yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. ilk olarak ig üzerinden istanbul'da volkan kartal ile yayılan bir uygulama.bildiğiniz tüm diğer keratin bakımı, keratin yükleme, saç botoksu vs. unutun! saçlarınızda kalıcı ve yoğun bir hasar, kuruluk, tül tül ve hacimsizlik, donukluk, cansızlık varsa bu tip bakımlar arasında native base bi başka. ister istemez düzleştirme etkisi gene oluyor, diğer tüm keratinli işlemlerde olduğu gibi. izmir'de 2-3 tane kuaförde var henüz, ben gelir gelmez yaptırdım. açıcı ile 2 defa full açılıp cılızlaşan zavallı saçlarıma insan saçı görüntüsü verdi sağolsun. ig gördüğümüz her şey illüzyon diye ilk etapta paye vermemiştim ancak o kadar araştırdım ki. izmir'de bulunca da hemen yaptırdım. kalıcılığı rahat 3-4 ay. işlem sonrası tabi ki bir sülfatsız şampuan kullanılıyor. boyadan önce değil, boyadan sonra yaptırılması öneriliyor.

  15 haziran 2017 09:16

  2. bu aralar instagramda çok sık karşıma çıkan keratin bakımı içeren uygulama, yukarıdaki süslünün yorumunu okuyana dek ben de bu tarz işlemlerin illüzyon olduğunu ve yıkayıp kurutunca söndüğünü düşünüyordum; halen kullanan veya yaptırmış olan süslüler etkilerini, kalıcılığını ve ortalama fiyatını yazsa ne güzel olur

  (link: http://instagram.com/native_base şuradan örneklerine bakılabilir)

  29 haziran 2017 13:03

  3. instagram’da sürekli kuaförlerin bu bakımı paylaştıklarını görüyorum. merakımı cezbetti açıkçası, gür, kalın telli ve düz saçlarım var, duştan sonra çalı süpürgesi gibi oluyor kafam. o kabarıklığı giderecek, parlaklaştıracak birşeye benziyor, ama henüz çok yaygın değil. 

  bir de instagram’daki fotoğrafların yanıltıcı olduğunu düşünüyorum açıkçası. düz fönden sonra benim saçlarım o paylaştıkları videolar ve fotoğraflar gibi görünüyor zaten. taze bakımı yapılmış, fönlenmiş saç bir zahmet parlak görünsün. Benim asıl merak ettiğim o saçların fönden sonra değil, işlemden 1 ay sonra nasıl göründüğü. yaptıran süslülerin paylaşması fikir vermesi açısından merak eden herkese yardımcı olur bence. 

  16 ekim 2017 03:09

  4. Tuttum buna 250₺ verdim ya allah beni bildiği gibi yapsın. Yaptıralı 2 hafta oldu sanırım. İlk günler inanılmaz bir parlaklık, yumuşaklık dedim ben bunu yaptırırım artık. Ama saçımı yıkamamla beraber gitti o yumuşluk. Normalde de saçım çok sert değildi, ama ilk günler şampuan reklamlarındaki kızlar gibi uzaktan bakınca belli oluyordu yumuşaklığı. Şimdi ise yaptırmışım, yaptırmamışım pek bir fark yok açıkçası ki aynı markanın devam şampuanını kullanmama rağmen. Ve bu yaptıkları çok basit bir işlemdi, maske gibi sürüp 1 saat beklettikten sonra fön+düzleştirici bu kadar. malzemenin şişesi 300₺ kafama 25 gram (tartıp sürüyorlar) sürdüler nerdeyse şişe parasını verdim. Boya yapmaktan daha kolay bir şey kesinlikle yaptırcağım varsa da kuaförde yaptırmam bir daha. Bu arada yumuşaklık haricinde kabarma ve dolaşmayı baya önlüyor.

  28 mayıs 2018 05:08

  5. Orta boylu kıvırcık saçlarıma 250 tl'ye yaptırdığım işlem. Benimki yoğun keratin bakımı olarak geçiyor. Öncelikle native base şampuanıyla saçlarımı yıkıyorlar. Saçlarım kuruduktan sonra keratini yoğun bir şekilde tüm saçıma sürüp üzerinde fön çekip bir de düzleştiriyorlar. Yeni saçlarım en az 4 ay (saç kurutma makinası ile) Kalın maşa yapmış gibi oluyor. 4. Aydan sonra da herhangi bir markanın düzleştirmeden sadece keratin bakımını yaptırıp elektriklenmeyi önleyip düzlüğü 1 seneye tamamlıyorum.

