yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (6)
  • medya (2)
  5

  1. Uzun süredir olive olanını kullanıyorum. Amaç fondöteni biraz koyulaştırmak ve alt tonunu değiştirmek. Fondötenin yapısı ve kalıcılığına olive etki etmiyor, güzel egzotik bir ton elde ediyorsunuz. Bodyshopun bronzlaştırıcı damlası biraz kızarmış bir etki yapıyordu ve fondötenin yapısını değiştiriyor. Ayrıca fondötenin yapısını tamamen bozan yine bodyshopun shade adjusting dropları gibi hiç değil.

  7 temmuz 2017 21:12

  5

  2. Evet tüm renklerini inceledim görüşlerle tekrar geldim. Benim gibi fondöten sevenler için ecnebilerin deyimiyle god sent. Sadece beyaz ve olive olanı ile 4 mevsim tam rengimi bulabiliyorum. Bence olive ve beyaz olanı kesinlikle fondötenin yapısını değiştirmiyor ve kapatıcılığı/kalıcılığı etkilemiyor. Ayarı tutturamasanız da çılgınlar gibi fondötenin rengini ve yapısını bozmuyor. bir süre sonra el alışıyor ve göz kararı istediğiniz tona ulaşıyorsunuz. tek sıkıntısı, ilk açıldığında tüpün ağzından çok fazla ürün geliyor ve baya bir kısmı ziyan oluyor.

  Çeşitleri şu şekilde;

  Deep: koyu renk fondötenlere uygun, normal skaladaki açık/orta tonlarla karıştırınca grileşmeye sebebiyet veriyor.

  Warmth: yine koyu renk fondötenler için uygun, fondötenin içindeki griliği alıyormuş. Açık/orta skalaya uygulayınca sonuç tamamen turuncu.

  White: ismiyle müsemma, tamamen beyaz pigment. bence kesinlikle kapatıcılığı etkilemiyor, hatta eklenilen orana göre matlaştırıcı etkisi var.

  Olive: altın/kahve bir renk ekliyor ve fondöteni koyulaştırıyor. Buğday/sıcak ten skalasına en uygun koyulaştırıcı. sevmediğim fondötenleri bu ürünle sever oldum. ayrıca, bu tamamen benim yorumum, ürünün kalıcığını artırıyor gibime geliyor. belki fondötene pigment kattığı için gün içinde yüzde belli olmasındandır.

  Opalescent: renkten ziyade ıslak bir etki bırakıyor ve kapatıcılığı hafifletiyor. koyu tonlardaki fondötenlerin rengini değiştirebilir. açık tonlardaki fondötenlerde renk değiştirmeyecektir. oldukça mat olan, ancak çok ıslağa dönsün istenilmeyen fondötenler için kullanılabilir.

  Luminous: tamamen likit aydınlatıcı katılmış ıslak bir etki bırakıyor. rengi ve kapatıcılığı hafif açıyor.

  29 mart 2018 16:03 29 mart 2018 16:17

  5

  3. Elimdeki laura mercier tinted moisturizer’ın rengi bana çok koyu geldiği için bu ürünün beyaz mixer’ını aldım. Gerçekten ürünün yapısını değiştirmiyor, kokusu yok, ürünle çok güzel karışıyor. Silikon bazlı olduğu için mac face & body gibi su bazlı fondötenlerle uyum sağlar mı emin değilim ama silikon bazlı ürünlerle gerçekten çok iyi karışıyor. Size Koyu gelen ve silikon bazlı bir fondöteniniz varsa bu ürünün beyaz mixer’ını tavsiye ederim.

  25 mayıs 2018 11:18


  5

  4. fondötenle ilgili genelde ne problem yaşıyorsanız ona uygun olanını almanızı önerdiğim ürün. bende renk açıcı 'white' olanı var. aşırı açık tenliyim fondötenler genelde koyu gelir. bununla sadece satın aldığım fondötenin değil, seyahat boyu, tester falan geldiğinde onların da rengini açıp kullanabiliyorum.

  fondötenin mat-parlak bitişinde gözle görülür bir fark yaratmıyor. ama daha kuru bir fondöteniniz varsa örneğin, eğer mixer'ı fazla kullanırsanız onu daha nemli hale getiriyor.

  gramaj olarak 30ml ama genelde çok az bir kullanım yetiyor. fondötenden daha uzun süre gidecek yani.

  not: şu an nyx'in sanal mağazasında indirimde kendisi. (link: https://www.nyxcosmetics.com.tr/pro-foundation-mixer ink link)

  14 temmuz 2018 16:23 14 temmuz 2018 16:25

  4

  5. bir nyx indiriminde yüzde elli indirimle yaklaşık 40 liraya white ve deep renklerini aldığım, fondöten rengini değiştirmeye yarayan, yancı pigmentlerdir.

  şimdiye kadar sadece white rengini kullandığım için yorumumu onun üzerinden yapacağım. deep'i de kullandığımda editlerim.

  white rengini ben (link: https://www.suslusozluk.com/bioderma-photoderm-max-aquafluide-spf-50-güneş-kremi?i=1119859 şurada) yazdığım güneş kreminin rengini açmada kullandım. rengi çok turuncumsuydu ama azıcık ürünle bile rengi hemen açıldı. bu açıdan kuvvetli bir ürün diyebilirim. kremsi bir yapısı var ve kolay karışıyor. hemen homojen bir şekilde dağılıyor. kullandığım ürünün yapısını değiştirmedi ama zaten çok kapatıcı bir yapısı yoktu. o yüzden daha koyu bir fondötenle kullanmadan bu konudan emin olamayacağımı söylemek isterim. ben genel olarak memnun kaldım bu üründen. oldukça da bereketli geldi açıkçası, haftalardır kullanıyorum ama azalma ibaresi göstermedi. indirimsiz hali 80 lira ve çok pahalı bence. henüz bakmadım ama catrice markasının da benzer amaca hizmet eden ürünlerinin olması lazım. onlar f/p oranını daha iyi kuracak ürünler olabilirler. ayrıca tbs markasının shade adjusting drops'undan daha iyi karıştığını ve bir daha o ürünleri almayacağımı da eklemek isterim.

  edit. hassas bir cildim olmasa 80 liraya bu fondöteni alacağıma, biraz daha üzerine koyar cildime tam uyan bir fondöten alırım ama işte mineral makyajda ya da dermokozmetik ürünlerde renk skalası çok dar.

  3 mart 2020 15:06 3 mart 2020 15:08

  5

  6. (link: https://www.suslusozluk.com/avene-spf-50-renkli-güneş-kremi?i=983860 avene renkli güneş kremi) ve farmasi cc krem'imin rengini açmada kullandığım ürün. mac'le ikisinden başka alternatif bulamadığım için ve hem fiyat hem ebat olarak da nyx daha iyi olduğu için nyx'inkini aldım. gerçekten başarılı. güneş kremi ve cc kremin tamamını kavanozlara doldurdum, bundan ekleyip karıştırdım, o şekilde daha rahat kullanıyorum. sadece güneş kremini sürmeden önce bir kere karıştırıyorum o kadar.

  ikisinin renkleri de çok koyu olduğu için çok fazla kullandım aslında ama ikisinin yapısını da hiç bozmadı ve hâlâ fazlasıyla ürün var içinde. iyi ki mac'e o kadar para vermemişim.

  ilgili medya:
  1
  9 temmuz 2020 09:45 9 temmuz 2020 09:46