4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (1)
  • medya (1)

1. ben 12 numaralı true beige rengini severek kullanıyorum. cilt kusurlarını kapatmakta çok başarılı fakat her ne kadar nemlendiricili bir ürün olsa da benim dünya kurusu cildim için yeterli olmuyor. zaten yüzümde kapatıcıya ihtiyaç duymadığım için bu ürünün kapatıcılık özelliğini göz altlarım için değerlendiriyorum. çok yoğun bir ürün olduğu için göz çevresindeki çizgilere dolması gibi bir eksisi var fakat kapatıcılığının çok iyi olması bu eksiyi görmezden gelmem için yeterli. zira çizgilere dolma problemi yaşamadığım ürünlerin kapatıcılığından hiç memnun kalmadım şu zamana kadar. kokusunu da tarçın kokusuna benzetiyorum, sürdükten 2-3 dakika sonra koku kalmıyor zaten ama ben kokusunu da beğeniyorum.

14 şubat 2016 17:44

4

2. yakın zamanda aldığım ve halihazırda da kullandığım ilk stick fondöten. fiyatı yaklaşık 60 lira ancak ben indirimde 34 liraya almıştım. indirimde alınabilir bir fiyata düşüyor. kapatıcılığını beğendim ancak günlük kullanım için ağır olabileceğini düşünüyorum. ben bazı lekeleri kapatmak için almıştım. günlük kullanımda yüzüme sürerek uygulamak yerine bazı noktalara hafif dokundurup süngerle dağıtıyorum. en açık rengi olan true beige bile tenime biraz koyu kaçıyor ki tenim süt gibi beyaz değil. bembeyaz tenli olanlar sakın denemeden internetten sipariş vermesin(gbkz: swh). almadan önce internetten çok araştırıp tam olarak istediğim düzeyde bilgilendirme bulamamıştım yine de denemeden sipariş etmiştim neyse ki beni hayal kırıklığına uğratmadı. uygun bir zamanda görsellere kolumda duruşunu gösterdiğim fotoğrafı ekleyeceğim.

22 haziran 2017 14:31

3. yalayıp yutmak istediğim biricik fondötenim. o kadar uzun zaman kullandım ki kullandığım ilk fondötenmiş gibi geliyor artık. kapatıcılığı şahane bir kere. yüksek bir kapatıcılığı var. çok kremsi aynı zamanda. ben bir de üstüne bunu fırçayla yediriyorum ki o levelde bir kapatıcılıkla istenmeyen alın yazınızı bile kapatabilirsiniz. tek kusuru hunharca çizgilenmesi. yağlı-karma bir cilde sahip olmama rağmen pudra kullanma alışkanlığım pek yok, o yüzden inanılmaz çizgileniyordu. baya yüzümde şerit gibi çizgiler oluyordu bir süre sonra. pudrayla daha iyi idare ediyor, pudra olayınının önemini fondötenin dibini sıyırdığım zamanlarda öğrenmem de acı oldu. Öğrendiğime göre bu pan stik max factor'un ilk çıkardığı ürünlerden biriymiş. yani 1920lerden beri, hatta hollywood castlarında kullanılan bir ürünmüş ve sonrasında da yapısında büyük değişikliklere gidilmemiş. zaten fondöten nostaljik kokuyor, eski pudralar gibi çok sevdiğim bir kokusu var. en büyük ikincisi eksisi fiyatı. max factore drugstore gözüyle bakamıyorum bu yüzden. indirimsiz 66 lira gibi bir fiyatı var. bir sonraki gratis indirimini gözüm yaşlı bekliyorum.

18 mart 02:02


4. yeni kullanmaya başladığım fondötenimdir.

daha önce max factor lasting 101 kullanıyordum; ondan da memnundum. uzun yıllar kullandım; ama bir arkadaşım pan stik önerince denemeye karar verdim.

kullandığım numara 12. çok memnun kaldım. karma bir cildim var ve bütün yüzüme uyguluyorum.

2 nisan 14:57

5. 12 numara true beige rengini kullanıyorum. Kapatıcılığı güzel, bazen tüm yüzüme değil de sadece belli noktaları kapatmak için uyguluyorum. Rengi cilt tonuma uyum sağlıyor ve kuruluk yapmıyor. Performansına göre fiyatı uygun bir fondöten.

24 haziran 16:26

6. Beyaz tenlilere asla tavsiye etmediğim(çünkü en açık rengi bile onlarda koyu duracaktır);stick formlu fondöten.

Kapatıcılığı hem yüksek hem de oldukça kremsi. Yapısı çok güzel, fakat özellikle yazın benim gibi Antalyada yaşıyorsanız;ürünün yapısı çok çabuk bozulabiliyor bu yüzden iyi bir ortamda saklamanız lazım.

Ürün çok güzel bir kapatıcılık veriyor,kremsi olsa da dahil yine de kalın bir ürün olduğu için her gün kullanılmamalı bence. Kokusu da güzel değil,öyle güzel bir kokusu yok. Fakat performans/fiyat açısına göre başarılı.

Yine de diyim aman beyaz tenliler bu üründen uzak dursun;renginin koyuluğundan dolayı kullanamayacaklardır çünkü.

1 ağustos 10:09 2 ağustos 09:22