yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (772)
  • oylar (214)
  • medya (10)

  1. Kesinlikle blogger itelemesi değil, çok guzel bir yapısı var özellikle kuru göz çevresi için. Ama biraz fazla nemlendiriyor, sabitlemeden durması zor. İnce yapiya rağmen güzel kapatıp aydınlık veriyor. Ama sevgili süslüler bunu beklemenize gerek yok, şu garnierin kapatıcı roll-onu da aynı sonucu veriyor.

  29 eylül 2014 14:44

  2. Kalın yapılı, sanki fondöten gibi bir kapatıcı. Çeviriyorsunuz ve süngere gelen kapatıcıyı uyguluyorsunuz. Hijyen hastası ablaları pek memnun etmeyecek bir özellik. Benim sevmediğim yanı biraz kuru yapısı; hey ben buradayım diye bas bas bağırması bir de uyguladıktan bir süre sonra koyulaşması. Bizımla deyilsin dediğim bir kapatıcı nihayetinde.

  29 eylül 2014 16:49

  3. İki gündür üzerinize afiyet hastayım. göz altlarım uykusuzluktan morardı ve şişti. Bu kapatıcıyı iki gündür cidden kötü durumdaki göz altlarımda kullanıyorum ve sonuçtan memnun kaldım. Sünger kısmının kirlenmesini çok takmadım açıkçası zaten sadece ben kullanıyorum hatta hoşuma bile gitti denebilir. Yapısı çok ince değil ama çabuk dağıtılabiliyor. çizgilere dolma problemi yaşamadım ve gerçekten yüzüme sağlıklı bir görünüm verdi.

  Belgrad'da ve balkanlar genelinde sıkça rastladığım watsons,gratis benzeri dm isimli zincir drugstore mağazasından 18-19 tl civarı bir fiyata aldım. Amerika'dan getirtmek için kasmaya değmez ama özellikle buralarda eşi dostu olan yada gelip giden "macır" süslülerimize duyurulur:)

  3 ekim 2014 21:01


  4. Bugün kendisini (bkz: maybelline fit me concealer) ile beraber sipariş ettiğim concealer.

  Her ikisinin de methini çok sık duyuyordum, merak edip denemek istedim.

  Toplam 6 rengi bulunuyor, ben light rengini sipariş ettim.

  Günlük kullanım için çizgilere dolmayan, orta derece kapatıcılığı olduğu söylenen, doğal bir kapatıcı imiş. Deneyip göreceğiz, umarım memnun kalırım süslüler.

  8 kasım 2014 11:47 8 kasım 2014 13:01

  5. Fair rengini sipariş etmiştim, bozuk çıktı. Mecburen kırıp içini bi kavanoza boşalttım. Kapatıcılığı çok iyi değil, çok sorunlu göz altları sevmez. Bende pul pul durdu, altına nemlendirici gerekiyor sanırım. Bir de tazelemeye müsait değil, üstüne bir kat daha süreyim dersenİz o pul pul görüntü iyice artıyor. Bir de farklı serileri var mı bilmem ama 18 spf içeriyor, flaşlı çekim yapılacaksa göz altlarınızın bembeyaz çıkmasına neden olabilir.

  28 aralık 2014 03:00

  6. Ürünler elime ulaşalı dört gün oldu, dört gün içinde denediğim kadarıyla her ikisinin de yapısını ben beğendim şimdilik. Ancak age rewind concealerın ambalajı maalesef ki çok dandik. Çevirmeli sünger aplikatörü var. Süngerin altından çevirerek ürün geliyor. Ancak bunu kontrol etmek çok zor. Ben ilk çevirdiğimde concealer gelmedi, ikinci kez çevirdiğimde de gelmedi; ben de bozuk bu herhalde deyip art arda çevirince birden ürün fışkırdı. Tahmin edeceğiniz gibi ürünün bir kısmı heba oldu. Çevirmeli aplikatörü olması çok kötü, ne kadar ürün geleceğini kestiremiyorsun. Süslüler siz benim yaptığımı yapmayın, ilk çevirdiğinizde ürünün gelmesini bir müddet bekleyin.

  Bir hafta sonra edit: Maalesef ki age rewind concealerı beğenmedim.

  Beğenmeme sebebim, tabii ki ambalajı. Ürün elime geçeli 1 hafta olmasına rağmen ürünün yarısı ortada yok. Çünkü çevirmeli aplikatöründen dolayı ürünün yarısı boşa gidiyor. Kontrol etmek çok zor. Çevirdiğin zaman ne kadar geleceğini kestiremiyorsun. Birkaç kere çevirdiğimde ürün gelmiyor bile, art arda çevirince de ürün birden fışkırıyor ve tahmin edeceğiniz gibi ürünün yarısı boşa gidiyor. Özellikle acele makyajlarının ürünü hiç değil.

  maybelline fit me concealerın yapısı ise güzel, ancak 10 light rengi bana koyu geldi. beyaz tenlilere 15 fair renginin daha iyi olacağını düşünüyorum.

