yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (18)
  • medya (3)
  5

  16. Bugüne kadar defalarca aldığım 2 fondötenden bir mac face and body diğeriyse maybelline fit me idi.Sürekli bu 2 fondöteni karıştırarak kullanırdım çünkü fit me fazla pudralı,face and body ise fazla akışkan gelirdi.Yağmur vardarın bir videosunda bu ürünü görüp denemek istedim.Tek kelimeyle bayıldım.Resmen face and body ile fit me yi karıştırıp bi şişeye koymuşum gibi etki yarattı bende.Cildim karma,ama kuruya dönük bir karma.Asla pullanma yapmadı,t bölgemde gereksiz bir parlama yapmadı,yüzümün alttan gelen ışıltısını da kapatmadı.Lakin ben altına mutlaka ısananın glow and shine nemlendiricisinden kullanıyorum.Tek kelimeyle muazzam duruyo suratımda.0 fondöten görüntüsü,porselen gibi cilt.Ben nötr alt tonlu ve oldukça açık tene sahibim f1 rengini aldım.Günlük makyajda sadece bebek gibi tenle öne çıkmayı seven süslüler için ideal ürün,bunu sürüp bi allık sürüp çıkıyorum.Cildime aldığım övgüler sayesinde vazgeçilmez fondötenimi buldum diyebilirim❤️

  18 ekim 23:12

  15. Rossmandan indirimde 30 TL’ye aldım. İnçe yapılı bir fondöten, yüzüme parlaklık ve canlılık verdi. Yüzümde sivilcelenme yapmadı ve biraz kırmızı sivilce lekelerim vardı onları çok iyi kapattı. Gün sonunda da yüzümde aynı şekilde durdu. Ben memnunum tekrar alırım dediğim bir fondöten. 

  6 ekim 14:44

  3

  14. Sarı-olive alt tonluyum, cildime en yakın ton olan f2yi kullanıyorum. Kapatıcılığı istemediğim kadar fazla. O yüzden yüzümü nemlendirdikten sonra bezelye kadar nemlendiriciyle bir damla fondöteni karıştırıp cildime sürüyorum. Bu şekilde kullandığımda bile ton eşitlemekten fazlasını yapıyor. Renk olarak da üstte bir yazarın da dediği gibi yapay bir tonu var.

  Kullandığım şekliyle gözenek kapatması iyi, cildim lekeli olmadığı için leke konusunda yorum yapamam. Yine nemlendiriciyle karıştırdığım için kuru gösterme, bölgesel olarak toplanma gibi bi durum olmadı. Karma ciltli olduğumu da belirteyim.

  Renk skalasında f2den sonra sarı alt tonlu olarak f6 var sanırım, ikisi arasında çok ton farkı var. F6 çok koyu, f2 açık buğday tenliler için uygun.

  Fiyatı 35 tlydi, çok beklentim olmadan almıştım. Bitene kadar olmasa da 6 ay kadar kullanırım. Renk sıkıntısından ötürü sarı alt tonlulara pek tavsiye etmem.

  24 temmuz 19:29


  13. Orta ve arttırılabilir kapatıcılıklı akışkan bir fondöten. Bende f1 rengi var bu renk nötr alttonlu en açık oluyormuş, bundan bi koyu olan nötr tonlusu f4 oluyor ve aradaki f2 f3 sarı ve pembe alttonlu olarak gidiyor. Bana f1 biraz açık f4 biraz koyu geliyor tek sıkıntısı bu benim için bunun dışında bittikçe alırım güzel bir ürün. 

