sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (7)
 • oylar (1)
 • medya (2)

1. Biraz önce watsons'tan 25 lira civarına aldım. Orjinal olanla bunun arasında baya kaldım açıkçası. Benim ilk dikkatimi çeken orjinal olanda glikolik asit ve salisilik asit varken bunda hyaluronik asit ve salisilik asit var. Zerre asitlerden anlamayan benim aklımda hyaluronik asit daha yararlı diye kalmış nereden kaldıysa. Yoksa hangisi aha hangisi bha onu bile bilmem. Kış gelirken siyah noktalarıma savaş açtım, bunu da akşam rutinime ekleme niyetindeyim. Etkileri için kullanınca yeni bir girdi girerim. İçeriği ekliyorum.

Edit:%40 indirim vardı, belirtmeyi unutmuşum

20 ekim 2016 16:10 20 ekim 2016 16:12

2. son watsons indirimi alıp, ilk defa bugün denedim.

içeriğindeki salisilik asitin gözenekleri temizleme, hyaluranik asitin ise cildi nemlendirme vaadi bulunuyor. glikolik asitli ped ve serumu yaklaşık 1,5 aydır filan düzenli kullanmış ve gözenek bakımından faydasını görmüştüm ancak cilt bakımıma salisilik asiti de ilave etmek istiyordum. pedler de daha yavaş ve ılımlı bir yöntem olduğu için istek listemdeydi bu ürün.

uygulamadan önce ten makyajım olmadığı için yüzümü doğrudan su ile yıkayıp, sadece çay ağacı toniğimle çok nazik hareketlerle tonikledim. silme hareketi yapmadım, çünkü dragon's blood pedinden sonra her zamanki gibi glikolik fix serumumu süreceğim için cilt bariyerimi daha fazla zedelemek istemedim.

pedi ilk uyguladığımda, glikolik pedlere göre daha yağlımsı bir his bıraktığını belirtmeliyim. bu nedenle hassas ciltlilerin rahatça kullanacağı bir ürün gibi bir izlenime kapıldım. hatta bu yağlımsı hisse güvenerek bariz silme hareketleri yaptım kesinlikle tahriş ve yanma yapmadı. bu yağlı hissin hyaluranik asitten ve içeriğindeki nemlendirme yaptığı söylenen dragon's blood kısmından kaynaklandığını sanıyorum. glikolik pedlere nazaran yapış yapış hissi daha az, ilk 5 dakika sonra filan gidiyor. glikolik pedler bu his 10-15 dakika sonra geçiyor. glikolik pedler temizleme pediyse, bunlar daha çok nemlendirme pedi gibi bir his bıraktı bende.

salisilik asitin eksfoliasyonu daha az olduğu için güneşten korunma konusunda glikolik asit kadar katı bir tedbir sürecine gerek kalmıyor diye okudum. glikolik fix serisine fazla hassasiyeti olanlar belki bunları başlangıç olarak kullanabilir ama dediğim gibi içeriği çok daha nazik ve yumuşak gibi geldi bana. yarın sabaha sivilcelenme filan yapacak mı bakalım zaman gösterecek ama cildim şu an iyi tolere etti ve akabinde her zamanki glikolik serumumu süreceğim.

1 ay sonra da tecrübelerimi tekrar paylaşırım bakalım.

edit: bu arada yazmayı unutmuşum; nemlendirme kısmı gerçekten iyi geldi. yani 5-10 dakika sonra o yağlı his gidiyor ve nemlendirici sürmüş gibi bir his geliyor. bu bakımdan beğendiğim bir ürün oldu. aynı serinin hyaluranik damlası da vardı, serumunuza ilave edebileceğiniz de yazıyordu ancak ben önce pedler ile denemek istedim. kuru ciltler belki bu bahsettiğim sıvı hyaluranik ürünü de inceleyebilirler. bu arada yabancı sitelerde bu pedleri özellikle sabah ya da makyaj altına nemlendirme şeklinde kullananlar çoğunlukta, ben genelde gece kullanacağım ama sabah da kullanılabilir. hatta kimisi direkt makyajını bununla siliyormuş ne kadar doğru bilemem tabi. araştırmak lazım.

