yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. etrafınızdakilere yapabileceğiniz en kötü şey.

  kimse kimseden sevgi pıtırcığı olmasını beklemiyor, realist olalım ama olumsuz insanlar tahammül edilemez ya bence.

  hiçbir şeye de uyum sağlamazlar, sürekli bi burun kıvırma, trip atma. ay götüm diyorum kendilerine.

  sonuç: olumsuz biri olmayın.

  ukte (yazar: sevv )

  22 şubat 2016 21:12

  2. konuşmaktan da anlamıyorlar. standart bi insanın elbette içinin karardığı anla günler olur.ama her zaman 7/24 böle yaşayanlar (gizlinot: bi tane de benim başımda var ) gerçekten ömür törpüsü.

  mutsuzluk abidesi.

  yazın sıcak der oflar.kışın soğuk der oflar.

  sabah geç kalırsın bekledim der oflar vaktinde gidersin erken geldin der oflar.

  pazartesi h. sonu gelsin der oflar. h.sonu gelince pazartesi olsa der oflar.

  misafire oflar. yalnızlığa oflar.

  yardım edersin beğenmez oflar. etmezsin herşey bende der oflar. vs..

  her allah'ın günü oflar.

  gerçekten yaşam enerjimi emiyor. ailesine sabır diliyorum.

  23 şubat 2016 16:49

  3. (link: https://www.google.com.tr/search?q=olmuycam+karikat%C3%BCr&espv=2&biw=1366&bih=667&tbm=isch&imgil=uTSXZlOljZjxbM%253A%253BEpdNETII5eqJZM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Ftgcckir.tumblr.com%25252Fpost%25252F56109991129%25252Folmuycam&source=iu&pf=m&fir=uTSXZlOljZjxbM%253A%252CEpdNETII5eqJZM%252C_&usg=__9a_CjaNU8pJVSCGyBvh40GOser8%3D&ved=0ahUKEwi51eOg447LAhUmS5oKHaPVCQEQyjcIOw&ei=08fMVvmfFqaW6QSjq6cI#imgrc=uTSXZlOljZjxbM%3A olmuycam)

  her şeyden şikayet eden, insanın ruhunu boğan insanları hiç sevmem ama bugünlerde ben böyle bi insan oldum. (bkz: insan kınadığını yaşamadan ölmez)

  gerçi ben başkalarını darlamıyorum iç sesim beni darlıyor.

  24 şubat 2016 00:01


  4. bu durum çevreden önce başta insanın kendisine zarar verir. bende yakın zamana kadar böyleydim. burada yazılanların hepsine katılıyorum, birde kararsızlık, hırs eksikliği, sürekli şanssız olaylara denk gelince umutsuzluk oluşuyor ve her şeye olumsuz bakmaya başlıyorsun.

  benimkinin iyi yanı çevreme karşı böyle olmamamdı. sadece en iyi arkadaşım ve annem çok olumsuz olduğumu görürdü çünkü sorunlarımı sadece onlara açardım. bundan şu soruları sorarak kurtuldum: olumsuz olmak bugüne kadar ne işime yaradı? neyi daha iyi hale getirdi? cevap hiçbir şeyi.

  ben şahsen pozitif düşünceye falan çok inanan biri değildim, hala benimseyemedim ancak olumsuz oldukça işler daha da ters gidiyor. evrenin kimseye karşı olduğu yok, sadece biz sırtımızı dönünce öyleymiş gibi geliyor, haliyle her şeye olumsuzluk yüklemenin de alemi yok.

  ayrıca bunu aşmamda en çok yardımı olan phil dunphy'e teşekkürü borç bilirim. evet, altı üstü bir dizi karakteri ama başına gelen her şeyden iyi bir anlam çıkarıp mutlu oluyordu hatta bunun üzerine bir bölüm bile çektiler. Phil's-osophy'i öğrettiğin için teşekkür ederim dunphy. (gizlinot: swh )

  24 şubat 2016 00:46 24 şubat 2016 00:47

  5. enerji emdiği bir gerçek lakin, her güzelliğin yok edildiği, "hiç bir başarının cezasız kalmadığı" bu ülkede, umutlu ve mutlu olabilmek adına tek bir done verilmiyor ki elimize. kendimi buz devrinin ilk filminde son karahindibağını bulan yaklar gibi hissediyorum (gizlinot: sid gelip boka bastığı ayağını silmişti hindibağa) (gizlinot: yani mutluluk öyle içimde kalıyo) (gizlinot: biri hep gelip son hindibağa boklu ayaklarıyla basıyo) (gizlinot: ve biz hep mutsuz, hep umutsuz)

  24 şubat 2016 10:10

  6. zaman zaman olduğum kişidir. üflerim püflerim saydırırım arkadaşlarıma söylerim bitmez o an . sonra kendim sıkılırım hoop olumlu bir şeye atlarım. gülerim espri yaparım. çünkü enerjimi emer olumsuzluk.

  ama son zamanlarda her gün ayrı bir faciaya şahit olduğumuz şu ülke de gitgide olduğum durumdur. kadın-erkek eşitsizliği ayrı, taciz tecavüze uğrar mıyım ayrı, ekmek parası derdi ayrı, çocuk istiyorum ama çocuk bana beni neden böyle bir kötü dönemde doğurdun lanet karı? diye şikayet edecek diye yapamayacağım o ayrı, sevdiklerimi yarın hangi patlamada faciada merak edeceğim diye düşünmek ayrı.

  pollyanna olsa bileklerini jiletler.

  edit: de da ları ayrı yaz yaz diye alıştırdınız gereken yerde de ayırmışım düzelttim :)

  24 şubat 2016 13:02 24 şubat 2016 13:03