  1 mayıs 01:54

  12. F1 ve f2sini kullandığım, defalarca bitirdiğim ürün. Cildim karma hassas bir cilt. Ben de sivilce yapmadı. Şans eseri 29 liraya gördüğüm amaan en kötü atarım diye öylesine aldığım kullanmayı bırakamadığım bir fondöten oldu. Damlalıklı ve akışkan yapıda ortaya doğru bir kapatıcılığı var. Kapatıcılığı arttırılabiliyor da. Daha ne olsun

  15 mart 23:33 18 mart 01:32

  11. Elimde f1 rengi var ve ilk aldığım damlalıklı fondöten olarak kalbimde yeri ayrı. Tenim açık renk olduğu için fondöten ararken renk konusu beni hep yoruyor ve genelde fondötenler cildimde oksitleniyor. Bunda öyle bir sorun gözlemlemedim. İlk sürüldüğünde gerçekten güzel sağlıklı duruyor ama 4  5 saat sonra yüzüm pul pul görünüyor. Bu pul pul görüntüye de çözüm buldum. Öyle olduğunda hemen üzerine diadermine hydralist nemlendirici sprey sıkıyorum. Böylece ilk sürdüğümdeki görüntüyü yakalıyorum. Ayrıca sivilcelenme de yapmadı. Az bir miktarı tüm yüzüme yetiyor kapatıcılığını da 2 kat sürerek artırıyorum. Nemli sünger ile uyguladığımda en verimli sonucu aldım.

  6 mart 01:32

  5

  10. Rossman indiriminden 20 liraya edindiğim, iyi ki almışım dediğim bir fondöten oldu. Fiyatının bu kadar uygun oluşunu 18 ml oluşuna bağlıyorum çünkü piyasadaki fondötenlerin çoğu ortalama 30 ml. Açıldıktan sonra kullanım ömrü 12 ay olarak belirlenmiş, bu gramajdaki bir ürün bu sürede rahatlıkla tükenir diye düşünüyorum. Küçük, damlalıklı, cam, şık bir şişesi var; çoğu drugstore gibi dandik bir ambalajı yok yani. Paketlemesini çok sevdim. Cf bir ürün.

  Çok kuru ya da çok yağlı ciltler hariç herkesin anlaşabileceğini düşünüyorum. Epey akışkan bir ürün. Sürdükten sonra çok ıslak bir duruşu yok ama bence saten bitişli, doğal bir ışıltısı var. Özellikle strobe cream tarzı bazlarla daha parlak bir sonuç veriyor, epey severek kullanıyorum. Parlamaya müsait bir fondöten, zaten mat duruş iddiası da yok.

  Benim cilt tipim karma, ben pudralamadan kullanıyorum. Yapış yapış, oynak bir bitişi yok ama pudralamadan kullanınca ele, telefon ekranına falan transfer oluyor. Yüzde tamamen sabitlenmiyor. Gün sonunda t bölgem mat olmayan her fondötenle parladığı kadar parlıyor, ekstra bir kusma vs. olmuyor. Kuru yerlerimi, burun kenarlarımı, gözeneklerimi de kötü göstermiyor.

  Kalıcılığı da yeterli bence; sabah çıkmadan makyajımı yapıyorum, yedi sekiz saat rahat idare ediyor. Sonrasında silinmeler başlıyor. En sevdiğim yanı da bu oldu, süre geçince çatlayıp pul pul duran, iğrenç hale gelen fondötenlerden değil. Müthiş kalıcı olmasa da en azından direkt siliniyor, rezil etmiyor. ince yapılı denebilecek bir ürün, Ben fondöten hissine alışık olduğum için gün içinde ekstra bir ağırlık hissetmiyorum. Sürdükten yarım sonra falan da tamamen oturuyor. Yüzümdeki varlığını bile unutuyorum diyebilirim.

  Renk skalası olarak yine fena değil ama malesef ülkemize buçuklu tonları gelmemiş. Sarı alttonlu, buğdayım. internetten baktığımda f5 rengini almayı düşünmüştüm ama denediğimde f6 renginin f5’ten daha açık, daha sarı alttonlu olduğunu fark ettim. Cildimle birebir oldu. Böyle de dengesizlikleri var renk skalasının, almadan denemenizi tavsiye ederim.