23 ekim 2016 21:57 28 ekim 2016 00:06

3. ilk haftada gün aşırı olmak üzere toplamda 3 tane ped kullandım. daha önce (yazar: ladysally) bana bu serinin maskesini kullanınca ağrılı, kızarık sivilcelenme sorunu yaşadığını söylemişti ve ben de biraz temkinli yaklaşmak istedim. normalde hiç sivilcem yok ve glikolik asite karşı cilt toleransım oldukça iyi olmasına rağmen; alnımda aynen ladysally'nin bahsettiği tarzda çok derinden, ağrılı ve kızarık bir şişlik çıktı. biraz internette araştırdığımda hyaluranik asit'in bazı kişilerde böyle bir etki gösterdiğini okudum. şimdi 1 hafta ara verip, cilt toleransımı test etmek için tekrar deneyeceğim ve yine aynısı olursa bu pedleri kullanmayı bırakacağım. pedi kullanma amacım salisilik asit idi, hatta s.asit'in tam tersine antienflamatuar etkisi olduğundan ondan yana şüphem yok, ancak hyaluranik asite pek sempatim yok. o yüzden hyaluranik asite karşı toleransınızı değerlendirmeden tüm seriye asit maskeyi vs hemen almayın derim, serumunda salisilik asit yok bu arada sdece dragon jeli ve h. asit var.

edit: (yazar: karmacilt) beni uyardı, içeriğindeki hyaluronik asit oranı o kadar azmış ki, yok gibi bir şeymiş. parfümün, ph ayarlayıcının, citronellol'ün bile altındaymış. ''o yüzden öyle bir etkisi olacağını sanmam. witch hazel ya da castor oil yapmış olabilir bu 1 günde çıkan sivilcelerin genelde mazisi çok daha eski oluyor.'' diye de eklemiş. henüz ne olduğunu çözemedim çözünce editleyeceğim xd

28 ekim 2016 00:12 28 ekim 2016 21:29

4

4. yaklaşık 2 aydır geceleri olmak üzere her gün kullanıyorum ve siyah noktalarımı bariz şekilde azalttı ve cildimi öncekine kıyasla farkedilir şekilde pürüzsüzleştirdi diyebilirim. cildi kurutma, tahriş etme, sivilce çıkarma gibi bir etkisi olmadı. devam etmeyi düşünüyorum ama gözüm glycolic pad lerde açıkçası onları da deneyebilirim yakın zamanda.

4 mart 2018 01:45

5. Regl dönemi dışında sivilce çıkarmayan bende bile ağrılı sivilcelere sebep oldu. Sadece t bölgemde kullanıyordum, bu padler dışında rutine yeni eklediğim ürünler de olmadı. Kullandığımın ertesi günü burnumda kocamaan iki tane ağrılı sivilce çıktı. Hemen buna yormadım, sivilceler geçtikten sonra yine denedim. Tabi ki yine sivilce yaptı. Kullanmayı bıraktım mı, hayır. Bakalım sonunda ne olacak. 

19 mart 2018 23:16

6. çok seviyorum. her sabah ve her akşam kullanıyorum. cildimi yıkadıktan sonra bu pedlerle siliyor, tam emilmeden cosrx'in losyonunu sürüyorum. hiç nemlendirici kullanmasam asla ihtiyaç duymayacağım, yumuşacık bir cilt bırakıyor ardında. emilmesi cosrx ile birlikte 5-10 dak.sürüyor. benim cildimde nemin daha iyi tutulmasını sağladı, ek olarak renk eşitliği sağladı. tonik adımında kullandığım için makyaj kalıntısını çok güzel temizledi. kısacası çok seviyorum.

25 nisan 2018 10:45

4

7. Tekrar tekrar alacağım üründür. Bazen bunu kullandıktan sonra nemlendirici sürmeyi unutuyorum, buna rağmen cildim pürüzsüz ve yumuşacık kalıyor. Salisilik asit içeriği sayesinde siyah noktalarımı azalttı ve yüzümdeki pütürleri yok etti, şu an daha eşit bir cilt tonuna sahibim. Karma cildimin yağ dengesini düzenledi. İçeriğindeki hyalüronik asit cildi gerçekten nemlendirip pürüzsüzleştiriyor. Hem nemlendirici hem temizleyici hem de exfoliating etkilerinin başarılı olması hey yavrum dedirtti. Şu an 2. kutumdayım. Akşamları olmak üzere her gün kullanıyorum. Bütün arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum. Kullandığım en başarılı cilt bakım ürünlerinden biri diyebilirim rahatlıkla.

25 nisan 2018 13:27