağlanmaktan falan anlarımda Eda'da hiç olmamış. Osman karakteri,  sürekli fındık yiyen oooosman :) tam anlamıyla anlayamadım gerçekten kesilen sahneler mi vardı yoksa uydurma mı bilemiyorum ama havada kalan birşeyler vardı Osman'la ilgili. Kerem karakteri çok itici geldi bana sürekli kavga dövüş halleri evet gerçek hayatta var böyle tipler ama bilmiyorum eda ile uyumları gayet iyiydi. Ama Kubilay aka sakalsızken çok tipsizmiş :/ Sinan karakteri en en üzüldüğüm o oldu. Kimsesiz hali beni çok yaraladı. Annesine ne oldu öldü mü yoksa Sinan'ı terk mi etti onu anlayamadım kaçırdım mı bilemiyorum ama yalnızlığı beni çok üzdü. O duyguyu bana bayağı bi geçirdi. Sinancıyım :( gelelim Burcu öğretmene idealistliği biraz sıksada çok hoş ve çok güzel bir kız, bi kere gözüme hitap etti :^^  ve Kenan hoca ile aralarındaki o deeeeeev titreşim minik minik kalbimi hoplattı. Ulan Kaan urgancıoğlu sana bayılıyoooorum neeeet. İkilinin en sevdiğim sahnesi Burcu hocanın gelip Kenan hocaya birlikte olmamız lazım dediğinde Kenan hocanın , hay hay burada mı demesi bende şu suratı oluşturdu ; 🤤😻🤤😻 aşırı seksi konuşmuyor mu ufak tefek kalp çarpıntıları yarattı bana izlerken :)))))))) sanırım Kaan olmasa izlemezdim mükemmel bir adam. Yalnız müdüre ben çok güldüm ya çok doğal oynamamış mı adam sanki gerçek hayatındada böyle bir müdürmüş gibi izlettirdi kendini öyle gerçekçi ve doğal . Mükemmel oynamış. Kapanışa geliyorum çok konuştum Işık'ın Sinan'ın kapatılmış yalısına gelmesi orada o pis ve sürekli dökülen evin içerisinde hiç birşey olmamış gibi yemek ve masa hazırlaması Sinan'ın öldüğünü ve Işık'ın psikolojisinin bozulduğunu düşündürttü. Özellikle Eda'nın ona tabloyu verdiğinde ki ağlaması güçlendirdi Sinan'ın ölmüş olma ihtimalini. Ama tabi bu beni çok üzer ölmemiş olmasını istiyorum. Zaten Işık'ın mektubu 3 kişiye gitmedi mi Orayıda mı kaçırdım bilmiyorum ama biri evde ev işi yapan eli yemekli bir kadın aldı okudu mektubu bu Eda , biri adliyede bekleyen Mahkum şüphelerim Kerem'in olması yönünde. Biride deniz kenarında yemek yiyen birinin arka cebinde mektup vardı oraya zoomladılar, bununda Osman olduğunu düşünüyorum. Sinan ölmesin ama Işık'ın manyak gibi o pis, kapatılmış, duvarları dökülen evde histerik şekilde yemek hazırlaması bunları düşündürttü. Son notum Eda'nın yetişkin halini canlandıran Tuba Ünsal korkunç rol yapiyosun hiç ama hiç olmamıştı başka birinin canlandırmasını isterdim. Ayrıca Tuba Ünsal bi değişmemiş mi ama bahsettiğim değişim iyi yönde değil yüzü gözü bi Tuhaf olmuş:(

  Meriç acemi ufak tefek cinayetler'de başrollerin kendi halleriyle küçüklük hallerini iyi meçlemişti ama burada olmamış ya. Erkekleri bayağı merak ediyorum bakalım. 2. Sezonu merakla bekliyorum, izleyeceğim.

  Edit : dizinin adı farklı birşey olsaydı keşke Aşk101 aklıma A101'i getiriyor :(

  26 nisan 2020 16:34 26 nisan 2020 16:47

  10. beğendiğim dizi. ülkemizde çokça eleştiri aldı fakat yabancılar diziye bayılmışa benziyor. 2-3 günlük bir dizinin ikinci sezonunun ne zaman olduğunu soran bir sürü yabancı yorum okudum. ayrıca sinan karakterini çok sevmişler ve oyuncunun çok iyi oynadığını söylemişler sürekli. zaten genele hitap eden bir iş olduğu belliydi.

  ben yalnızca 90'lar daha güzel yansıtılabilirdi, yüzeysel kalmış diye düşünüyorum.

  26 nisan 2020 19:26 26 nisan 2020 19:30