yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • oylar (44)
  • medya (1)
  5

  1. Katı yapıdaki kapatıcılar dahil, tüm kapatıcıları saniyeler içerisinde göz altına yayabilen ve fırça izi bırakmadan tene oturtabilen, diğer markalarda kolay kolay benzerine denk gelemeyeceğiniz özgünlükte bir kapatıcı fırçasıdır.

  Geçtiğimiz senelerde, daha adı sanı yeni yeni duyuluyorken, bir indirimde nascita'nın internet sitesi üzerinden 15 tl civarı bir fiyata iki tane satın aldığımı hatırlıyorum. Şu an geçen indirimde fiyatına baktım, %50 indirimli fiyatı 22 tl olmuş. (gizlinot: bir stokçunun kar notları)

  Performans olarak şu anki indirimli fiyatını da kesinlikle hak eden bir ürün. Çok uzun zamandır tekini kullanıyorum; kıl dökmedi, kılları sertleşmedi ve hiç kullanmadığım diğeriyle arasında fark yok gibi. Bu fırça ile likit formdaki aydınlatıcıları da çok çabuk ve homojen bir şekilde ancak biraz yoğun olarak uygulayabiliyorsunuz. Fırçasever ve ihtiyacı olan süslülerimize Kesinlikle tavsiye ederim.

  31 ekim 2018 14:31

  2. Likit ya da pomad türdeki kapatıcıları bir kaç saniyede kusursuz uygulamanızı sağlayan başarılı fırça. İndirimde alıp almama konusunda kararsız kalıp en sonunda almaya karar vermiştim ama kapatıcı uygularken iyi ki almışım dedim. Eğer acelem varsa kapatıcımı göz altıma, göz kapaklarıma bu fırçayla uygulayıp, hafifçe fırçada kalan ürünle de burun kenarlarımdaki kızarıklıkların üzerinden geçip ten makyajını bitiriyorum.

  27 aralık 2018 02:19

  5

  3. Bloggerların övmesi sonucu merakıma yenik düşüp aldım, süngerle dönüşümlü olarak kullanıyorum bu fırçayı. Öncelikle makyajı fırçayla yapmak konusunda biraz takıntılı biri olarak kapatıcı fırçası arayışıma büyük oranda cevap vermiş bir fırça oldu 136 numaralı nascita fırçası. Bu fırçayı teninize bölgesel olarak uygulamak istediğiniz pek çok krem ürün için kullanışlı buluyorum. Ancak göz pınarlarına yaklaşmak konusunda biraz iri kalıyor, hafifçe batıyor kirpik diplerinize. Rahatsız olabileceğini düşünenler göz önünde bulundursun derim. Bunun dışında ürün emmesi oldukça minimal diyebilirim. Fırçanın üst kısmındaki nispeten daha yumuşak beyaz kıllar yeterince sık, böylece fırçanın siyah kıllarına kadar ulaşabilen bir kapatıcı görüntüsü oluşmuyor. Bir de ben bu fırçayı yüzüme dik açıyla bastırmaktansa daha küçük bir açıyla fırçanın kenarını kullanmayı daha çok seviyorum. Hem ufak alanlara daha rahat giriyor hem de göz çevremi daha az rahatsız ediyor. Pek çok fırçamı aliexpressten 15 tanesi 10 lira gibi komik fiyatlara almış olduğum göz önünde bulundurulursa indirimde 25 lira tek bir fırça için verdiğim en yüksek fiyat oldu. Aldığıma pişman değilim, severek de kullanıyorum açıkçası. Ha bu arada fırçalarınızı her gün yıkamıyorsanız bana göre bu fırça yıkadıktan sonraki ikinci kullanımda (temizken kullandıktan sonraki kullanımda) aynı performansı göstermiyor benim cildimde. Kapatıcı daha bir kuru, daha bir topaklı görünüyor. Dolayısıyla fırça yıkamayı sevmiyorsanız bu fırçayı bence almayın. (Ama lütfen fırça yıkamayı sevin, cildinizi sevdiğiniz kadar sevin.)

  28 ocak 2019 00:01 16 mart 2019 21:22


  4. "Bir fırçaya bu kadar parayı neyin gazına geldim de aldım?" diye düşünürken bugün kargom geldi. Bu arada pazar akşamı 23'te verdiğim sipariş bu sabah 11 de geldi. Eğer her kargoda indirim dönemine rağmen bu kadar hızlılarsa tebrik ediyorum.

  Neyse...fırça geldi. Makyaj yapmaya niyetim yokken hadi deneyeyim dedim ve orta kapatıcılıkta olduğunu düşündüğüm fit me kapatıcı göz altlarımı öyle bir kapattı ki sanırım sünger kullanmayı bırakacağım. Fırçanın kıl sıklığı, tokluğu,kıl yapısı, yumuşaklığı ve dağıtma/oturtma performansı çok çok başarılı.

  İndirimli fiyatı 25 TL idi. Yüksek bir fiyat. Ancak uzun ömürlü olursa ve dökülme vb. sorun yaşamazsam gerçekten çok memnun olurum ve fiyatını da hak etmiş olur.

