4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • oylar (2)
  • medya (3)

1. kızıl kahve renklerinde, oldukça yumuşak yapıda göz kalemi. ben ikinciyi yarıladım. kalem sürmekte/çekmekte tam bir özürlüyümdür. bir bu kalemi bir de nars'ın asansörlü kalemlerini kullanabiliyorum.

ben teddy'i iki türlü kullanıyorum; kalın olarak kirpik diplerime sürüp dağıtıyorum. bu dumanlı ve hafif, basit bir göz makyajı oluyor. diğeri ise, tüm göz kapağıma dağınık sürüyorum, kalın yapılı bir karıştırma fırçası ile dağıtıyorum. bu da buğulu, dumanlı, biraz daha yoğun bir göz makyajı oluyor. her ikisinde de akma, bulaşma olmuyor.

bronz, kahve tonlarında, tek ürünle kolay göz makyajı için tavsiye ederim.

12 ekim 2015 15:06

2. kahverengi kalem çok kullanmama rağmen neden yıllardır almadığıma pişman olduğum cici.

açık kahve-bakır yansımalı duruyor sürülüp dağıtılınca. üstteki girilerde bahsedildiği gibi sürmesi dağıtması çok kolay. simleri bi yana, kendi bi yana gitmiyor kesinlikle.

en sevdiğim kullanma şekli göz üstünü istediğim gibi bitirdikten sonra yarıya kadar göz içine sürmek. benim şipildek gözlerimde hafifçe aktıktan sonra alt kirpik dibinde far efekti yaratıyor. azcık beceriksizler ve erkenciler için joker kalem.

30 kasım 2015 13:10

3. rengi baya güzel olmasına rağmen hayatımda bu kadar kalıcılığı olmayan başka bir kaleme hiçbir yerde denk gelmedim yani markasız 1 liralık kalemlerden bile kötü performansı var. hadi diyelim dağıtıp kullanacaksınız dağıttığınız an o içindeki sim ve bakırlık kaybolup çamur bi hal alıyor ki başımı duvarlara vurmak istiyorum.ben bu renklerdeki kalemlerin hastası olduğum için dupe unu aramıştım. iki alternatife denk geldim.

birincisi essence teddy. bu mac teddy e baya bi yakın vemac teddy den çok daha kalıcı bi kalem. dağıtılmaya müsait bir yapısı var(kohl kalem yan, pudralı.)smoky eye yapmaya müsait.

ikinci bir alternatifse, daha kalıcı olan ve waterproof olarak geçen nars via appia.yapısı kohl değil gel liner a benziyor ve çabuk sabitleniyor. dağıtılmaya müsait değil ama normal kalem olarak kullanacaksanız mac teddy den çok çok daha kalıcı ve renk olarak ona baya benzer olmakla birlikte ondan daha parlak olan bir renk. rengi daha parlak olduğu içinde kamerada çok daha güzel çıkıyor.

30 kasım 2015 17:25 29 ocak 2016 22:22


4. içerisinde simler barındıran çok güzel bir kızıl kahve renk. Hem göz altlarına hem de göz kapağıma sürüp dağıtarak kullanabiliyorum. Üstteki yorumlardan da bahsedildiği gibi maalesef kalıcılığı yetersiz. Normalde kalemlerde akma sorunu fazla yaşamam fakat göz altına sürdüğümde akşama uçup gitmiş oluyor teddy

29 ocak 2016 18:51

5. Bu aralar günlük makyajımda kirpik diplerime sürüp dağıtıyorum içindeki kızıl ışıltılarıyla çok güzel gölgeli gibi arttırsanız smokey gibi olabilecek ama uğraşılmamış bir göz makyajı görüntüsü ortaya çıkıyor.

12 haziran 2016 13:47

6. kızıl ışıltılı bronz bir kahverengi. rengi güzel, yumuşacık ama göz altında kullanıldığında beni ağlamış gibi gösteriyor. essence teddy ile benzerliğinden dolayı aradaki fiyat farkına değmediğini düşünüyorum, bi daha almam.

12 şubat 22:42

7. Mac markasının bronz ışıltılar içeren açık kahve göz kalemi. Ben gözümün içine ve altına dağıtarak kullanıyorum. Güzel bir kalem, yumuşaklığı yağ gibi kayıp gitmiyor ama rahatsız da etmiyor, Kalıcılığı beni 4 -5 saat idare ediyor. Fakat ben yine de bu kadar popülerliği hakettiğini düşünmüyorum. Bulunmaz bir kahverengi değil bence, gözleri belirginleştiriyor vb blog yazılarına kanarak almıştım ama bende bir fark yaratmadı.  Edit: göz içinde topaklanma yapmıyor yazmayı unutmuşum, belki benim gibi buna önem verenler vardır.

17 haziran 16:26 17 haziran 16:33


8. Mac’in kahverengi ve içinde ışıltı barındıran göz kalemi.Yapısı yumuşacık ve sürümü kolay.Ben 3-4 saate kadar çok bi akma yada uçma yaşamıyorum ki gözü çok akan bir insanımdır.Eğer bir kaleme o kadar para veremem derseniz muadil olarak Essence-Hot Chocolate göz kalemine bakılabilir.

17 haziran 18:08

9. çok severek kullandığım göz kalemi; essence teddy muadilidir. Ancak mac daha kalıcı, Essence yumuşak ve güzel ancak çok kalıcı değil malesef:/

18 haziran 13:01

10. Eğer hooded-eye kategorisinde kahverengi gözleriniz varsa alın aldırın. Sürüp dağıttığınızda çok güzel buğulu bir etki veriyor. Tek sorunu kalıcılığı. Ne yazık ki tüm gün aynı şekilde kalmıyor rengi silikleşiyor. Benim için bu bir sorun değil çünkü özellikle önemli bir yere geç kaldıysam kısa sürede uğraşılmış görünen makyaj yapıyorum sayesinde. Çok seviyorum!

18 haziran 14:06