yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (41)
  • medya (4)

  1. 'bitchy resting face' diye de bilinen, aslında öyle olmadığınız halde memnuniyetsiz bir surat ifadesine sahip olmaktır. (link: https://www.youtube.com/watch?v=gXXBUnMDFLg şu) videoda güzel anlatılmış. bu surata sahip süslülerimiz (gbkz: süslülerin benzetildikleri ünlüler) başlığına grumpy cat yazabilir.

  benim de muzdarip olduğum bir durum. sanıyorum ki çok güldüm, onlar soruyor "canın mı sıkkın?" bu surat yüzünden tanıştığım herkes başta çekiniyor benden, sonra da "ay ben seni yabani sanmıştım hiç öyle değilmişsin." diyor. rutin oldu artık. ayrıca bu surata sahip olduğumu da 1 ay önce, yolda yürürken karşıma ayna çıkması ve gayriihtiyari bir şekilde göz atmam sonucu öğrendim. kendimi bilmesem, az önce salatamdan kurt çıkan bir mekandan kalktım sanırdım. öyle bir ifade.

  ayrıca bugün açmayı düşündüğüm bir başlıkken (yazar: femme) uktesi olup doldu. benden çok yaşayacak.

  20 eylül 2015 23:40

  2. İstanbul'da yaşayan ve toplu ulaşım araçlarını kullanmak zorunda olan çoğu kadının ister istemez sahip olduğu ifade. Benimki ise doğuştan, bu nedenle akrabalarınız bile önyargıyla yaklaşabilir. Ama beni çoğu zaman gereksiz ve sıkıcı muhabbetlerden kurtardığı için hiç şikayetçi değilim. (gizlinot: swh )

  21 eylül 2015 01:46

  3. aa bu minibüsteki ben. tükçede gudubet surat diye de nitelendirilebilir. yalnız görseli kim yüklediyse cuk oturmuş afrsadsd :D

  21 eylül 2015 17:45

  4. kadınlarla dolu bir bölümde çalışıyorsanız günün her ani görebileceğiniz ve hatta aynaya baksanız kendinizin de yaptığını fark edeceğiniz ifade. İyidir ama kimse cesaret edip iş kitleyemez.

  21 eylül 2015 17:57

  5. türkiye'de yaşıyorsanız savunma araçlarınızdan ufak bir tanesi olan ifade.

  21 eylül 2015 17:58

  6. Buna sahip güruhun en önde gideni,bayrak tutanı olabilirim.

  7/24 istemsiz olarak suratimda "ay g*tüm" ifadesi oldugunu soyler arkadaslarim.

  Ne hos ozellik degil mi ?

  Değil.

  whysokokos aka Chronic bitch face

  21 eylül 2015 18:14

  7. aha işte ben. aynen böyle tüm gün tam bir grumpy cat olarak dolaşıyorum etrafta. anneme sorsanız genel yüz ifademi "suratından bok akıyor" şeklinde tarif eder. bana göre ise bu bir bok akma durumu değil, herhangi bir memnuniyet/memnuniyetsizlik ifadesi bile değil. benim genel halim bu ve gayet mutluyum bu şekilde olmaktan. istemdışı geliştirdiğim bir savunma mekanizması adeta.

  21 eylül 2015 19:02

  8. açılın başlığın sahibi geldi hanııığm. belli bir samimiyet mertebesine eriştiğim arkadaşlarım ekseriyetle itiraf ederler bunu. ilk intibada genelde korkutuyormuşum insanları. oysa bence gayet normal duruyorum ama demek ki öyle değil. eski işimde patronum da derdi seni böyle kabul ettik diye.(gizlinot: sabah insanı değilim onun da etkisi var tabi öğlene doğru yaşam fonksiyonlarım beliriyor.) kendimi çift karakterli gibi hissediyorum sırf bu yüzden. bir insanların düşündüğü sumitomo var bir de aslında olan sumitomo. en yakın arkadaşım bile diyor şu coolluğu bir bırak diye. ulan içimde ezik ezik ezikleniyorum oysaki ben nerde coolluk. bir de öyle çirkin sayılmam, kafası çalışan bir insanım da ama ebedi yalnızım. hep senin yüzünden resting bitch face(gizlinot: f.ck u)(gizlinot: sonunu itirafa mı yazsaydım ki ehe)

  21 eylül 2015 23:47

  9. (yazar: Beautykiller)in da dedigi gibi sanirim ben bu ifadeyi savunma amacli gelistirdim farkinda olmadan. Cunku is hayatina girdigimden beri gordum ki insanlara bir veriyorsun bin istiyorlar. Gereksiz bir samimiyet, cikar iliskisi. Adeta duvar misali yuzume ormusum. Simdiyse bir nebze kaldirmaya calisiyorum cunku insanlarin sizle iletisimini gercekten zorlastiriyor. Sizi zaten taniyanlar icin bir sorun yok ama o ilk intiba hep akillarinda kaliyor ve bir gun "ilk tanismamizda ben seni cok huysuz, nemrut biri sanmistim meger oyle degilmissin" cumlesini mutlaka duyuyorsunuz.

  Neysem o olmaya karar verdigimden beri bu durum beni cok rahatsiz ediyor cunku insanlar benim yuzumden beni olmadigim biriymisim gibi zannediyorlar. Artik is hayatinin kurallarini bildigim icin boyle bir savunmaya geregimin olmadigini dusunuyorum ancak insanlarin kac senelik intibasini degistirmek o kadar kolay olmuyor maalesef.

  22 eylül 2015 06:34 22 eylül 2015 06:36

  10. Benim bu! Hem de nasıl bir resting bitch face. En aymaz insanı bile korkutabilecek gibi bakıyorum hiç elimde olmadan.

  Ama gerçekten böyle değil de yolda yolakta yürürken gülen, ışıl ışıl bir insan olmak isterdim.

  Mizaç kalıtsal. Annem ve kız kardeşim de aynı durumdan muzdarip.

  Tanıştığım insanlardan bir süre sonra hep aynı itirafı duyarım. ''Biz seni başta çok gıcık sanmıştık''

  edit: durun durun valla görsellerdeki resmi hemen şimdi profil resmi yapmalıyım. Hakkını veriyorum çünkü.

  21 ekim 2015 22:27 21 ekim 2015 22:29

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar