0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar ()
  • medya (1)

1. lushtan tekrar tekrar aldığım saç ürünleri kategorisinde hayatımın keşfi olarak düşündüğüm durulanmayan saç nemlendiricisi. lushın gitmesine en çok bu ürün yüzünden üzülmüşümdür herhalde.(gizlinot: lemony flutter, dream cream ve angels on bare skin sizleri de unutmadım canlarım<3 ) kıvırcık ve kuru saçlarımı nemlendiren ve buklelerimin şekillenmesine yardımcı olan bir ürün. ben genelde tamamen ıslak saçıma sürüp - ki bu şekilde ürünü eşit yaymak daha kolay böylece yağlı bir sonuç olmuyor- pamuklu eski bir tişörtle saçımın fazla suyunu aldırıp daha tutucu özelliği olan bir şekillendiriciyle son şeklini veriyorum. geçtiğimiz yıllar içerisinde formülü değişti bence. ilk kullanmaya başladığım zamanlarda aşırı yoğun kokulu ve çok kalın krem yapılıydı azcık fazla kaçırsam saçım yapışık oluyordu. deneye yanıla zamanla öğrenmiştim ideal ayarını. koku hassasiyetim olduğu için kokusu çok ağır geliyordu(gizlinot: parfümü baskılayacak kadar yoğun kokuluydu) ama etkisini çok sevdiğim için gözardı ediyordum. şimdilerdeki formülü hem daha hafif kokuyor(gizlinot: yine de baskın kendine has bir kokusu var) hem de daha seyreltik yapıda saça dağıtmak şimdi çok daha kolay. kıvırcık kuzenimi de müptelası yapmıştım ki lush gitti elimiz böğrümüzde kaldı. yurt dışından getirdiğim son kutuyu kullanıyorum o da bitmek üzere. şimdi 450 grlık 3. bir boy çıkarmışlar f/gr olarak en avantajlısı o tabi ki. yurtdışından gelecek arkadaşa verilecek sipariş listemde baş sıraya yazdım adını. hadi inş(gizlinot: swh)

22 eylül 2015 23:26

2. 2 haftadır kullanmakta olduğum saç nemlendiricisi. yapısı kalın bir yüz kremi gibi. çeşitli bitkisel yağlar barındırıyo içinde (gizlinot: avokado, zeytin, hindistan cevizi, jojoba vs. vs.). özellikle kıvırcık ve kuru saçlar için üretilmiş. hatta ben araştırırken öğrendim siyahi insanların saçlarına da uygunmuş, ki onların saçları da çok kuru olur.

benim de saçlarım kıvırcık ve çoğu kıvırcık saç gibi kuru. bazen dokunmak bile istemiyodum, o kadar kuru kalıyodu. deneye yanıla en iyi gelen ürünlerin yıkayıp çıktıktan sonra saçta bırakılan ürünler olduğuna kanaat getirdim. bi süre argan yağlı, türkiye'de kuaförden aldığım bi saç kremi kullanıyodum. o da iyi bi kremdi ama eğer ki güzel ayarlayamazsam saçlarımı yağlı gösterebiliyodu.

onu bitirince, biraz da doğal içerikli bi ürün kullanmak istediğimden böyle arayışlara girdim ama iyi ki bulmuşum. nemlendirmesi o kadar güzel ki. saçlarım artık elektriklenmiyo ve bukleleri çok daha belirgin. daha kolay şekil alır hale geldi. en önemlisi çok sağlıklı görünüyo ve kesinlikle yağlı bi görüntüye yol açmıyo.

saçlarınızı çok da ince olmayan parçalara ayırıp, uçlardan başlayarak köklere doğru ilerleyerek kullanılıyo. fırçalıyomuş gibi.

fiyatı 100 gr için yanılmıyosam vergisiyle 28 dolardı (gizlinot: usd değil, cad). fakat uzun ömürlü kullanım sunucak gibi duruyo. her kuruşuna da daha şimdiden değdiğini düşünüyorum.

20 kasım 2015 22:52

3. saçlarımın uçlarına nem vermek için aldığım krem. kokusunu shakira tasarlamış, ben sevdim mi sevmedim mi kararsızım ama sevgilim kesinlikle bayılıyor. uçları nemlendirme işinde başarılı ama diplere sürerseniz emilmiyor malesef. ama zaten benim derdim uçlar nemsizlikten kırılmasın, diplere sürmesem de olur. çok az bir miktar yeterli olduğu için bayağı uzun süre kullanılıyor. kutunun küçük olduğuna bakmayın.

22 haziran 2016 15:53


4. kokusu çok"otsu" diye düşünüyorum, bir de bana nemlendiriciden ziyade sertleştiren şekillendirici bir ürün gibi geliyor, çok keskin kokusu var gün boyu yeni biçilmiş çimle limon kabuğu arası bir koku burnuma geliyor. çok heyecanla almış olmama rağmen kıvamını da kokusunu da ağır buluyorum. jöle gibi ve yapışkan kıvamda şekillendirici-bunu kalıplaştırarak yapan- bir kremdir bence kendisi. üst tarafı okuyunca farklı bir ürün mü kullanıyorum veya yanlış mı kullanıyorum diye düşündürdü. bereketli de görünmedi çünkü bana pek. lush ürünlerinin çoğunu bayılarak kullanan biri olarak şaşkınım ters düşmeme.

22 haziran 2016 16:25

5. kıvırcık ve istediğim kadar hacimli olmayan saçlarıma iyi geldiğini düşündüğüm ürün.

bir süredir saçlarımın isteğim dışında düzleştiğini ve şeklini iyice kaybettiğini düşünüyordum. bu benim için kötü haber, çünkü kıvırcık olup da kıvırcıklarıyla barışık nadir kadınlardan bir tanesi olabilirm. bu ürünü arkadaşımda kullandıktan sonra saçlarımın daha kalın ve kıvırlarımın daha belirgin olduğunu fark edip, eve de aldım.

çok belirgin ve yoğun bir kokusu olan bir ürün. kokusunu ben sevdim; ama sevmeyenler olabilir.

22 haziran 2016 16:50