yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (3)
  • medya (1)

  1. bu bazı çok merak ediyordum ki zaten ukteyi verdim dayanamayıp gidip aldım:) yorumlarıma gelirsek öncelikle yağlı, sivilceye müsait ve gözenekli bir cilde sahibim(gizlinot: yok yok yani:() bu bazdan önce benefit porefessional kullanıyordum, 2 sene oldu alalı hala var içinde aslında tarihine de takılıp yeni arayışa girmiştim çünkü 1 yıl kullanım yazıyor arkasında ben de zaten gözeneklerimden şikayetçi olduğumdan korktum bir şey yapar mı diye (gizlinot: tek suç bazın zaten ) porefessional la aşk nefret ilişkisi yaşayarak bu zamanlara geldik. bi gün bakıyorum off çok güzel kapatmış bi gün bakıyorum yok ya olmadı sanki. bi ideal kullanımı tutturamadım ama yine de iyi gizlediğini söyleyebilirim. ama gelelim nefret boyutuna bu baz benim yağlı cildimi daha çok ve daha hızlı yağlandırdı bence.

  yeni bazım nars a gelince bi kere yapısı baya farklı, krem gibi. porefessional ı sadece burnuma ve çevresine sürebiliyorken nars ı bütün yüzüme sürebiliyorum hemen emiliyor ve spf var(gizlinot: bazen güneş kremi sürmeden direkt bunu sürdüm ) gelelim performansa; öncelikle 'shine control' iddasını çok güzel gerçekleştirdi bende, gerçekten yağlanmayı geciktirdi diyebilirim(gizlinot: burda gönlümü kazandı) ama 'pore control' özelliğinde bence biraz sıkıntı var bana çok gizliyor gibi gelmedi ya da porefessional aslında baya iyiymiş ben ona alışmışım. böyle arada kaldım yani. ben ne yapıyorum peki; önce nars bazı sürüyorum pudrayla sabitleyip biraz da burnumun üstüne porefessionalı tamponladım :) kendi idealimi böyle elde ettim. belki uslu bir çocuk olursam ikisinin bir arada olduğu 'o' bazı da bulurum. o zamana kadar bu şekilde devam artık.

  26 nisan 2018 10:49

  4

  2. Nars markasına ait gözenek küçültücü ve parlama karşıtı makyaj bazıdır. Aşırı yağlı, gözenekli hatta yanaklarımda izler ve kılcal damarların yuzeye yakın olduğu alerjik bir cildim bulunuyor. Normal zamanda makyaj yapmasam da özel günlerde ya da fondöten kullanacaksam altına mutlaka bir baz kullanıyorum.( Çünkü hangi fondöten olursa olsun yağlı cildimde oksitleniyor.) Ürüne gelirsek 30 ml lik bir plastik şisede, beyaz, ince sıvı yapıda, parfümlü bir urun. Hafif bir parfüm kokusu aldığım için alerjimin arttığı zamanlarda kullanmakta biraz zorlanıyorum. (Normal zamanlarda parfümlü oluşu etkileyip rahatsız etmiyor.) Sürdüğünüz zaman kuruduğunda kadife gibi bir his bırakıyor; ancak degil gozenekleri gizlemeyi en ufak gozeneklerimi bile sakladığını soyleyemem. Parlaklık kontrolüne gelince yine iki saat sonra parlamaya başlıyorum. Hatta normalden daha cabuk parlama yaptigini soyleyebilirim. Adinda yer alan vaatleri yerine getirmedigi icin hic ama hic sevmiyorum. Tek beğendiğim tarafi ise fondötemin kalıcılığını arttirması ve sürdüğüm fondötenin cildimde oksitlenmesini önlemesi olarak gösterebilirim. (Parlayan yerlere kullandigim parlama karsiti mendiller nedeniyle tenimde fondöten de silindiğinden oksitlenme de olmuyor sanıyorum. ) Baz olarak kullanilan ürünler halihazırda fondöten kalıcılığını arttırıyor. Nars markasının tek beğenmediğim ürünü budur. Kimler kullanabilir derseniz gozenek problemi vs olmayan kişiler kullanabilir. Ironidir ki onlarin da boyle bir urune ihtiyaclari bulunmamaktadir. Kendi adima elzem bir urun oldugunu düşünmüyorum.

  ilgili medya:
  1
  6 ekim 2018 22:20 7 ekim 2018 13:47

  2

  3. Hiç memnun kalmadığım makyaj bazı. T bölgem yağlı ve gözenekli. Oldukça katı, sakız gibi bir kıvamı var. Sadece gözeneklerin olduğu burun ve yanak bölgesine ovuşturarak değil, bastıra bastıra uyguladım. İlk başta evet mat ve blurlanmış bir sonuç elde ediyorsunuz ancak ne kadar az uygularsanız uygulayın kalın bir tabaka bırakıyor ve ilerleyen saatlerde sürdüğüm bölgede, her zaman fondöteni pudralamama rağmen, fondöten çok çirkin bir şekilde kalkıp yok oluyor ve sürdüğüm kısımlar ciddi şekilde yağlanıyor. Genellikle nars fondötenlerin nars bazları ile iyi anlaştığı söylenir. Elimde 4 farklı nars fondöten var, hiçbiri ile iyi anlaşmadı, hepsinde sonuç aynı. 

  Bir ürün bana uymazsa, genellikle şu şekilde bir cilt tipi / yapısı olan sevecektir derim ama bu ürünü kim sevecek bilemedim. Acaba bendeki mi bozuk. 

  7 ekim 2018 12:59 7 ekim 2018 13:01


  4. Yaglanmayi mukemmel sekilde kontrol altına alan ancak benim gozeneklerimde sifir etkisi olmus primerdir.

  Not: nars sheer glow fondoten ile kullanıyorum.

  7 ekim 2018 13:08 7 ekim 2018 13:09