sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (7)
 • oylar (1)
 • medya (3)
5

1. büyük konuşmayayım ama bir daha asla başka bir yüz temizleme fırçasına, aletine, süngerine, lifine ıvırına zıvırına dönüp bakmamaya karar vermeme sebep yüz temizleme süngeri.

uzun zamandır konjac süngerleri denemek istiyordum, sonra missha'dan bb krem alırken çok uygun fiyatlı olduğunu görünce siyah rengini sepete atıverdim.

efendim konjac denilen şey esasında bir bitki. ingilizce bir çok ismi var, misal devil's tongue, woodoo lily...tükrçe'de ise karşılığı bildiğim kadarı ile yok, o yüzden kendisine (gbkz: konjak bitkisi) ismini verip ilgili başlığında detaylı olarak inceleyebiliriz ve inceleyeceğiz.

gelelim süngere: missha'nın sattığı bu ürünün iki çeşidi var: %90 konjak bitkisi ve %10 bambu kömürü içeren siyah sünger ve %90 konjak bitkisi ve %10 beyaz kil içeren beyaz sünger. ben siyahını denedim.

sünger paketinden hafif nemli olarak çıkıyor, rengi tam olarak siyah denemez, gri demek daha doğru. Süngeri kullanmadan evvel ıslatıyor, ister sadece suyla, ister yüz temizleme jelinizle birlikte kullanarak yüzünüzü yuvarlak hareketlerde siliyorsunuz sizden kullanmaya başladıktan sonra ürünü nemli bırakmamanız, her kullanım sonra asarak kurutmanız isteniyor. Bu nedenle ben ürünü banyoda değil, odamda saklıyorum. sabah akşam değil de sadece akşamları kullandığım için de ikinci kullanımıma kadar tamamen kurumuş oluyor.

süngerin yüzümde yarattığı his şimdiye kadar hiçbir süngerin yaratmadığı bir his, böyle jölemsi bir dokunuşu var, yüzüme kendi kendine masaj yapıyormuş gibi geliyor. aslında temizleme yeteneğinden çok bu masaj yapma kabiliyetine tav oldum diyebilirim.

makyaj temizleme konusunda gücü biraz da temizleyici jelinizin gücüne bağlı. bebek şampuanı kullanınca makyajımı gayet güzel temizlerken diadermine high tolerance yüz temizleme jeli ile kullanıldığında sınıfta kalıyor.

Ben öncelikle temizleme jelini süngerde köpürterek yine sünger ile yüzümü temizleyip ardından süngeri de yüzümü de duruluyorum. Sonrasında bir tur da temiz cildime temiz süngerle masaj yapmayı tercih ediyorum. yüze yapılan güzel bir masaj renk tonlarının eşitlenmesinde ve yüzünüze canlılık gelmesinde en etkili yöntemlerden biri ne de olsa, ve bu bebek bunu çok iyi yapıyor.

28 ocak 2014 17:18

2. hem bambulusunu hem beyaz killisini denediğim yüz temizleme süngeri.

paketi ilk açınca sünger nemli oluyor, iyot kokusu geliyor. iyot/deniz kokusuna bayılmama rağmen bu bana nedense kirli deniz kokusunu hatırlattı, çok hoşuma gitmedi ve süngeri önce biraz ılık su ile duruladım (ki sanırım öyle yapın da diyordu üzerinde korece).

yüzdeki masaj hissi çok güzel, ve kendi kendine kullanırken yumuşak bir peeling sağlıyor. temizleyiciyi üzerine sıkarak denemedim, yüzümde varken durularken kullandım. kendi kendine suyla kullandığımda verdiği his daha çok hoşuma gitti, değişik temizleyicilerle deneyeceğim ama büyük ihtimalle çoğunlukla tek başına, suyla kullanacağım.

peelingi siyah noktalı burnum için yetersizken(gizlinot: fırçadan başka şey oraya kar etmiyor zaten, o yüzden bu konjakın suçu değil (:) yanaklarım için başka ürünlerde tutturamadığım hafif yüzey temizlemesini sağlıyor, bu yüzden sevdim. günlük kullanım için güzel bir alternatif.

fakat yok sağa as, sola as uğraştırmasını sevmedim, efendi gibi banyoda durabilse keşke (: bu arada bir kapta buzdolabında da saklanabiliyormuş, sanırım birini öyle saklamayı deneyeceğim.

(link: http://www.missha.com.tr şuradan) aldım, 10 TL idi, 75 TL üstü alışverişlerde hediye olarak da seçilebiliyor.

21 mayıs 2014 10:54 21 mayıs 2014 10:57

3. 1 ayı geçkin bir süredir sadece geceleri olmak üzere bambulusunu kullanıyorum. beklediğim gibi bir etkisini gördüğümü söyleyemem, kullanıldığı an geçici bir aydınlık veriyor yüze, ve hepsi bu kadar. ne gözeneklerime, ne de siyah noktalara aman aman bir etkisini göremedim ne yazık ki.

yine de yüz temizleme süngeri fikir olarak güzel, cildimin çok daha iyi ve derinlemesine temizlendiğini hissediyorum. farklı bir temizleme aracı bulamazsam muhtemelen almaya devam ederim.

13 temmuz 2014 15:47

4. Kendi kendime "Missha'dan o bb kremi alırken neden bunu da almadım, şimdi alıp da boştan yere kargo parası mı ödeyeyim? Salaksın salak." gibi şeyler söylememe neden olan şey. Bütün beauty gurular bundan bahsediyor. Hadi (gbkz: clarisonic) 'i geç, benim bir süngerim bile yok sevgili sözlük. Ama en kısa zamanda alacağım.

7 eylül 2014 20:03

5. Dikkatimi çektiği için aldım. Ben makyaj temizlemek için kullanmadım daha çok makyajı temizledikten sonra yatmadan önce cildimi rahatlatıp arındırmak için kullandım. Eğlenceli, gözenekli,yumuşak bir yüzeye sahip. Kullandıktan sonra güzelce temizleyip kuru bir ortamda muhafaza etmek lazım. Temizleme ürünleri ile birlikte kullanıldığı zaman süngerin ömrü daha çabuk tükeniyor o yüzden saf suyla kullanımını tavsiye ederim.

30 ocak 2016 11:48

6. açıkçası merakıma yenik düşerek missha'nın web sitesinden satın aldım (koyu renk olanı). anlatıldığı gibi küçük bir pakette içinde damlacıklarla geliyor. yüzümü temizlemek amacı ile kullandım, çok güzel köpürdüğü doğru ancak ortalama bir sünger de bunu yapabilir düye düşünüyorum. bir daha almam herhalde.

17 şubat 2016 18:59 17 şubat 2016 19:03

7. Jöle gibi ya böyle yumoş böngül böngül bi şey. Daha denemedim bile ama oynuyorum resmen. Bi de evet ıslak çıktı paketten çok ilginç.

5 nisan 2016 10:37