  Kapatıcılığını da gayet yeterli buldum. Fırçayla ince bir kat uygulayarak orta kapatıcılık elde edebiliyorum. Sizlere de Fikir olsun diye Uygulamadan önce/sonra olarak bir medya ekleyeceğim. Biraz daha yoğun uygulayınca daha kapatıcı bir sonuç veriyor, ben daha doğal durduğunu düşündüğüm için mümkün olduğunca az uyguladım. Bitince tekrar alırım dediğim nadir fondötenlerden oldu, Ben tavsiye ediyorum.

  ilgili medya:
  1
  14 aralık 2019 21:53


  9. f2 rengini uzun süredir kullanıyorum. kapaticiligi güzel. sorunlu cildimde ikinci katta tüm sivilce izlerimi kapatiyor.

  karma bir cilde sahibim buna rağmen nemlendirici kullanmadığım zaman burnum ve alnımda pullanma yaptı. fiyat performans açısından gayet iyi bir ürün.

  6 aralık 2019 16:27

  3

  8. revolution'ın damlalıklı minik şişede satışa sunulan, 18 ml'lik boyutuyla çantada taşımaya nispeten uygun fondöteni. çantada taşımak için uygun dedim, ama ucu sayesinde uygulama yapmak için tabii bir pompalı fondöten kadar da pratik değil açıkçası. yalnız ucundan tek seferde gelen ürün miktarı oldukça az, bu da kontrollü bir uygulama yapmaya neden oluyor aslında. ben bu fondöteni en iyi kaşık fırça ile önce bir cildime oturtup, arkasından da nemli bir süngerle geçerek uyguladım. stippling tarzı kabuki bir fırçayla çok fazla çizgilenme yapıyor, tek başına süngerle de kapatıcılığı çok yoğun olmadığı için verimli bir uygulamaya imkan tanımıyor açıkçası.

  yapı olarak oldukça akışkan bir kıvama sahip ve su bazlı bir fondöten olmasına rağmen, benim karma cildimi bile bir miktar mat, dahası kuruymuş gibi gösterdi. sürdükten çok kısa sonra sanki mat efektli bir fondöten uygulamışım gibi durdu. hatta ağız ve burun kenarı gibi bölgelerde biraz birikme dahi yaptı. daha önce kullandığım su bazlı fondötenlerde hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştım. hani böyle hafif de olsa nemli ve sağlıklı bir görüntü bekliyorsanız, onu tam olarak vermiyor bu fondöten açık olmak gerekirse. kapatıcılığı orta seviyede. tabii dilerseniz ikinci bir kat geçerseniz daha yoğun bir kapatıcılık elde etmek mümkün olsa da, bu da görüntü olarak hoş durmuyor esasen. çünkü çizgilere dolan bir yapıya sahip aynı zamanda.

  ben bu fondöteni kullanacaksam mutlaka cildimi çok iyi nemlendirmenin dışında, ışıltı ve aydınlık veren bir bazla birlikte kullanıyorum mutlaka. dilerseniz bir illiminator, yani likit aydınlatıcı ile de karıştırarak kullanabilirsiniz. en iyi o şekilde istediğim nemli ve sağlıklı görüntüyü elde edebildim ben çünkü. o yüzden kuru ciltli biri için pek uygun olduğunu düşünmüyorum. hata kaldıran, varsa ciltteki pürüzleri yumuşak bir şekilde örten, cildin nemli durmasını sağlayan bir fondöten değil bana göre.

  bu arada bendeki rengi f2, ama bu renk bana en az bir yarım ton açık geldi diyebilirim. neyse ki zaten bronzer ve allık kullandığım için çok fazla problem yaşamadım. renk skalası geniş olsa da, bizde her rengi yok bu fondötenin. hele indirim dönemlerinde cildinize uygun rengini bulmak çok daha zor olduğundan, teninize en uygun rengi seçmek biraz da şans işi.

  ilgili medya:
  2
  25 ekim 2019 14:30

  5

  7. Ben aslında bu fondöteni seyahatlerimde çantaya atmalık olduğu için ambalaj ve gramajından dolayı aldım. Dün ilk kez kullandım; su gibi ince yapısı ve kapatıcılığını beğendim. Duruşu saten gibi, cildinizi güzelce nemlendirdikten sonra kullanırsanız ciltle bütünleşmesi şahane. F1 rengi beyaz tenliler için gayet uygun. Catrice rossman'dan çekildikten sonra alternatif olarak ilaç gibi geldi. Yeniden alacağım.

  7 ekim 2019 15:05