  29 ocak 2019 17:02

  5

  5. Kapatıcıyı çizgilere dolmadan uygulayan, dalga dalga bırakmayan kapatıcı fırçası. Kapatıcım wetn wild photofocus concealer, bunu süngerle uygularsam 2 kat uygulayacağım yeri fırçayla tek katta hallediyorum. Ayrıca ürün içinde durup katılaşmadığı için her uygulamadan sonra yıkamanız gerekmez, bence rahat 4-5 kullanım için uygun. Eğer ben sünger kullanıyorum ya ama alsam mı diye tereddüt ediyorsanız kesinlikle almalısınız. Ama bu meret her yerde yok, eveshop indirimden 26 TL'ye almıştım, fiyat bakılınca fazla duruyor ancak ucuz ne kaldı? Metal sapı konik şeklinde olduğu için elde uygularken de rahat ediyorsunuz. Göz kapağına concealer geçiyorsanız da tek hamlede halleden bir fırça, bulursam yedeklemeyi düşünüyorum aşk yaşıyorum kendisiyle. (gizlinot: ❤️)

  15 mart 2019 00:21 15 mart 2019 00:23

  6. sadece kapatıcı değil zamanınız varsa fondöten uygulamak için de son derece başarılı fırçadır. (bkz: lisa eldridge)'in fondöten uyguladığı meşhur zoeva 110 numaralı fırçaya oldukça benziyor.

  nascita'nın özellikle professional serisinin kıl yapısını oldukça beğeniyor olsam da tüm nascita fırçaların sapları çok çabuk ayrılıyor. en çok kullandığım nascita fırça bu olsamasına rağmen henüz sapı şaşırtıcı bir şekilde yerinde.

  15 mart 2019 09:20

  5

  7. Alalı daha bir ay olmadı ancak şimdiden en sık kullandığım 5 fırça arasına girdi bile. Kapatıcıdaki performansını zaten çok başarılı buluyorum(gizlinot: Benim için önemli bir adımdır sünger kullanmayı pek sevmiyorum kapatıcılığını azalttığı için genellikle parmaklarımla uyguluyordum ancak ürünü parmakla iyi oturtmak da biraz zaman alıyor) özellikle hızlı sabitlenen ürünleri 2-3 fırça darbesiyle yayıp bir kere tampon hareketle geçince hemen oturtabiliyorsunuz. Zamandan kazandırdığı kesin bu yüzden. Hızlı sabitlenen ürünleri aynı anda iki tarafa da sürmeyin yayamazsınız sonra denir ya, bu fırçayı kullanıyorsanız bu durum geçerli değil bence. Beni kazanan bir diğer nokta krem allıktaki performansı oldu. Büyük allık fırçalarını sevmiyorsanız özellikle (küçük boy  stippling fırça pek görmedim şahsen) allığı daha lokal alanlara uygulamayı seviyorsanız bu fırça çok iş görüyor. Denemedim ancak krem kontur için de ideal geldi bana. Sürekli farklı yerlerde kullandığım için devamlı yıkıyorum da, kıl dökme veya formunda bir değişiklik gözlemlemedim. Markadan ilk fırçam fakat keşke daha önce deneseymişim

  15 mart 2019 12:51


  8. Ben bu fırçayı bir yıldır kullanıyorum, ortalama üç kullanımda bir olacak şekilde de yıkıyorum. Hala sapasağlam, tek bir kıl dökmedi. Bir yıl önce karaborsaydı zaten, bir ay falan tüm internet sitelerinde stok beklemiştim. Performansı epey başarılı. Kılları fazla, tok bir fırça. Sürerek de kullanırsınız ama süngermişçesine oturtma hareketleriyle kullanıldığında çok güzel bir sonuç veriyor, sıfır çizgilenme. Katı da likit de olsa kullandığım tüm ürünlerle gayet iyi anlaştı. vaktim olduğunda fondöten süren güruhtanım ben de, bu kadar güzel bir fondöten fırçası bulamadım malesef.

  15 mart 2019 18:08

  5

  9. lisa eldridge'in videolarında sıkça gördüğüm zoeva face shape brush(110)ı almaya niyetlenmiştim uygulaması hoşuma gittiği için. malumunuz döviz kurlarından dolayı bir fırçaya 14 euro veremeyeceğime karar verip memlekete döndüm. sonra indirimde bu fırçayı buldum ve zoevaya çok benzettim. aşağı yukarı bir buçuk yıldır kullanıyorum ve hiçbir şekilde deforme olmadı, kılları yumuşak ve sık, hiç dökülme yapmadı, kolay temizleniyor. bb krem gibi yoğun yapılı ürünlerde fırça izi yapabiliyor, krem kontur, likit aydınlatıcı, ince yapılı fondötenlerde eşit ve ince bir uygulama sağlıyor. yüzünüz küçükse fondöten fırçası olarak büyük kabuki fırçalardan daha kullanışlı olacaktır. göz altı için hem büyük hem çok tok bir fırça olduğunu düşünüyorum.

  hâlâ 25-30 lira bandında bulunabiliyorken ihtiyacınız da varsa kesinlikle şans verilebilecek bir fırça. tabii zoevayı yüzümde kullanmadığım için ürün uygulamasını kıyaslayamıyorum ancak, aradaki fiyat farkına değeceğini düşünmüyorum.

  25 mayıs 2019 15:59

  10. çok sevdiğim, keşke biraz büyüğü olsa da daha hızlı fondöten sürebilsem dedirten fırça.

  güncel fiyatı indirimle 37.5 tl (gizlinot: indirimsiz fiyatı 50 tl). ben bir süre önce nascita'nın kendi sitesinden 25 tl'ye almıştım (gizlinot: :().

  ten makyajımı normalde makyaj süngeri ile yapıyorum. yüksek kapatıcılık elde etmek istediğimde bölgesel olarak bu fırçayı kullanıp, üzerinden süngerle hafifçe geçiyorum. bu sonuçtan gayet memnunum ve herkese tavsiye ederim.

  8 temmuz 2019 20:19