2.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (2)
  • medya (1)

1. Bordo rengini beğenerek aldığım ve yanıldığım ruj. Resmen ilk kullanımdan sonra nasıl bi hata yaptığımı anladım. Tabaka gibi. Dudağa yapışıyor. hatta dudaklarınız birbirine yapışıyor. kalıcı evet dudaktan zımparayla çıkarmak gerek ama alt ve üst dudak birbirine değdiğinde rujda deformasyon oluyor. yarım yamalak kalıyo dudakta. dudağın içi zaten asla tutmuyo ruju. defalarca allahım nerde yanlış yapıyorum diye düşünüp denedim ve hatanın bende olmadığını anladım. İşe yaramaz.

5 eylül 2017 09:52 4 ekim 2017 10:40

2. Likit mat ruj gibi değil de ink olarak tasarlanmış bu nedenle yapış yapış olması normal olan ruj. Vloggerlara yollarken kullanımı da anlatsalar bari. Dudağımın ortasına sürüp dağıttım, bir daha da stainlere para dökmem çok başarılı.

21 eylül 2017 01:08 22 eylül 2017 12:54

3. 20 numarasına (pioneer) sahibim. Dudaklarımda kuruyana kadar birbirine yapışıyor. Birkaç dakika bekledikten sonra tamamen kuruyor ve gun boyu yerinden milim kımıldamıyor. Benim dudaklarımin iç kısmında da parçalanma yapmadı, gün boyu mutlu mesut yaşıyorum. Çıkartırken de hindistan cevizi yagi ile ovalaya ovalaya çıkıyor ama uğraştırıyor. Buna rağmen gün boyu ayni şekilde dudakta kalması bu eksi yönünü kapatıyor bana gore.

21 ekim 2017 14:35


4. hayatımın nude'u olacağı hayaliyle loyalist - 05 rengini aldım. baya baya vanilya kokuyor. aplikatörün ortası hafif çukur gibi ne işe yaradığını anlamadım ama ucu sivri olduğu için net uygulama yapabiliyorsunuz. pigmentasyon gayet iyi. fakat gelin görün ki bu ruj bende sabitlenmiyor. kaç kere denedim. dudaklarımı 5 dakika kapatmadan bekliyorum sonrasında yine uhu varmış gibi dudağımda, sürekli birbirine yapışıyorlar. formülü tam bir hayal kırıklığı yani. sorun sadece bu renkte olabilir mi diye düşünmekteyim, youtube'da falan baya övülmüştü halbuki.

22 ekim 2017 00:20

5. üç rengini aldım ama sanırım üçü de bana uymadı. bordosu hoş durdu ama günlük kullanıma uygun değil. açık renkleri de çok soluk durdu. kokusu çok güzel pasta gibi, oldukça kalıcı hatta yalnızca yağlı makyaj temizleyiciyle çıkıyor. ama tabi bu durumdan dolayı da koyu renklerde çıkan yer ben bozuldum diye bağırıyor. kullanmak zor bir de yapış yapışlık hissi de geçmiyor pek. 

28 ekim 2017 14:21

6. bayıldığım ruj. eşimin kuzeni evleniyordu ve bana bütün gün çıkmayacak bir ruj lazımdı. bordo rengini aldım, sürdüm ve ben çıkartma girişiminde bulunana kadar sabit kaldı. o da anca

(gbkz: neutrogena göz makyaj temizleyicisi) ile çıkarabildim. yemek de yedim, bir şeyler de içtim. ne çatlama yaptı, ne dağıldı ne de dudağımın iç kısımlarında soyulma yaptı. rujun dudağımda kaldığı süre yaklaşık 18 saatti. tek eksisi kuruma süresinin uzun olması bence. o da olsun varsın canım.

28 ekim 2017 17:38

7. sürümü kolay. kozmetik kokusu olan bir ruj. bende 50 numarası var. ismi "voyager", rengi bordo. kokusu çok dikkatimi çekti özellikle. zor çıktığına ben de katılıyorum. koku hassasiyetiniz varsa tavsiye etmem. gün boyu dudağımda kalma fırsatı olmadı henüz ama şimdilik fena değil.

