girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

1. Bir mineraldır, aluminyum silikat. Bunun dışında içinde bulunan elemente göre isim alırlar. Yalıtkandır, elektriği iletmez. Çok amaçlıdır, muskovit adı verilen turu. Örneğin, araba camları arasında bulunur. Çarpma anında camın kırılıp bir arada kalabilmesini sağlayan şey mikadır. Doğa bulunup işlenir. Nano boyutlarda kesilebilmektedir.

Ukte: (yazar: frannyglass )

Edit: bir de amerikali bir sarkici mika var onu unuttum editi.

Editcik2: mikacilar rahatsiz.

Edit3: toz halini kozmetikte kullaniyorlarmis. Sakin kullanmayin. Sok oldum.

11 temmuz 2016 09:33 11 temmuz 2016 13:10

2. Meşhur koleoptil deneyleri vardır üniversite sınavına hazırlanan sayısalların aşina olduğu. İşte o sorularda koleoptilin ucunu kesip araya mika koyup koleoptilin ucunu tekrar üstüne koyduğunuzda mika gözenekli bir yapıya sahip olmadığı için uçta üretilen oksin hormonunun koleoptilin alt kısımlarına ulaşmasına engel olur. Bu yüzden bitkide büyüme ya da yönelme gözlenmez hangi açıdan ışık tutarsanız tutun. Agar blok koyunca olanlarsa başka bir entry'nin konusu. Sevgiler.

27 ağustos 01:05 5 eylül 16:48

3. Kıvırcık saçlarına, şen şakrak tavırlarına bayıldığım lübnan asıllı şarkıcı. Pilot ile bir işbirliği yaparak kalem koleksiyonu çıkarmış yakın zamanda. Gördüğüm yerde aslında hiç kullanmadığım pilot kaleme sırf mika tasarlamış ve güzel tasarlamış diye 20₺ verip bir tane edineceğim umarım.

27 ağustos 01:07


4. Grace kelly şarkısıyla tanıdığım eğlenceli ve güzel sesli olduğunu düşündüğüm şarkıcı.

27 ağustos 01:20

5. mineral makyaj malzemelerinin esas içeriklerinden biri. neredeyse tüm cilt tipleri için kullanımı güvenli ve talk gibi hakkında farklı söylemler olmaması sebebi ile makyaj malzemelerinde tercih edilen bir hammadde.

Talk bazlı bir ürünü elinize sürdüğünüzde tebeşirimsi bir etki bırakırken, mika / silika bazlı mineraller ışıltılı yok gibi bir etki bırakıyor. bu sebeple sabitleme pudraları haricinde, ışıltılı pudra formundaki makyaj ürünlerinin büyük çoğunluğunda mika kullanılıyor.

İki büyük tartışmayı da bereberinde getiren bir hammadde:

1. en büyük mika yataklarını içeren hindistan'daki madenlerde çocuk işçi çalıştırılması.

2. çabuk uçuşan bir malzeme olmasından dolayı solunması ve yan etkileri konusunda net bir bilginin bulunmaması.

27 ağustos 11:33