yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (3)
  • medya (1)
  5

  13. bugün elime geçen dudak kalemi. ben yapısını beğendim. dudak dışına hakikaten yayılmıyor. beaulis'in caramel kalemi de ton olarak çok çok başarılı bence ancak yumuşak yapısından dolayı bu yayılma probleminin sıklıkla yaşandığı bir ürün maalesef.(gizlinot: renk açık olduğu için çok problem olmuyor bende tabii, yine de çok sevdiğim bir dudak kalemidir. bir tanesini neredeyse bitireceğim.) bir de whirl'ü çerçeve olarak flormar'ın sheer up ruju altına deneyip üstüne sağlam bir akşam yemeği yedim ben.(gizlinot: afiyet olsun bana) sadece alt ve üst dudağın birleştiği yerlerden gitmiş arkadaşlar, ki zaten ağzımı yırtılacak kadar açmadığım sürece belli olan bir bölge değil burası bildiğiniz gibi. yani diğer mac kalemleri nasıldır, bilmiyorum,(gizlinot: bu ilk mac dudak kalemim. bir de stone var aklımda.) ancak bu kalem kalıcılık anlamında epey fark ediyor. çisem çakır en sevdiği dudak kalemi olduğunu söylemişti, golden rose 504 ile karşılaştırıp benzer bulmuştu. bence 504 de kendi fiyat kulvarında çok ikonik bir dudak kalemi, en sevdiklerimdendir ama renk olarak bariz şekilde daha koyu whirl'den. zaten elinde emily 203 olanlar da anlayacaktır, hemen hemen aynı renk ve yapıda ikisi, zaten aynı markaya aitler migros ve şok gibi. bence gülkurusuna çalan orta kahve bir dudak kalemi, oldukça kullanışlı. aklımda olan nyx moonwalk kulvarında olmadığını elime alır almaz gördüm tabii ama bekliyordum zaten benzememesini. stone da aynı olmayacaktır ama daha vizon-gri tonda olması sebebiyle daha farklı bir hava taşıyacaktır diye düşünüyorum. whirl makyajsız dudağa bile çerçeve olarak kullanmaya müsait bir kalem ayrıca. yani elbette fiyatlar son derece fahiş fakat ben elime geçen ürünün şimdiye kadar denediklerime göre fark ettiğine kesinlikle inanıyorum bu sefer.

  17 kasım 2023 21:04 17 kasım 2023 21:05

  12. Kesinlikle denenmeden alınmaması gereken bir kalem. Koluma sürünce şahane, dudaklarıma sürünce çok çok kötü duruyor. Dudaklarımdaki bütün doğal pembeliği yok edip griye kaçan kahverengi gibi duruyor. Beğendiğim rujların altına sürünce onları da tanınmaz hale getiriyor. Hiç yakışmadı bana.

  30 temmuz 2022 09:14

  11. Benim için MAC'in en güzel dudak kalemi. Önce bütün dudağa hafifçe sürüp ardından köşelerine biraz daha bastırarak kontür yapmayı seviyorum. Aşığım bu kaleme <3.

  28 temmuz 2018 00:28


  10. elimde 3 adet var, nasıl sevdiysem stok yapmışım. ben bu kalemi bir mac çalışanında görüp almıştım, blankety ruj ile harika durmuştu, tabii ruju da kaptım ama gel gelelim ruju kaybettim ve daha 5-6 kere kullanmıştım. o yüzden, kalemler de öyle boynu bükük kalakaldı. velvet tedy ile de kullandım ama blankety ile durduğu gibi durmuyo. blankety de her gün kullanmadığım için 75 tl verip tekrar almak istemiyorum açıkçası.

  15 mayıs 2018 17:08 ed.16 mayıs 2018 10:24

  9. yapısı felaket. hayatımda bu kadar sert sürümlü, tebeşirvâri bir dudak kalemi görmedim. belki bir de wet n wild'ınkiler ama en azından onlar renk veriyor. mac'in dudak kalemlerinde o da yok. pigmentasyonu çok çok zayıf.

  24 mart 2018 23:10

  8. Nihayet bulup alabildim :D her ne kadar kendisinden haz etmesem de kylie jenner dudaklarını ben de çok beğeniyorum, whirl ruj ve velvet teddy'yi sadece ruj olarak kullanıyorum ama ondaki gibi olmuyordu. bugün aldığım whirl kalem ve velvet teddy'yi birlikte kullandım ve "tamamdır bu işte" dedim:D whirl kalemi sadece çerçeve olarak değil dudaklarımı tamamen doldurarak kullandım velvet teddy ile ve çok sevdim artık sık sık kullanırım:) elimde mac in boldly bare ve stone kalemleri de var ama en zor sürümlü ve en kuru olanı whirl

  19 ekim 2016 16:47

  7. Yapısı çok sert evet. Bu benim için tercih sebebi çünkü yumuşak yapılı kalemler kullanırken çok kolaylık sağlasa da benim dudaklarımda her zaman dış çerçeveye yayılma yapıyor. Gün içinde bunu kontrol etmekten hoşlanmıyorum o yüzden whirl yapı olarak beni memnun etti.

  Renk ise gerçekten çok farkediyor kişiden kişiye. Bende daha çok kahve durdu, pembelik nerdeyse hiç yok. Ama joker bir renk, çünkü nude tonların nerdeyse hepsinde çerçeve için kullanılabilir.

  Ben sevdim. Benimlesin whirl.

  23 ağustos 2016 15:07


  6. Mac'in kahve-kızıl renkli dudak kalemi. Artık üretilmiyor mu merak ediyorum. en son brooke candy koleksiyonunda çıkmıştı sepete ekledim ama hızla satıldığı için alamadım. Rujunu kullanıyorum gayet güzel, bunu da velvet teddy ile beraber kullanıyor kullananlar o yüzden merak ediyordum

  17 haziran 2016 10:08

  5. mac en çok satanlar listesindedir. kalıcıdır. kahvelik ve pembelik içerir.

  1 şubat 2016 22:21

  4. Vörl diye okunur.

  1 şubat 2016 22:08