yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (1)

  1. Thalia'nın başrolünde olduğu 2001'de ülkemizde yayınlanan pembe dizi.

  esasoğlan fernando hoseyi hiç beğenmesem de diziyi kaçırmadan izlerdim, hatta tüm sınıf izler ertesi gün kritiğini yapardık lisede. (gizlinot: bir nevi kızlar sınıfıydık +1 bey ile )

  11 ağustos 2015 08:29

  2. zamanında ispanyol dilini seçmemde yüzde on payı olan dizi. gönül isterdi o dizilerdeki jose'ler antonio'larla iletişim kurup "palmiyenin altında şarkı söylemek ister misin tatlı çocuk?" demek; ancak tabi mezun olduktan sonra anladım ki hayaller jose,antonio, hayatlar ahmet,mehmet.

  11 ağustos 2015 20:05

  3. İlkokuldayken öğleciydim ve dizinin başlama saatinde serviste oluyordum; neden bilmiyorum ama o zaman okul servisinde televizyon vardı, tam ortada tavana asılı. O televizyondan akşamları servis dönüşü, servis annesini de ayartıp eve gidene dek izlerdim, kaçırmamak için. Öyle bir tutkuydu bendeki.......

  O pedra'ya çok güzel laflarım var; ancak sözlük kuralları izin vermiyor. Allah da seni bildiği gibi yapsın pedra, pis fitne fücur pedra!

  11 ağustos 2015 23:10 11 ağustos 2015 23:10


  4. Hayatım boyunca izlediğim ilk ve tek pembe dizi.

  Öyle ki o yıllarda tuttuğum günlüklerde bile dizinin bahsi geçer. Bir de o yıllarda ortaokuldaydım ben, çok yakın bir kız arkadaşım vardı ve dizi bittikten sonra bir saat boyunca ev telefonundan dizinin Kritiğini yapardık. Hep ben aradığım için (gizlinot: hep hesap ödeyen taraf olan kişiliğimin gelişme süreci burda başlıyor sanırım =) çok kabarık gelen faturalar yüzünden babamla aramızın bozulduğu nadir dönemlerdendir aynı zamanda =)

  13 kasım 2015 13:24

  5. bu dizideki bebek suratlı (gbkz: fernando jose altamirano del castillo) bir nesli six pack ile tanıştıran adamdır.

  (Gbkz: Rosalinda) akıl hastanesinde yanıp, aklını kaybedip (gbkz: paloma dorantes) olmuştu, fernando jose onu teninin yumuşaklığından tanımıştı(gizlinot: afsgsfs)

  Ek olarak ; seni de unutmadık kardeşinin sevgilisini ayartıp evlenen fedra!

  13 kasım 2015 17:37 13 kasım 2015 17:38

  6. ilkokul dönemimde eve gidip pembe dizimi izleme heyecanı yaşadığım tek diziydi. thalia çiçekçi bir kız, fernando zengin adam, thalia'nin kuzeni tam bir.. (gizlinot: karakterler böyle yer etmişler belleğime )

  tabi ki thalia idolüm oldu. sonrasında sırayla; marimar, maria, maria mercedes isimli pembiş dizilerde rol aldı ve benim bunları izlemem üstüne isimleriyle hatırlamam pek normal değil di mi?

  13 kasım 2015 18:25

  7. Fernando'nun anası (link: https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSigqJEj0UbjiRdZvbVNXgs7iPHByeXuk50ulAa4MQCVfUenCK1M8oxaSwd şu kadın) ve gözlerini belerte belerte bakması rüyalarıma girerdi.

  rosalinda'nın üvey kardeşi olan şu para düşkünü serseri (link: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQatx-9PxC43c5YTSnDscjaRGv5crTqMdZdKVHvXhhBIyPz2h3bg_ZMeQ3v oğlan) ile o kadının yatmış olması çocuk aklımı şoka uğratmıştı(kaynanası ile küçük erkek kardeşi yattı nasıl ya falan demiştim tabi o zamanlar shameless yoktu). Adam bir bölümde malikânede duş alıp bornozu kadının önünde düşürmüştü, kadın da gözlerini belerte belerte arka fonda ihtiraslı bir müzikle adamın vücuduna tüm uzuvlarına bakmıştı kendinden geçercesine. Sonra adam özür dileyip bornozu giyinip gitmişti ve kadının aklını bulandırdı ya malikaneyi ele geçirmek için, gece kadının yatak odasını tıktıklamıştı. Resmen 9 yaşındaki aklıma işlenmişti bu ya.

  edit: pardon adam kardeşi değil kuzeniymiş sanırım. Ama kardeş gibilerdi sanki ya aynı evde yasıyorlardı sanki.

  Rosalinda'nın kocasını kapan kötü kız kardeşi veya kuzeni diyelim öldüğünde içimin yağları erimişti. O degil de thalia'nın pembe dizilerinde hep esas oğlanı kapan kötü kız amansız bir hastalığa tutuluyordu, ölüp aradan çekilince birbirlerini seven aşıklar kavuşuyordu.

  23 kasım 2015 01:24 23 kasım 2015 01:37


  8. fernando jose altamirano del castillo ismini ezberletir insana.

  23 kasım 2015 11:56

  9. başrolde meksikalı thalia nın oynadığı pembe dizidir.

  fernando jose yi hiç yakıştırmazdım, hala düşüncem aynıdır.

  çok sevişgen bir diziydi.

  2 kere baştan sona izlemişimdir.

  tam ergenlik zamanlarıma geliyordu tv de yayınlandığı dönemler.

  bir kutu gofret alır dizi boyunca bitirirdim, aman ne tatlı günlerdi ya.

  ama bir maria barrio değil.

  23 kasım 2015 12:31

  10. İlk izlediğim pembe diziydi be :) ATVnin ATV olduğu zamanlardı haberlerden önce yayınlanırdı. Jenerik müziğine ağlamışlığım vardır o derece ama ergenlik sanırım biraz da; düşünüyorum dizi kaliteli falan değildi. Biz ergendik :) ağızdan öpüşmeyi yeni yeni görüyorduk. Ağızdan öpüşmek diyorum. Keza ertesi gün kim kiminle öpüştü diye anlatırken sınıfta ağzından öptü diye konuşulurdu. Dönüp izlesem ne dalga geçerim şimdi ama o zaman muazzam gelir hiç bitmesin isterdik. Vah çocukluk işte...

  22 nisan 2019 01:11