13 kasım 2017 21:54


8. Ben (bkz: Sephora cream lip stain)'i kalıcı sanıyordum meğer olay bundaymış.

Matlık seviyesini şöyle söyleyeyim dudaklarımı her gece hametan kremle nemlendiririm ve şu anlık dudağımda kuruluk sıkıntısı yok. Her makyaja başlamadan önce de lip balm sürer ruj vakti gelince silerim. Hadi bakalım bu ruju direk lip balmın (bolca sürülmüş neutrogena lip balm) üzerine süreyim dedim,bir peçeteye rujun aplikatöründeki fazlasını sildim güzelce uyguladım. 2 sn sonra kurudu ve mac'in retro matte rujlarından daha mat oldu.

(link: https://www.suslusozluk.com/maybelline-super-stay-matte-ink-likit-ruj?i=640831 bu girdiye) tamamiyle katılıyorum. o yüzden tekrar yazmayacağım bu özelliklerini.

Çıkarma konusu ise aşırı zahmetli.

Gün içinde tazelemesi imkansıza yakın bu yüzden. Lip balmla kombinlerim anca.

Sayesinde artık kalıcı ruj arayışımı bırakıp kremsi rujlara yöneldim. Teşekkürler maybelline.

Yaz gelsin de plajda sürerim ben bunu. O kadar.

4 ocak 08:28

9. zamanında bakırköy cumartesi pazarından likit mat ruj alma gibi bir hataya düşmüştüm orjinalleriyle aralarında ne fark var diye denemek için. dudağınıza uhu sürmüşsünüz gibi his bırakıyor ve çok zor çıkıyordu. escapist 45 numaralı renginin büyüsüne kapılıp satın aldım. evet vaad ettiği gibi çok zor çıkıyor ve çok kalıcı. fakat bir ruju çıkarmak için bu kadar dudağı hırpalamaya gerek olmadığını düşünüyorum. çok önemli bir yere gideceksem ve rujumun çıkmaması gerekiyorsa kullanırım. onun dışında kenarda durmaya mahkumdur.

tanım: çok zor çıkan yapıştırıcı hissiyatı veren, olmasa da olur denilen ve dudağı hırpalayan bir ruj.

21 ocak 19:55

10. Kırıkkale’ye arkadaşımın düğününe gitmiştim. Siyah elbise giydiğim için, bordo ruj makyajı yapmak istedim. Kuafördeki malzemelerin çoğu pazar ürünüydü. Dudağıma sürdüğü ruj da pazarda satılan çakma mac rujdu ve ondan başka bordo ruj olmadığını iddia etmişlerdi. Ruj o kadar dandikki, daha sürerken çıkıyor. Galiba merkezdeydik ve kuaföre çok yakın mesafede eve ve gratis vardı. Ben de bordo ruj istediğim için, elimde deneyerek bu serinin bordosunu almış bulundum. 

Kuaföre geri döndüm, rujumu gururla açtım ve sürdüm. Bir ruj ne kadar yakışmayacaksa o kadar yakışmadı, ten rengime, dudaklarıma. Rengi siyaha çalan bordo olarak Durdu dudaklarımda. Bence sürümü de meşakkatli. Dudağa homojen bir şekilde dağıtmak çok zor. Kendim düzgün süremediğim için, kuafördeki kıza sürdürmeye çalıştım, lakin o benden de becereksiz çıktı. Altlara falan taşırıp, kan emmiş vampir kıvamına getirdi beni.

 Kuaförden eve döndük ve rujun yakışmadığına kanaat getirdik. Çıkartıp başka ruj sürmek istedim, ama bu sefer de dudağımdan çıkartamıyorum. Dudağımı makyaj temizleme suyuyla deli gibi ovalamama rağmen, çıkmamakta inat ediyordu resmen. Bir iki kere daha denedim sonrasında; fakat olmadı, yakışmadı.

 Evde öyle boş boş bir süre durduktan sonra, bir gün yengem denemiş ve çok beğenmiş. Yengem dediğim de kardeşimin eşi. O benden daha esmer tenli. Ben ondaki duruşunu görmedim. Ama istediği için ona verdim. Böylece boşa giden 20 tl’nin Verdiği vicdan azabından kurtuldum.

Tanım yapmak gerekirse, kalıcılık konusunda aşmış, sürümü meşakkatli, doğru ve yakışan rengi bulunduğunda sevilebilecek, ama aksi durumda pişmanlık sebebi olabilecek likit mat ruj.

10 şubat 23:58 15 şubat 21:48