  1 ocak 2015 16:51 11 ocak 2015 18:37

  7. yorumlardan gördüğüm kadarıyla(buradaki değil) çoğunluğun çok memnun olduğu kapatıcı. kendisine sahip olmayı çok isterdim ama ne yazık ki türkiye'de yok. belki sipariş veririm.

  28 ocak 2015 16:40


  8. bin bir çileyle alıp memnun kalmadığım kapatıcıdır. Ülkemizde satışı olmayan ürünlerle ilgili gerçekten şişirme yorumlar olduğuna inanıyorum bu da o ürünlerden biri. mac fondöten rengim nw20,bu kapatıcının fair rengi eh işte aydınlık sağlıyor ama gün içinde oksitlendiği için o da bir işe yaramıyor. Bittikten sonra ülkemize gelse de almam.

  27 şubat 2015 17:46

  9. Bana göre makyajın odak noktası gözdür! Bu yüzden göz makyajı için -memnun ettiği sürece- alınan tüm ürünler mübahtır. :D Göz-altı kapatıcıları (concealer) da benim nezdimde baş rollerden biri oluyor. İyi bir makyaja giden yol sağlıklı bir görünümden yani temiz ve kusursuz göz altlarından geçiyor. Yaklaşık 2-3 yıldır makyaj yapan biri olarak haddinden fazla markanın kapatıcılarını denedim. Yapısal olarak göz altı koyulukluklarına sahip olduğum için en sağlıklı olduğum anda bile kahve halkalar beni terk etmiyor. :( Bu da beni göz altı kapatıcılarına bağımlı bir yaşama mahkum kılıyor. Ama olsun! Bence buna değer. :) Yüksek fiyatlı (high end) kapatıcılar arasında m.a.c prolongwear'nın tahtını sarsabilen ürün çıkmamıştır. Ancak yine benim nezdimde maybelline age rewind alıp yürümüştür. Kullandığımdan peri sahip olduğum diğer kapatıcılarla kıyaslıyorum. Resmen yüzümü ikiye bölüp diğer kapatıcılar vs maybelline age rewind yaptım. Ba-yıl-dım! Keşke Maybelline'in fit me'si ve age rewind'ı Türkiye'de olsa ve daha rahat ulaşabilsek. Ama nerede olursa olsun bittikçe bulup alacağım harika bir kapatıcı. M.a.c'te nw20 kullanıyorum. Age rewind'ın da Light rengini kullanıyorum. Ton olarak birbirine yakınlar. Bende yarım ton açık kalıyor ama bu da doğal bir aydınlatma (highlight) sağlıyor. Bu yüzden çok sorunlu göz altlarınız varsa iyi bir renk-düzeltici (corrector) ilekullanabilirsiniz. Normal göz altlarına sahipseniz de tek başına gayet yeterli gelecek yüksek kapatıcılıkta harika bir ürün!

  16 mart 2015 13:07

  10. neredeyse 1 yıldır kullandığım maybelline'in ucu sünger aplikatörlü meşgur kapatıcısı.

  bendeki rengi light. fit me'ye göre light rengi daha açık ve sarı alttonlu. fit me daha koyu ve turuncumsu kalıyor bunun yanında. hem kapatıp hem de hafiften aydınlık gösteriyor. ben sünger aplikatörü ilk başta sevsem de bir süre sonra yüzümde kırmızı pütürcükler olması sebebiyle maalesef süngerini çıkartmak zorunda kaldım. ama bir sorun yaşamadım allahtan bu şekilde kullanımıyla ilgili.

  az bir miktarı yetiyor. hafif pudramsı bir yapısı var. sabitlenmesi güzel bu yüzden. bb süngerle uygulanınca çok daha doğal bir sonuç elde ediliyor. kapatıcılığı orta seviyede. kalıcılığı da güzel diyebilirim. çizgilere dolma gibi bir sıkıntı yaşamadım yani aynaya baktığımda böyle bir şey dikkatimi çekmiyor gün içinde.

  fakat yüzde light rengi açık tende biraz fazla sarı kalabiliyor ona dikkat etmek lazım. yine de bir fit me kadar değil tabiki. ülkemizde olsa alınabilecek uygun fiyatlı güzel kapatıcılardan biri olabilirdi.

  4 haziran 2015 22:25