sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
2.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (13)
 • oylar (2)
 • medya (3)

1. sonunda adam gibi bir ambalaj yapmayı başaran flormar'ın ruju. D46 numaralı olanı pembe tabanlı, altın parıltılı rengi ile (gbkz: the balm hot mama allık) ile müthiş uyumlu. ama ruju sürdükten sonra üstündeki yoğun pembeliği peçete ile iyice aldıktan sonra...yoksa pembeliği çok fazla oluyor. yanılmıyorsam serinin geri kalanı oldukça şeffaf bir yapıya sahipken bu ruj gayet kapatıcı ve yoğun bir renk veriyor. aslında ben bunu ombre ruj efekti vermek için almıştım ama henüz o amaçla denemedim, düz kullanımda da gayet başarılı.

20 eylül 2013 15:25

2. makyaja yeni başlayan kızlar için ya da gün içinde iddiasız ama bakımlı bir görünümü tercih edenler için ideal olan ürün. dudakları nemlendirirken renklendirir, hafif bir meyve aroması vardır, ağırlık hissi bırakmaz ve çoğunlukla meyveli şeker renklerinde seçenekleri var. dış tasarımı oldukça sade. bunun haricinde kalıcılığı pek yok, nemlendirici etkisi devam etse de renk açısından kısa aralıklarla tazelemeniz gerekebilir. bu gibi ürünler aslında markaların müşteriye erişim açısından en rahat ürünleri olduğu için fiyatı daha düşük olabilir ve aslında da olmalıdır.

14 haziran 2014 16:30

3. sahip olduğum ilk akan ruj oldu kendisi, ilk sürdüğümde güzel, sorun yok.. yakıştı da. kokusu eğlenceli, rengi hoş. bu arada rengimiz D39. sonra? çok değil yarım saat içinde alt dudak çizgisi boyunca yığılmış jel görünümlü koyu renk, geri kalan kısımlar ya yok, ya alacalı. böyle böyle zoraki birkaç hafta gelip gidip denedim, belki sorun dönemsel olarak bendedir, şimdi kötü olmayacak, bu defa düzgün duracak, altına dudak kalemi süreyim, pudra süreyim gibi çareler denedim ama yok.. olmadı. neticede kullanılamadan atılmak zorunda kalan ender ürünlerden biri oldu benim adıma... rujlarını oldukça sevdiğim flormar bu defa beni memnun edemedi.

14 haziran 2014 17:52

4. kalıcı olmadığı gibi rujun gramı da az olan seridir. yani içindeki ruj çok az. yeni alınanı bile sanki 1 aydır kullanılıyormuş da bitmek üzereymiş gibi. ama renkler şahane. hepsi yakışsa bütün renklerini (gizlinot: tüm dezavantajlarına rağmen)alırım o derece.

15 aralık 2014 22:27

5. Yumuşak ayrıca kokusu muhteşem olan ruj serisi . Bendeki D1 rengi dudağa sürünce içinde lilamsı yansımaları oluyor belli belirsiz. 3 gram bir ürün aslında adından da anlaşılacağı üzere tam bir gloss. Tavsiye olunur

20 mayıs 2015 19:10

6. d32 numarasını çantama attığım ruj, bitmek üzere olduğunu fark ettim. üzerinde yazdığına göre 3g imiş. gereksiz, iddiasız bir ruj. tadı da hoş değil.

4 haziran 2015 22:18

7. Dudak balmı olarak kullandığım ruj renk vermesi vasat nemlendirmesi eh işte % 50 indirimle 10 lira gibi rakama almıştım d33 rengini şimdi plajda rujum diye bagirmadigi için kullanıyorum

30 haziran 2015 18:46

8. pigmentasyonu renkli dudak balmlarından bir derece daha iyi. duruşu oldukça parlak, yarı şeffaf yani opak değil. kendi dudak renginize göre duruşu değişecektir, o yüzden denemeden almayın derim. ama dudak kalemini tüm dudağa sürüp üstüne bu ruju sürerseniz daha canlı durabilir renkler.

pigmentasyonu normal bir rujdan daha az olduğu için indirimsiz 18,9 tl'yi kesinlikle hak etmediğini söylemeliyim. şu an ise indirimde 9,45 tl; alacaksanız şimdi alın derim.

28 ağustos 2015 19:55

9. Lip balma benzeyen hafif parlaklık ve renk veren ağır olmayan ciddili müthiş ruj. Daha yaşım küçük olduğundan dışarıya gönül rahatlığıyla sürdüğüm nadir rujumdur. D31 numarasına sahibim ve bayılıyorum hafif pembelik veren kremsi yapılı rujum. Bitince denk gelirsem alırım seriye bir bakın derim

10 nisan 2016 18:41

10. Bu seriden ilk çıktığında 3 ruj aldım birini kullanmadan arkadaşım aldı. birini annem kullanıyor, sonuncuyu da geçenlerde bitirdim. hiçbirinden memnun değildim. Bir de bu seri çıktıktan bir süre sonra yeni çıkan renklerden 42 aldım. Yıllarca kullanmadım durdu bir kenarda. bu sene yılbaşı ruju olarak sürdüm. Renk çok eğlenceli dudakta duruşu çok hoş. Benim hayalimdeki yılbaşı makyajı için almıştım kaç yıldır köşede duruyordu.

Rujdan bahsedecek olursak mor, içinde simler bulunan glossy değil saten bitişli, renk vermesi serinin geri kalanına göre iyi, kalıcılığı orta ve bu rujlara ait hafif meyveli bir kokusu var.

Orta bütçeli değişik makyaj malzemeleri arayanlar için tavsiye ederim.

bu ruju hem pembelerle ombre olarak hem de flormar 231 ya da 215, alix avien 325, cecile 10 numara dudak kalemleriyle kullandım. pembe, mürdüm, gül kurusu, bordo rujlarla çok uyumlu. hatta bence lacivert ruj kullananlar da bu rujla ombre deneyebilir.

flormar pek sık indirim yapan bir marka değil. indirim döneminde değerlendirmek isteyen olursa diye yazmak istedim.

10 şubat 2017 18:02