yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (2)

  1. önceleri kozmetikle ilgili yazı yazan bir blog iken doğum yaptıktan sonra daha çok anne bebek bloguna döndü. Instagramda sürekli oğlunun resimlerini paylaşıyor maşallah dişlerim kaşınıyor onu görünce :) amma çektiği kısa videolardaki ciyak sesi çocuğun güzelliğini bile bastırıp beni hemen kapatmaya mecbur bırakıyor. Kusura bakmayın ama tahammül edemiyorum.

  26 temmuz 2014 22:24 ed.27 temmuz 2014 12:18

  2. Reklamcılığın başını çeken blogger, tanıttığı hiçbir ürünü almam. Kullanmadan ezbere firmaya sevimli görünmek için yazdığını düşünüyorum. Firmacı blogger. İlk sıralar merak edip takip ettim sonra her yerden takibi bıraktım.

  26 temmuz 2014 22:47

  3. her ne kadar kilo alsa da annelikten sonra gözüme daha güzel gelen kadın :)

  çınar kalp ben :)

  27 temmuz 2014 03:44 ed.27 temmuz 2014 12:18


  4. Her hareketi reklam kokan, çocuğunu da bu reklamlara alet etmekten çekinmeyen bir blogger. Bana göre okunabilecek, dolu içerikli de bir blog yazmıyor kendileri. Bir blogdan yararlanma amacım kişisel deneyimlere dayanarak oluşturulmuş kaliteli içeriklerdir. Genelde insanlar kendilerinin gidip satın aldıkları ürün ya da hizmetlerle ilgili deneyimlerini olumsuz/olumlu bütün yanlarıyla paylaşırlar. Bazen tanıtım amaçlı ürünler de gönderilebilir elbette. Ben de bunlardan inandığım/güvendiklerimi, gider denerim. Her yazısı firmalara övgü dolu blogları, paylaşımları takip etmiyorum haklı olarak. Bana göre nimo tam olarak bunu yapıyor, evlenmeden önce firmadan hediye gönderilen çeyizleri paylasıyordu, şimdi de bebek ürünlerinde firmaların gönderdiklerini olumsuz bir eleştiri de bulunmadan paylaşıyor. Kendisi bu yazıyı okuyunca kızıp benim çok takipçim var onlar bana yeter modunda takılabilir. Bence çok takipçili bir blog sahibi olmak sorumluluk sahibi olmayı gerektirir. Kendisine sorumsuz gibi bir yakıştırma yapmayacağım elbette, ama tavsiyem kullandığı/tanıtımını yaptığı ürünlerde daha seçici davranmasıdır. Delicesine övdüğünüz bir ürün hele ki bebek ürünü/ tavsiye gibi durumlar herkesin bebeğinde aynı etkiyi yaratmaz, basınıza iş açarsınız.

  Ha bir de blog olayının suyu çıkmadan önce takip ediyordum kendisini, yalan değil. Ama artık paylaşımları bana pek de hitap eden türden değil maalesef. Yine de kendisine saygı duyarım.

  28 temmuz 2014 18:39

  5. instagramda süslü sözlük screenshot'ı paylaşıp 'bana cırtlak ses demişler, nasıl derler' diye yazanı linç ettirip kendisine de 'yok canım öyle değilsin' iltifatı bekleyen blogger ablamızdır.

  blog ve instagram paylaşımları buram buram reklam kokuyor, sürekli çeşitli konularda öneri isteyip gelen önerilere burun kıvırıyor. sadece nimo değil aslında eskiden beri takip ettiğim çoğu blogger firmalarla fazla haşır neşir olmaya başladıkça değişik tavırlara bürünmeye de başladı.

  bir yıl önce falan paylaşımlarını severek takip ediyordum, artık tahammül edemiyorum. hem bana hitap etmiyor hem de samimi gelmiyor.

  ayrıca iyi kötü benim hakkımda düşündüğünüz her şeyi sözlüğe yazın diyip de gelen bir eleştiriyi hedef haline getirmek eleştiri kaldıramadığının bir göstergesi. bu entry'i okuyup instagramda beni hedef tahtası haline de getirebilir :)

  28 temmuz 2014 20:02 28 temmuz 2014 21:05

  6. Benim için bloğunun karşılığı reklam. Reklam ve reklam. Dolayısıyla takibi çoktan bıraktım. İnstagramda yaptığını da egosuna bağlıyorum. Hoş bişey değil. Reklamın dozunu kaçırmaması kendisine tavsiyem. Ama biraz zor çünkü reklama alışan ürünlere alışan blogger o yoldan geri dönmüyor. Keşke biraz samimi olsa.

  28 temmuz 2014 22:31

  7. genel olarak blogger/vloggerların sorunu olan beğenmeyen takip etmesin beaaaa hastalığına tutulan arkadaşımız.

