yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. terbiyeyi iyi almamış insanlardır. hadi almadılar, sonradan kendilerini de geliştirmemişlerdir. Apartmanın kapısını açar, önden buyur edersiniz, geçip gider bu insanlar. gerçekten sinir oluyorum bu tiplere. O kapıyı anahtarımla açtıktan sonra sana buyur etmeden geçmesini de bilirim ben ama kendime yakıştırmam o davranışı. Ayrıca nefret ettiğim bile olsa kendime saygımdan nezaketsizlik yapmam. Ne yazık ki bu tip insanlar "her yerde"

  9 kasım 2017 23:03

  2. Atm kuyruğu, toplu taşıma kuyruğu, market kuyruğu, mağazada hoş geldiniz diye karşılarken başıyla bile bir selam vermemeleri(bazısı hepsi değil), bir ürün isterken "onu da ver" diyebilmesi, akşam ya da gece matkap çalıştırmaktan çekinmemeleri. Özel hayata müdahil olabilmeleri.

  Şimdilik bunlar. 10 kişiden 9'u.

  10 kasım 2017 01:25

  3. bugün kardeşimle bir yere gidiyoruz, haliyle otobüse bindik. tıklım tıklım dolu elbette öğle saatinde, biz de kapının önünde kaldık, hareket edemiyoruz. durağa yanaştı otobüs, kardeşimin arkasındaki 45-50 yaşlarındaki bir kadın ''çekilsene be'' diye bağırdı kardeşime. 

  pardon da ne zaman inmek istediğinizi belirttiniz de size yer açmadık, inmeniz için? diye bir başladım, görgüsüzlüğünden, terbiyesizliğinden, yaşına başına bakmadan takındığı tavırdan çıktım. izin de vermedim inmesine, özür dileyene dek. en son otobüs hareket edecekti, uzatmamak için çekildim indi. 

  böyle böyle öğreneceksiniz inşallah, öğrenmezseniz de rezil ederim zaten onca insanın içinde. ben seviyorum insanlarla uğraşmayı...

  10 kasım 2017 01:46 10 kasım 2017 01:51


  4. ciddi ciddi soylarının tükenmesini istediğim insanlar. sahiden hiç tahammülüm yok böylelerine çünkü çok doluyum bu konuda.

  yakın zamanda bir olay yaşadım bu benim için bardağı taşıran son damla oldu. ortada benimle ilgili herhangi bir sorun yaratan ya da benim hatamdan kaynaklanan bir durum yokken, kendinden emin olmadan direkt gelip de bunu yapmamışsın demek, karşındaki insanın kendini ifade edip, sözünü bitirmesine izin vermeden hüküm vermek zaten birinin nezaketsiz olduğunu gösterir bu bir. bunu yer ve zaman mefhumuna dikkat etmeden, başkalarının duyabileceği şekilde yapmak durumu iyice içinden çıkılmaz bir hale sokar bu da iki. en kötüsü de gerçek ortaya çıkınca gelip özür dilemek, biz bir yanlışlık yapmışız demek gibi bir erdem zaten göstermezler bu da üç.

  bu tip insanlara sadece yaşına hürmeten saygı duysam da, bu nezaketten yoksun davranışları yüzünden onlara saygımı tamamen kaybediyorum. neyin, nerede nasıl yapılacağı, kişinin üslubu o kadar önemli ki eğer kendimize insan diyorsak. bir diğer üzücü konu da bu insanların kendilerini etrafa görmüş geçirmiş, bilgili ve üst düzey olarak tanıtmaları. okumakla, mevki, makam sahibi olunmakla insan olunmuyor işte. bu gibi durumlarda söylenen tahsil cehaleti alır, eşeklik (gizlinot: bazı iki ayaklı eşekler için ) baki kalır sözü o kadar doğru ki..

  10 kasım 2017 02:23

  5. Asansörle 9.kata çıkıp, asansörü geri zemin kata yollamayan insandır. 

  10 kasım 2017 15:09

  6. kütüphanede ders çalışırken sanki cafede oturuyorlarmış gibi dedikodunun dibine vuranlar mı dersin telefonla yüksek sesle konuşan mı?

  durağa gelen otobüse binmek için yöneldiğinde sana omuz atıp önüne geçen mi?

  üstüne vazife olmadığı halde hayatına burnunu sokan mı?

  daha neler neler var da... inşallah bir gün bunlar yüzünden kan dökmem.

  10 kasım 2017 16:56

  7. Bana çarpan kendisi olduğu halde benim özür dilememe rağmen kötü bakışlar atan insanlardır.

  Gecen gün de arkadaşımla MC donalds sırasında bekliyoruz.Kalabalikti yavasti dolayısıyla,önümüzde bekleyen kadın ver şu patatesleri de gidelim dedi çalışana... Ne gerek vardı?bekle iki dakika ölmezsin dimi.

  Ayrıca çalışanlara kendi kölesiymişçesine senli benli hitap edenlerden nefret ediyorum.Karşındaki sana efendim diyor siz diyor,senin ne özelliğin varki sen diye hitap ediyorsun.

  10 kasım 2017 17:28 10 kasım 2017 17:36


  8. bu insanlar nezaket gösterenleri de, ezik, korkak ,silik filan zannederler. cahillik ne güzel.

  10 kasım 2017 20:01

  9. "teşekkürler, özür dilerim, kusura bakma, yapar mısın, eder misin" gerçekten çok önemli şeyler. Bu tarz küçük nüanslar hem insanın karakteriyle, hem de o insanın size olan bakış açısıyla alakalı çok ama çok önemli şeyler anlatıyor.

  11 kasım 2017 23:43

  10. en sinir olduğum anda bile nezaketi elden bırakmıyorum. bu kendime ve karşımdakine duyduğum saygının bir sonucu ve bunu karşımdakinden göremeyince kırlıyorum. bahsettiğim şeyler "lütfen, yapar mısın, eder misin, özür dilerim" minvalinde şeyler. çok zor olmasa gerek ya..

  12 kasım 2017 19:10