yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • medya (0)

  1. 90'ların modası. o zamanlar ince ve sık perma uygulaması epey modaydı annem ve arkadaşlarından hatırladığım kadarıyla. şimdilerde yaptıran bir kişi bile görmüş değilim ve internette arayıp da bulamadığım, su dalgası modelini yaptırıp before after (jöleli jölesiz olarak hem de) fotolarımı parayla satmayı planlıyorum. o kadar yok konuyla ilgili güncel kaynak.

  15 kasım 2013 02:38

  2. su dalgasındaki sonucunu merak ettiğim ve manu before after fotoğraflarını buraya yüklese ne güzel olur dediğim kalıcı saç şekillendirme işlemi.

  15 kasım 2013 10:46

  3. bundan yaklaşık 1 yıl önce istanbul'da neredeyse sormadığım kuaför kalmadı yapıyolar mı diye, bir kuaför de demedi ki evet yapıyoruz. benim istediğim, doğuştan kıvırcık saçlı insanlar var ya sık sık kuzu gibi heh öyleydi. yok su dalgası yapalım yok o çok saçı yıpratıyor zaten falan dediler, sanırım peruk alıcam.

  28 şubat 2014 21:56


  4. 6 sene önce yaptırdım permayı. Yakıştı mı yakıştı herkes havan değişti sen Kıvırcık doğmalıymışsın dedi. Buraya kadar hikaye güzel ya sonrası? Her gün sürülen köpüğün yapılırken kullanılan ilacın etkisiyle mahvoldu tabi ki cağnım saçlar. Kestirmesi yeniden bakımlı bir şekilde uzatması falan derken etkisinden yeni yeni kurtuldum tamamıyla. Ha bazen yine istiyorum kıvırcık halimi de saçım incelir diye katlı bile kestiremiyorum artık değil tekrardan bir perma çılgınlığı yapayım.

  3 eylül 2014 08:53

  5. Dümdüz saçlarından aşırı sıkılmış bir insan olarak uzun uzun düşündükten sonra yaptırdım. İnternette bir sürü olumsuz yorum okumuş olsam da içimde kalmasın diye düşündüm. Nitekim pişman değilim. Saçlarım çok doğal hoş bir dalgaya sahip oldu. Bu konuda kuaföre ne istediğimi çok iyi anlattığımı düşünüyorum. Sonuçtan çok memnunum. Tabi mutlaka yaptırılan yerin de önemi var.

  Şunu da söylemeliyim ki saçınızın yıpranmaması gerçekten çok zor. Benim de yıprandı ama çok abartılacak kadar değil. Saçlarım eskiye göre daha kuru oldu. Eğer gerçekten istiyorsanız yaptırın bence. Anlatıldığı gibi kötü şeyler gelmedi benim başıma aksine değişiklik oldu,memnun kaldım.

  20 ekim 2014 22:54

  6. 2 defa yaptırdım. saçlarım çok düz ve ince telli olduğu için gün içinde çabuk sönüyor, bense hacimli dolgun saçlara bayılıyorum ayrıca dalgalı saçı da düz saça tercih ederim hep (herkes kendinde olmayanı seviyor). her iki permam da su dalgasından daha sık dalgalı şeklinde yaptırmıştım. ancak istediğim formda oluyorlardı çünkü. düz saçta yağlanma daha çabuk olduğu ve kendini daha çok belli ettiği için perma bunun önüne geçiyor, bu konuda çok belirgin bi artısı var. perma yaptırılırken genelde saçları katlı kesiyor kuaförler. katlı kesimde daha bi güzel oluyor. kullanımı çok rahatlıktı benim için; duşta tarıyorum (tarama öncesi biraz saç kremi tabi), çıktıktan sonra havluyla ıslaklığını alıp biraz köpükleyerek ellerimle dalgalarını belirginleştiriyordum ve saç kurutma makinesinin difüzörüyle kurutuyordum. ilk zamanlar çok daha özenli olduğumda, ekstradan biraz jöleyle de ellerimde dalgaları kabartıyordum hatta finalde de spreyle sabitliyordum ama gerek yok o kadar saç ürünü arka arkaya kullanmaya sadece kurutma öncesi dalgalara köpükle şekil vermek yeterli. bu arada perma için fırça değil, geniş dişli tarak kullanılmalı ve ıslakken taranmalı. bir de, perma ilk yapıldığı gün 24 saat saç yıkanmamalı. ben her iki permamı da kalıcı yaptırmıştım, ilk permamdan bir sene sonra sıkıldığımdan birden kestirdim saçlarımı kısacık (bir de o zamanlarki moda olan bob kesime heves etmiştim zaten) kulak hizasından itibaren kalan permalar gitmişti. ikinci yaptırmamda ise hiç kısa kestirmedim, iki sene oldu uçlarından aldırmama rağmen hala saçımın uçlarında açılmış olsalar da dalgalar mevcut. saçları düz, ince telli olan ve düz saçtan sıkılan, hareket hacim değişiklik isteyen süslülere öneririm. her ne kadar nostalji gibi anılsa da çeşitli boylarda dalga modelleri mevcut, çok doğal oluyorlar.

