sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (26)
 • oylar (3)
 • medya (1)

1. mavala'nın eyelite serisinden kirpikleri güçlendirici ve yeni kirpik çıkmasına yardımcı şeffaf rimelimsi krem. tek başına kullanmak gerekiyor, üzerine rimel sürmek için çok kaygan. azimle 6 ay kadar kullandım, 2-3 kere dışında hiç rimel sürmeden, işe yaradığını düşünüyorum. tabii arada badem yağı da kullandığım için ne kadar sağlıklı bir yorum, tartışılır.

yeni kutuyla gelen ekleme: sanırım formülünü değiştirmişler, biraz daha az kaygan, fakat hala üzerine maskara sürülebilecek gibi gelmedi bana. zaten kirpik dediğin bir kılcık, bu kadar yüklenmeye cesaret edemiyorum (gizlinot: swh)

30 temmuz 2012 17:53

2. ingilizce adı (gbkz: mavala double-lash) olan ürün.

kaş ve kirpikleri oluşturan tüylerin daha güçlü çıkmasını sağladığı ve dökülmeleri engellediği kullanımla sabit. esas kullanımım geceleri olan bu ürünü, yatmadan önce, maskara fırçasına benzer fırçası ile kaşları ve kirpikleri taramak şeklinde kullanmak yeterli.

gündüz de kullanılabilir, hatta yanlış hatırlamıyorsam, üzerine maskara da sürülebileceği yazıyordu. kirpiklere önce bunu sürüp, birkaç dakika sonra maskara sürüleblir kanımca; çünkü çabuk emiliyor.

22 eylül 2013 14:48

3. işe yarayıp yaramadığını anlamadığım bir ürün. "Öncesi ve sonrası" şeklinde fotoğraflar çekmiş olsaydım fikir edinebilirdim sanırım. Tabi bu -üzerimde- bariz ve dikkat çeken bir etkisi olmadığı anlamına gelebilir. Lakin düzenli kullanmamış olduğumu da belirtmek isterim

17 mart 2014 00:11

4. Makas Nişantaşı kaş uzmanı Nursel Tekin doğum sonrası dökülen kaş ve kirpiklerim için önerdiğinde almıştım. Uzun süredir kullanmasam da ( 2 ay oldu ) dökülmelerin durduğunu, ben gözlemleyemesem de ( Nursel diyor ) uzatıyor.

30 temmuz 2014 11:27 1 ağustos 2014 18:40

5. Uğraşıp düzenli kullanıp hatta öncesi sonrası fotoğraflarını da çektiğim bir de üstelik en yeni formüllü halini iki katı fiyata aldığım bu ürün bende hiçbir işe yaramadı. Hem de sıfır etki. Bir de paket açıldıktan sonra 6ay içerisinde tüketilmesi gerekiyordu sanırım. SKT dolar dolmaz alerji yaptı. Göz kapağımda minik yağ bezesi çıktı her kullandığımda. O dönem sabunumu da değiştirdiğim için hangisinden dolayı çıktığına emin olmak için 3-4 kere denedim ve her seferinde çıktı. Zarar ziyan ürün.

15 ağustos 2014 14:00

6. (gbkz: Feel Unique) sitesinden Türkiye'de satılan fiyatın 3'te 1'ini ödeyerek sahip olduğum, kullandıkça tamamen objektif yorum paylaşacağım kaş kirpik güçlendirici üründür. belki benim de uzun kıvrık kirpiklerim olur artık sözlük.. (gizlinot: fırk)

8 eylül 2014 14:18

7. 2 haftadır kullanıyorum uzama göremedim burda da yazıldığı gibi, ama her gün 2-3 kirpiğim mutlaka dökülürdü. artık pek dökülmüyor. çok sık gözümü kaşıdığım ovuşturduğum için gayet iyi bir durum bu.

tek sıkıntısı eğer sürerken gözüme kaçarsa (gizlinot: tabi ki üşenip yıkamadığımdan) sabaha yapış yapış kurumuş gözlerle uyanıyorum.

22 ekim 2014 13:31

8. ilk defa bundan 3 sene önce falan almıştım bu zımbırtıyı, 36 liraydı ve o zaman baya pahalı gelmişti, hiçbir yerde bulamayıp ankara'da tunalı'da bir eczanede bulduğumu hatılıyorum. kirpiklerimi, özellikle kısa ve düz olan üst kirpiklerimi uzatıp sıklaştırmıştı. maskara sürmek zevkli hale gelmişti, kirpiğim olduğu anlaşılır olmuştu, memnundum kirpiklerimden. bir sene sonra tekrar bir şişe aldım ama ekstra bir uzama veya sıklaşma sağlamadı, ben de artık etkili olmadığını düşünüp kullanmayı bıraktım.

sonra kaş kirpik bakımıyla ilgili okuduğum bir yazı ufkumu açtı. yazıda kirpiklerimizi sonsuza kadar uzatamayacağımızı, bunun gerçek dışı bir beklenti olduğu ve bir kere istediğimiz etkiyi aldıktan sonra bakım yapmayı bırakmamamız gerektiği yazıyordu. zira kirpiklerin aynı güzellikle çıkmaya ve uzamaya devam etmesi, sıklığını koruması için devamlı bakıma ihtiyacı varmış, aynı saçlarımız gibi.

bu ara iyice kısalıp zayıflamaya başladığını düşündüğüm kirpiklerim için yeni formülünden aldım. işe yararsa bittikçe alıp sürekli kullanmayı düşünüyorum artık. hatta bir ay kullanıp bir işe yaramadı diyen anneme de alıp sürekli kullanması için baskı uygulamayı düşünüyorum.

9 kasım 2014 18:07

9. gerçekten işe yarayan ancak şu sıralar fahiş fiyatlarla satılan bir ürün.

10 kasım 2014 18:00

10. Seneler önce alıp düzenli kullanamadığım ama bu defa azimle çok düzenli bir biçimde kullanacağım kirpik uzatıcı. Henüz 2 hafta oldu, her gece yatarken sürüyorum, eğer evdeysem ve gözümde rimel yoksa gün içerisinde de birkaç defa sürüyorum.Kirpiklerim uzun ama bana ince ve cansız geliyor, gözümde rimel varken iyi ama rimelsiz halini güzelleştirip belirginleştirmek amaçlı kullanmak istiyorum, umarım rengini de koyulaştırır çünkü kirpiklerimin uçları sapsarı, rimel sürmeden boyu asla anlaşılamıyor. Birkaç ay sonra istediğim etkiyi alıp alamadığımı yazarım. Yalnız burada satıldığı fiyatları görünce inanamadım, buradan 1 tane alana kadar Ebay'den 3 tane alabiliyorum. Yani satıyorsun bari 2 katına sat, 3 katına satma. Ne dolandırıcı miletiz, bu kadar kar payı helal değil. Ben helal etmiyorum en azından.

11 kasım 2014 04:25