  27 temmuz 2018 12:21

  6. Keratin bakımının atası olarak bilinen saça keratin yüklemek süretiyle yapılan bir tür saç bakımı. 

  Öncellikle saç tipimden bahsedeyim. İnce telli, çabuk yağlanan ve seyrek saçlarım var. Saçları bastıran herşeyden koşarak uzaklaşıyorum volume benim bebeğim. Fakat bunun yanındada saçlarım röfleli bu yüzden bakım yaptırmak zorunda kalıyorum.  Ara sıra mahalle kuaförlerinde keratin bakımı yaptırmışlığım var fakat native base epey farklı sonuç verdi. İzmirde parama kıyıp iyi bir kuaförde yaptırdım bu bakımı. 

  Uygulanışı saçlarımın tamamına sürüldükten sonra yaklaşık 30-45 dakika arası beklendi. Daha sonra çok preslemeden basit bir fön çekildi. Saçlarımı ise 3 gün sonra yıkadım. Burdaki fönün amacı saçı düzleştirmek değil ısıyla keratini hapsetmekmiş. 

  Ben epey memnun kaldım süslüler. Yıkadıktan sonrada saçlarım pırasa gibi olmadı hafif dalgalı ama sanki fönle o dalgalar düzeltilmiş gibi oldu. Saça verdiği parlaklık inanılmaz. Ve benim yaptırmadan önce en merak ettiğim konu hacimdi. Saçlarımı bastırmadı belki bir iki tık ama oda yoluk görünmesinden daha iyidir diye düşünüyorum. Sanki hiç röfle yaptırmamışım gibi duruyordu saçlarım. Ben temmuz ayında yaptırdım yaptırdıktan hemen sonra tatile gitmiştim bir kere bile fön çekme ihtiyacı hissetmedim lükse bakar mısınız ? Şahane teknoloji 

  Olumsuz tek yönü bana göre söylendiği gibi 6 ay falan kalıcı değil. Bende tam 2 ay kaldı. bu yüzden maliyeti yüksek oluyor. Ama belki kışın daha az yıkandığımızdan kullanım süresi uzayabilir bilemiyorum. Özet olarak sonucunu aldığım güzel bir saç bakımı. Saçı toparlamak adına 4-5 ayda bir yaptırılabilir. 

  Not: bu bakımı yaptırdıktan sonra saçlarınızı mutlaka kurutma makinesiyle kurutun. Bende en iyi sonucu öyle verdi.

  10 eylül 2018 15:42 10 eylül 2018 15:44

  7. Dün kuaförde yaptırdığım keratinin markası. Saçım önce yıkandı sonra ıslakken keratin sürüldü ama ne sürülmek saçıma fırça deydiği anda gözlerimden bir damla yaş süzüldü bile. Benim gözümü çok yaktı normalde çok yakıyormu bilemiycem. Bide yarım saatten sonra midem de bulandı. Tam bir saat bekledim sonra saçım kurulandı üstüne fön çekildi. Gören herkes farkı sezdi, herkesten iltifatlar aldım. Bende beğendim açıkçası 2-3 ay gibi bir süre beni idare ederse senede birkaç sefer yaptırırım.  

  Edit: ilk yıkamadan sonra da yumuşaklığı ve parlaklığı devam etti. Hatta yıkadıktan sonra daha çok sevdim diyebilirim. Fön benim saçıma ağırlık yapıyor zaten yıkayınca daha güzel oldu. 

  15 ekim 22:42 17 ekim 23:34

  8. iki kere keratin bakımı olarak yaptırdım. birinci kuaförüm eskiden beri tanıdığım cadde üstü bir kuafördü 150 TL'ye yaptı tam 1 sene önce. saçlarım yumuşacık oldu. düzleştiğini pek söyleyemem ama yukardaki girdiler gibi saçım max 3 hafta bu şekildeydi. sülfatsız şampuan kullandım ama bende beklenen hissi vermedi. tabii ben pes etmedim yapılan işleme güvenmeyip yine aynı markayı uygulayan avm içindeki kuaföre gidip denedim(gizlinot: 250 TL)(gizlinot: sözde insta kuaförüydü hani şu ombre dolu profillerden).

  aynı işlemleri yaptılar. bu arada birinci ve ikinci işlem arasında 4 ay vardır en fazla. saçlarımı eve gelip ertesi gün yıkadığım an hiç yapmamışım gibi oldu. ne bir bakım ne bir düzlük. yani o paraya gidip kerastase şampuan ve saç kremi alsam daha etkili olurdu. ikisinde de param çöpe gitmiş gibi hissettim.

  aynı bakımı annem(gizlinot: birinci mahalle kuaföründe) yaptırdı. onun saçları daha kıvırcık bana göre, onda inanılmaz bir düzlük ve 2 ay kalıcılık sağladı diyebilirim.

  sanırım saç tipine göre değişik sonuç veriyor.

  30 ekim 17:07 30 ekim 17:10