  şimdi bu popülariteyi sen istiyorsun, istiyorsun ki kanalına videolar yükleyip bloguna fotolar yükleyip insanların yorumunu beğenisini istiyorsun. insanlar senden ve bilginden faydalansın istiyorsun ki bu mecraya girmişsin.

  herkes farklı bu hayatta, sana sevimli gelen bana gelmez sana iğrenç gelene ben bayılırım.

  sonradan bu işleri yapmayı bırakınca, yani takipçi sayın binleri geçince ayhhh üfff beğenmeyen izlemesin demek çok komik. sadece nimoda yok, son dönemde popüler olan bütün bloglarda aynı şeyi görüyorum. bu başlığa yazma sebebim bugün veya dün gördüğüm bir yazısıydı.

  blogunuzdan instagramınızdan para kazanmak istemeniz reklam yapmanız çok normal. kimse yadırgamasın ama çok zaman düşündüm bir blog açsam oooh sürekli ürün yolluyolar miss diye düşündüğüm çok oldu. çok güzel makyaj yaparım yetenekliyim ailenin nişan düğün makyajları elimden geçer, kemik şeklinden gölgeden fardan üründen anlarım, ama girişmedim o işe. neden? çünkü sonrasında gelecek olan olumsuz yorumlarla uğraşmak istemedim. kimseye oda turu, ev turu, çantamda ne var göstermek istemedim.

  senin kişisel kararın istediğini paylaşırsın isteyen beğenmez, isteyen beğenir. ama seni buralara getiren insanlara (buralar derken yanlış anlaşılmasın popülariteden bahsediyorum) bu tavırları yanlış buluyorum.

  yine söylüyorum samimiyet ayy cnmm tatlış takipçilerim demek de değil bana göre. üç firma ürün gönderdi 6 buluşma yapıldı diye kimse kimseden üstün değil.

  ayrıca çınar gerçekten cok tatlı bir çocuk, özgür yetiştirme tarzını da çok beğeniyorum.

  nimo hanıma da insanların düşüncelerini çok önemsememesini kendisi nasıl hissederse onu paylaşmasını tavsiye ediyorum ancak eleştiri almayı göze almak bir kaç bin insana hayatını açarken senin tercihindi, bunu hatırlarmak istiyorum. benim şahsi instagram hesabımı 100 kişi anca takip ediyordur o da facebook arkadaşlarım. özelimi kimseye açmayı tercih etmedim, sonrasında kimseye atar yapmayayım diye.

  tercih ettiğiniz şeylerin sonuçlarının arkasında durmak çok önemli.

  eleştiren arkadaşlara da söylemek istediğim şeyler var, eleştiri acımasız olmamalı. kimsenin şişmanlığı kimseyi ilgilendirmemeli mesela, ya da kadının sesi. bende o videoyu ilk izlediğimde aa ne değişik sesi var dedim geçtim önemsemedim allah vergisi sonuçta. benim de kulaklarım kepçe. karşıdakini kırmamak lazım iki taraflı. hayat çok kısa.

  ben mükemmel değilim sesim harika değil süper fit bir vücudum yok. bana düşmez bunlara takılmak. hele ki kimliğimiz belirsizken acımasız olmaya gerek yok.

  1 ağustos 2014 15:44


  8. ay canım girdimin ekran görüntüsünü alıp instagrama koymuş reklamım oldu sağolsun ahahahaha :D eleştirinin kötüsü iyisi onun için önemliyse madem bir sonraki fotoğrafına neden "oğlum, ben ve cırtlak sesim xd " gibi bir yazı yazmış merak ettiğimdir. Millette beni taşa tutmuş o kendi cırtlak sesine baksın, çirkeeef, ay nimocum boşver senin sesine bayılıyoz aşığız falan filan. Aynen devam cınıms yıı.

  2 ağustos 2014 21:46

  9. Sözlükte açık açık dışlanan bayandır. Şu ana kadar on küsür girdi yapıp hiç beğeni almaması buna kanıt gösterilebilir. Darılmaca yok, girdilerini okudum ve bukadar tecrübeli bir bloggerdan çok daha açıklayıcı, bilgilendirici, net ve okunası şeyler beklerdim.

  Kendisini ne tanıyorum ne instagramda takip ettim sadece bloguna birkaç kez denk gelmişliğim vardır o kadar. Zaten bloglarda reklamlı gönderiler bunaltıyor beni reklam okuyacak olsam o amaçla yayın yapan bir dolu site var.

  Instagramda süslü sözlükte kendisiyle ilgili gönderilere savaş açtığını (!) Duydum. Yine bukadar tecrübeli bir blogger için gereksiz ve itici bir tepki.

  2 ağustos 2014 23:12

  10. girdilerinin çoğu sözlük formatının dışında olan, tanım cümlesinden bihaber, anlamsız ve sözlük formatına uymayan entryler girecekse sözlüğe neden geldiği anlaşılamayan blogger.

  3 ağustos 2014 08:58