sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  2.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (6)
  • medya (1)

  1. 3kutu bitirdiğimr göre artık yorum yazabilirim.

  İlk olarak şunu söylemek gerekirse bu ürün etkisini evreler şeklinde gösteriyor.

  1.evre : gerilme evresi

  Bu evrede yıkadıktan sonra yüzünüz geriliyor ve yüzünüzi kurumuş gibi hissediyorsunuz. Ama sonraki saatlerde beni yağlandırdı. Ve daha çok sivilcem çıktı

  2. Evre: kuruma evresi

  Benim bu evrede yüzüm bir kurumuş, anlatamam. Yüzüm parça parça yanaklarımdan ve ağız kenarlarımdan dökülüyordu resmen deri değiştirdim. Bu evreyi sık sık nivea nın teneke kutudaki nemlendiricisini kullanarak kolay atlattım.

  3.evre temiz cilt :

  Bu evrede yüzüm tertemiz oldu nerdeyse hiç pürüz kalmadı aşırı mutlu oldum sanki yüzüm hiç kurumamış hiç o evreleri geçirmemiş gibi hissettim gerçekten değdi yani . Sonra 2.kutuyu almak için gittiğimde kalmamıştı ve 1 ay boyunca gelmesini bekledim ümidi kestim nivea köpüğünü kullandım ama sivilcelerim çoğaldı :( bugün bir de ne göreyim? Neutrogena jelim gelmiş! Hemen aldım yarın 1tane daha alcam. Yağlı ciltler kullansın öneriyorum!

  22 nisan 2018 18:12 22 haziran 2018 22:43

  2. zoretanin'e başlamama sebep olmuş sivilce karşıtı(?) jel.

  efendim geçen sene bu zamanlardı sanırım aldım kullandım bu jeli. halbuki o sıralar sivilce sorunum da yoktu (gizlinot: karma ciltliydim o sıralar) ben de ne akılla aldıysam acaba. kullanmaya başladığım günden itibaren sivilce çıkarmaya başladı. hem de normal boyutlarda değil devasa sayılabilecek boyutlarda. benim alnımda hiç sivilce çıkmazdı baktım alnımda bile çıkmaya başladı. maalesef yarısına gelince fark edebildim ve bıraktım. sadece benim cildim böyle bir reaksiyon gösterdi sandım ancak 3 arkadaşımda da aynı sonucu verdi. kısacası karma ciltli arkadaşlarımla yanından dahi geçmediğimiz bir jeldir.

  22 aralık 2018 22:28

  3. Karma ciltliyim. Kışın kuruya dönük, yazın ise neredeyse yağlı bir cildim var diyebilirim. sivilce problemim neredeyse hiçbir zaman olmadı fakat belli dönemlerde alnım sivilce içerisinde kalır.

  Temizlemesine diyecek hiçbir kötü lafım yok, harika bir ürün. Makyajım ne kadar ağır olursa olsun temizleme suyuyla kabasını aldıktan sonra bu jelle yıkıyorum yüzümü ve ardından tonik kullanıyorum. Tonik aşamasında hiçbir iz olmuyor pamukta.

  Cildim inanılmaz biçimde geriliyor maalesef, benim için kış dönemine pek uygun bir jel değil. Yazın cildimi çok güzel arındıracağına eminim ama. Kuru ciltlilerin mümkün mertebe uzak durması gereken bir ürün yine de.

  Yüzümde sivilce varken kullanmaya başladım, sivilceyi 2 kullanımda kuruttu. Dönemsel olarak çıkan sivilcelerim daha çıkamadılar bile, belirginleştikleri günden bir sonraki gün yok oldular.

  Siyah noktaya dair bir etkiden bahsedilmemiş fakat ben siyah noktaları temizleme konusunda bir etkisinin olduğunu düşünüyorum. Yıllardır siyah nokta problemim var ve ne yaptıysam azalmazdılar. 2 veya 3 günde bir scrub ve her gün en fazla 1 kere bu jeli kullandım, şu an siyah noktalarım neredeyse hiç yok.

  200 ml ve son kullanma tarihi açıldıktan sonra 12 ay olarak belirtilmiş. Gratis'te indirimsiz fiyatını 30 lira olarak gördüm geçen günlerde fakat ben Şok'tan 15 liraya aldım. Şayet alacaksanız kozmetik mağazalarına bakmayın.

  6 şubat 21:50

  4. sivilceli ciltte mucizlere yaratmayan ancak tatmin edici bir temizlik, ferahlık hissi verebilen jeldir. günlük kullanıma uygundur.

  makyajdan önce kullanılacaksa muhakkak bol bol nemlendirici sürülmelidir. hatta nemlendirici avcunuza döküp ellerinize yayıp uyguladığınızda çok daha kolay emilir.

  jeli, toniği ve yağsız nemlendiricisini uzun müddet kullandım. yeni sivilce oluşmasını %90 engelledi bende. ama mevcut aktif sivilcelere ve izlere pek etki etmemiştir.

  tam teşekküllü ten makyajını çıkarmakta da oldukça etkili. sonrasında pamuğa herhangi bir ten ürünü gelmediğine şahit oldum.

  7 şubat 16:39

  5. Yüzümde deri altı ve iltihaplı baya sivilce çıkaran temizleme jeli. 1 ay kullanıp öyle fark ettim bıraktığım gibi geçmişti. 

  7 şubat 20:09

  6. Yüzümde bir sürü sivilceye sebep olan temizleme jeli. Bir kaç kere şans verdim ama nafile. Bebek şampuanına devam :)

  7 şubat 20:21 8 şubat 15:30

  7. İkinci kutumu bitirmek üzereyim bu ürün de çoğu sivilceye meyilli ciltler için olan yıkama jelleri gibi ilk başta gözle görülür derecede azalttı sivilceleri ama yenilerini önleyemedi (gizlinot: destekleyen bi tonik krem vs kullanılmalı mutlaka) ve son zamanlarda yüzümü yıkadıktan sonra aşırı gerginleştirmeye başladı ama yine de sivilcelerim üzerindeki etkisinden dolayı arkasından bol bol nemlendirici sürerek kutuyu bitiricem bu aralar sülfatsız ve kurutmayan temizleyici arayışında olduğum için bittikten sonra başka ürünlere bakacağım ama param olmadığı zamanlarda kesinlikle dönerim çünkü(gizlinot: Öğrenci olmak bunu gerektirir swh) denediklerim arasında uygun fiyatlıların en iyisi içerik olarak bioderma la roche posay gibi eczane markalarından da pek farkı yok etki olarakta benzerler(gizlinot: Kendi cildimdeki gözlemim)

  17 temmuz 01:57 17 temmuz 02:00

  8. Yüzüm yaz aylarında çok yağlanıyor ve sivilceye cok musait. Bu temizleme jelini her sabah ve akşam kullanıyorum yaklaşık 2 aydır ve gözle görülür derecede sivilcelerim azaldı diyebilirim. Şu an sadece burun kenarlarımda minik minik var onun dışında yüzüm pırıl pırıl. Kokusu da beni benden alıyor.

  17 temmuz 02:01