  24 ağustos 2015 21:18

  7. hayatımın hatası denilebilir.

  saçlarım ince ve düzdür, kuruttuğumda fonlu gibi duruyor( en açık bu şekilde anlatılabilir)

  her gün yağlanma problemi vardı.

  bundan ancak perrma ile kurtulabilirim diye düşünmüştüm. gerçekten de öyle oldu ama dibinin iki ay içerisinde :) tekrardan uzayacağını düşünememiştim, sanırım. 2ay sonra tekrardan hergün yıkamaya başladım.

  en kötü yanı da, ilk yaptırdım bonus gibiydi. kıvır kıvırdı.

  3.ayda hafif dalgalı halini aldı.

  4.aydan itibaren gayet düz hali aldı.

  yani demem o ki sizin de pırasamsı, yumuşak ince telli saçlarınız var ise lütfen yanından geçmeyiniz.

  ve suan fotoğraflarıma baktığımda da diyorum ki Allah gerçekten herkese yakışanını veriyor.

  saçın rengini de, burnunu da , gözünü de, yapısını da...

  24 ağustos 2015 22:48


  8. 2 yıldır yaptırmayı düşündüğüm ve bir aksilik olmazsa yaptıracağım saç şekillendirme. bu iki yıl beklememin sebebi ise kime perma desem yüzünü buruşturması. "yok saçın gür .ne güzel doğal saçın var. o saçını yıpratır. çok pişman olursun" lafları 2 yılın sonunda sinek vızıltısı oldu kulağımda. saçım evet gür ama şekilsiz. ne yapayım şekilsiz? fön doğru düzgün tutmuyor, dalgalandırmaya ben üşeniyorum. e sonuç perma. tek sorun saçımın yukarı çıkıp kıpkısa olma ihtimali. onun dışında her gün düzleştirsen de aynı hasar yılda bir perma yapsan da. bir de insan yapmadığından pişman olur. içimde kalmasın. eğer ne düz ne de dalgalı bir saça sahipseniz ve duştan çıkıp saçınızı kremleyip hazırlanma sürenizi azaltmak için bence ideal. ama tabi saçınızın alacağı hasarı da göz önünde bulundurun. hele boyalıysa hiç düşünmeyin. olmadı kuaförle konuşun direkt kararınızı değiştirir.

  5 eylül 2015 16:02 16 eylül 2015 10:06

  9. Kalın telli düzensiz dalgalı saça sahibim. Dedim perma yaptırayım. Fönle uğraşıp durmayayım. Bu arada saçım kuru olduğundan çok kabarır. Kuaför yalvardı bana bu uzun saçlarını mahfetme diye. Israrla adama yaptırdım. Yaptırmaz olaydım. Kullanılan kimyasal saçı yakma kıvamına getiriyor. Saç ıslakken uzuyor fln ama kestirecek kadar kötü durum olmadı. Üç ay fln kullandım. Tabi sacım kabardığından şişe şişe köpük kullandım o dönem. Görüntü güzel tabi ama saç çok yıpranıyor. Değmez yani. Öyle yıka çık hayallerim suya düştü :( napim doğal hali kötü saçımın. Dalgalar bi gün sağdan güzel soldan kötü. Bi gün dalgalar almış başını gitmiş. Föne devam.

  19 ocak 2016 01:05

  10. Saçıma üniversite yıllarımdan beri 4-5 kere yaptırdığım işlem. Kuaförüm bu konuda o kadar mükemmel ki ben yıllarca permalı gezdim ve insanlar benim bonus olduğumu sanıyorlardı. Hatta üniversiteden arkadaşlarımla daha sonra görüştüğümde hepsi şok olmuş saçlarına ne yaptın demişlerdi. bu doğal hali deyip inandıramamıştım. Öyle başarılıdır kuaförüm bu konuda. Yıllardır İstanbul'da yaşıyorum ama hala böyle işlemler için Eskişehir'e kuaförüme giderim. Yani işini bilen bir profesyonel tarafından yapılırsa hiçte kötü olmayan bir işlem. Kuaförü merak eden Eskişehirliler mesaj atabilirler

  19 ocak 2016 02:11