yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (23)
  • medya (2)
  2

  1. Elimde pale ve light ivory renkleri var. light ivory’yi göz altlarım için, pale’i yüzümde aydınlatmak ve kapatmak istediğim diğer bölgeler için kullanıyorum.

  beyaz tenliyseniz en açık rengi pale’i denemeden almayın. neredeyse beyaz, drugstore’da gördüğüm en açık kapatıcılardan. ben denemeden aldım, yüzüme uydu fakat göz altlarıma da kullanınca hayalet gibi oldum. sonra tekrar gidip light ivory’yi aldım. Light ivory de içinde hafif bir somonluk barındıran 4. en açık renk. göz altını güzel nötrleyip kapatıyor. 4. en açık renk dedim diye koyu sanmayın, light ivory de genelde tr’ye gelen drugstore kapatıcıların en açık rengi gibi. 

  oldukça örtücü ve yoğun bir kapatıcı. Mağazada baktığım kadarıyla Bir sürü alt tonu da var, size uyan ton mutlaka çıkacaktır. Ama Denemeden almayın. kapatıcılığına rağmen abartı ve maske duruşu yok. göz altına kullanıldığında mutlaka nemlendirici istiyor. göz altlarında sabitlenmediğinde çizgilere dolma yapmadı. kullandığım en kuru bitişli sıvı kapatıcı olabilir, neredeyse pudralı diyeceğim. o yüzden serum-nemlendirici-güneş kremi üçlüsünün üzerine kullanıyorum yoksa yamalı bir görüntü oluşturabilir. En iyi stippling fırça ve bb’nin minik kapatıcı süngeriyle uygulanıyor. Günlük hayatta fondöten kullanmıyorum, ama bu iki rengi aldığımdan beri elimden düşmedi. Düzenli fondöten kullansam muhtemelen fondötenini de denerdim. 

  Birkaç hafta sonrası editi-

  2 tane sıkıntım sebebiyle kullanmayı bırakıp çöpe attım.

  1) felaket oksitleniyor. 2 rengi de açtıktan yaklaşık 15 gün sonra oksitlenme başladı. içinde havayla temas halinde bozulan bir madde mi var bilmiyorum. ikisi de sürüldükten dakikalar sonra, daha makyajım bitmeden turuncuya çalmaya başladı. 

  2) yüzyıllardır milia çıkarmayan göz altlarımda milia oluştu. Bu denli kuru yapılı bir ürün nasıl milia oluşturdu anlamıyorum gerçi ama Bu süreçte farklı bir kapatıcı yada ten ürünü kullanmadım, başka birşey sebep olmuş olamaz. o sebepten direkt çöpe attım. 

  1 temmuz 16:02 9 temmuz 19:30

  2. Bende natural tan,caramel ve soft beige var. Soft beige yüzüm için kullanıyorum natural olanı göz altlarım ve elmacık kemiklerime sürüyorum ve son olarak caramel ' i kontür için kullanmaktayım.Harika kapatıcılığı var,anında etki sağlıyor.Gözenekleri tamamen kapatmakta ayrıca gün boyu kalıcı akma olmuyor.

  3 temmuz 10:10

  3. Kullandığım en kuru kapatıcı. Ben ki kat von d lock it serisini, tarte shape tape'i çalıştırabiliyorum... Fondötenini de hiç beğenmemiştim, kapatıcısını da beğenemedim maalesef.

  Altında actinica güneş kremi varken kullandım. Bilen bilir nasıl yağlı bir dokusu olduğunu. Buna rağmen gözaltlarıma likit ruj sürmüşüm gibi oldu. Yağlı ciltler de iyice düşünsün bence almadan. Yüzümde kullanmak için de çok kuru. Lekelerim için kullandığım Daha kapatıcı ama nemlendirici ürünler var(gizlinot: Mac full coverage foundation). Sivilcenizin üzerine sürseniz, sivilcenin üzerindeki dokuyu belli edebilir. 

  Beğendiğim tek özelliği rengi olabilir. Kat von d lock it concealer l1'in sarı tonlu versiyonu olabilir. Who's the fairest of them all diye sorarsanız, oksitlenmediği için kat von d derim. Fondöteni gibi oksitleniyor maalesef.

  20 temmuz 21:29

  4. nyx hd photogenic concealer wand almak için girdiğim mağazada bir çalışanın 'bu daha iyi kapatır bunu al istersen' deyişi üzerine aldığım ürün. öncelikle normal kurulukta, oldukça mor, pek fazla çizgisi olmayan göz altlarına sahibim. natural rengini aldım ve renginin duruşu belirtmem gerekirse uzun zamandır en beğendiğim kapatıcı rengi oldu. çizgilerime dolmadı. kapatıcılığı bana tavsiye eden hanımefendinin dediği kadar da iyiydi bence. tek sorun gerçekten mat duran ve kurutan bir kapatıcı olması. ne kadar nemlendirirsem nemlendireyim üzerine kötü bir pudra sürülmüş efekti alıyorum hep. mat kapatıcı seviyorsanız ben deneyin derim.

  10 ağustos 01:18

  5

  5. İlk çıktığındaki indirimde alıp bayılarak kullandığım ürün. Orta kapatıcılıkta ve gün boyunca kalıcı. Elimdeki diğer kapatıcılarla karşılaştırınca gramajı az ancak indirime girince tekrar alınası.

  1 eylül 16:37

  4

  6. İndirimde alıp süslüdeki yorumları görünce biraz korkmuştum ancak ben sanırım sevdim bu ürünü. 1 aya yakındır kullanıyorum, kapatıcıyı çok fazla değil nokta şeklinde sürüp ıslak süngerle dağıtıyorum gözaltımda. Evet hafif bir oksitlenme yapıyor gibi ancak sonrasında renk oturuyor ve gün içinde rengi değişmiyor. Kurutma konusunda gözaltımda öyle bir problem de yaşamadım açıkçası. Bendeki rengi soft beige, kışın biraz koyu gelebilir ancak zaten ben gözaltımda açık tondan ziyade kendi ten rengimde kullanmayı sevdiğim için çok sorun olacağını zannetmiyorum.

  edit:imla

  8 eylül 14:03 8 eylül 14:07