yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  1. Banyodan sonra saç rutinim saçlarımı nasıl kullanmak istediğime göre değişiyor aslında.

  Mesela eğer ertesi gün saçlarımı düzleştireceksem akşamdan yıkayıp banyo sonrası su-gliserin karışımım ile saçlarımı tarıyorum, kendiliğinden kurumaya bırakıyorum. Tamamen kuruduğunda elimde organix moroccan argan yağımdan ve got2b elektriklenmeye karşı kremimden yeteri miktar alıp ısıtıyorum, saçlarıma güzelce yedip bu şekilde düzleştiriyorum.

  Eğer düz değil de kıvırcık kullanmak istiyorsam (ki saçlarımın doğal hali kalın bukleli)  bu sefer yine normal bir sıvı saç kremi kullanıyorum, gene argan yağı ve saç kremi ikilisi, ve ardına milkshake köpüğümden yeterli miktarda uygulayıp vigo ile kurutuyorum. Bu arada bunu eğer hemen dışarı çıkacaksam uyguluyorum. 

  Ama en çok uyguladığım ve tercih ettiğim rutin, saçlarım ıslakken su-gliserin karışımıyla saçlarımı açmak, ardına argan yağı ve saç kremi, son olarak ise çok az miktarda köpük ile saçlarımı balık sırtı örüp öyle yatıyorum. Sabaha açtığımda çok güzel ve bozulmayan bir dalgaya sahip oluyor saçlarım, hem de ısıdan uzak kalmış oluyorum. 

  20 ocak 2019 20:52

  2. benim saçım az,eskiden dalgalı idi ama düzleştirici vs derken epey incelttim,bir süredir az yapıyorum.banyodan cıkıp havluyla biraz takılıyorum.havluyla alıyorum suyunu mutlaka,biraz masajla alıyorum.nemliyken loreal mucizevi yag kreminden suruyorum,elektriklenmeyi alıyor kokusunu da seviyorum bu urunun.bereketli de,bitmedi hala.diplere gelmiyorum kesinlikle.sonra saçımı tersten kurutuyorum,deli hacim kazanayım diye.başımı öne eğiyorum yavas yavas tersten bir güzel tarıyorum,hatır hatır değil ama sakin sakin.sonra kurutuyorum.başımı kaldırdığımda serpil çakmaklı saçım oluyor <3 tarayıp indiriyorum biraz.düzleştirici yapacak isem de gratistlerde satılan,benim çok sevdiğim hask diye bir markanın yağından sürüyorum uçlara ve boylara.hem parlatıyor hem de düzleştirirken çatır çatır olmuyor saçlar.bir de o düzleştirme etkisini uzun süre goruyorum,şeklini koruyor saç,elektriklenmiyor. kokusu da muazzam.hem turuncu kapaklısı hem de mavi kapaklısından var bende,ikisinden de memnunum.

  21 ocak 2019 13:45 21 ocak 2019 13:46

  3. Yarım saat falan havluda bekletiyorum, suyunu iyice emsin diye. Saçlarım sarı olduğu için taraması falan biraz zor oluyor o yüzden durulanmayan yağlardan bir parça alıp sadece uçlara uygulayıp geniş tarak ile tarıyorum.

  Makine ile kuruttuğumda inanılmaz elektrikleniyor ve kabarıyor o yüzden acil dışarı çıkmam gerekmiyorsa kendi kendine kurumasını bekliyorum. 

  21 ocak 2019 13:58


  4. Çok aşamalı bir rutinim yok aslında biraz basite kaçıyorum.

  Önce havlu ile sarıp bir süre bekletiyorum, yaz da olsa kış da olsa pek kurutma makinesi kullanmayı tercih etmiyorum çünkü bence ısı saçı yıpratan bir şey.

  Nemini aldırdıktan sonra loreal'in mucizevi yağını sürüyorum. Bazen bu adımı atlıyorum, nemli haldeyken uyuyorum ve sabah taramadan önce yağı sürüp sonra tarıyorum böylece kabarmıyor. (gizlinot: Bilirsiniz yeni yıkanmış saç çok kabarır ve elektiriklenir hele ki tarak görünce)

  Bir de alışkanlık olarak saçlarımı ıslakken taramıyorum ve toka ile toplamıyorum.

  21 ocak 2019 14:29

  5. Duşta saçımı doğal zeytinyağlı defne sabunuyla yıkadığım için sonrasında bakım yapmak şart oluyor yoksa kurutuyor. Öncelikle taramayı kolaylaştırması için biraz keratinli saç açıcı sıkıp tarıyorum. Üstüne de duruma göre body shop coconot oil hair shine veya hask coconut oil sürüyorum. Sonuçtan memnunum belki üstüne uyguladıklarımdan sonra zeytinyağlı sabununun bir anlamı kalmıyordur ama yine de uzun bir süre şampuana dönmeyi düşünmüyorum.

  21 ocak 2019 17:40

  6. havluya sarıyorum. 20 dk nemini çektikten sonra fon makinasıyla hızlıca kurutuyorum. üşenmezsem yves rocher kırılma karşıtı serumdan biraz sürüyorum(gizlinot: kokusu çok güzel). saçlarımı duş sonrası asla taramıyorum, dalgalı olduğundan bozuyor dalgalarımı. eğer ertesi gün saçım biraz şekilli dursun istiyorsam gece örüyorum.

  *saçla uğraşma oranım azaldıkça kırılmasının da azaldığını farkettim. ısıdan, farklı ürünlerden uzak tuttuğum bu süreçte saçlarım her zamankinden daha sağlıklı.

  21 ocak 2019 18:04 21 ocak 2019 18:06

  7. taramak ve kurutmak. hepsi bu.

  22 ocak 2019 13:51


  8. benimki pek rutin olacak aşamalara sahip değil. duştan çıkıp bir süre havluyla geziyorum. sonra milkshake köpüğümden az miktarda sıkıp saçıma yediriyorum ve tarayıp kurutuyorum. sinüzitim olduğu için kurutmam şart, yoksa baş ağrılarım bitmiyor.

  22 ocak 2019 13:52

  9. 1-havluya sarıyorum ıslaklığını alsın diye

  2-lorealin saç yağını sürüyorum 4 pompa uçlara

  3-saç kurutma makinesiyle hafif nemli kalana kadar kurutuyorum

  4-2 pompa yağ sürüp tarıyorum

  5-saç kurutma makinesiyle tamamen kurutup saçlarımı açık bırakıyorum (gizlinot: yoksa toka izi oluyor)

  22 ocak 2019 14:07

  10. Nemi fiber havluyla alıp saç boylarına ve uçlarına o sırada kullandığım yağ neyse ondan uyguluyorum. Bu sıralar davines’in oi oil isimli yağını kullanıyorum. Sonrasında tangle teezer ile tarayıp elime bir miktar durulanmayan saç kremi - elseve - alıp avuçlarımla dalgalı şekil verecek şekilde iyice yediriyorum. Saçım neme doyduğu için elektriklenmiyor kendi halinde kuruyor. Kurutmam gerekirse aynı işlemi vigoyla yapıyorum bu defa mutlaka ısıdan koruyucu spray de uyguluyorum. Bu aralar kullandığım ürün isana. Düzleştirici kullanacaksam saç kremi uygulamadan ısı koruyucu spray’i saçıma uygulayıp düzleştirme sonrası saç boylarına avcumda ısıttığım yağdan uyguluyorum.

  22 ocak 2019 14:31 22 ocak 2019 14:31