yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (56)
  • medya (1)

  1. Urban Decay markasının paletleri bence bu konuda çok iyi. Belirli skalaya göre renklerini belirlese de,ben beğendiğim rengin ve tonlarından gitmeyi seviyorum. Bu yüzden mavi,gri,yeşil gibi renkleri aramıyorum zaten çok nadir kullanacaksam da tekli de alabilirim. Bu yüzden naked heat favorim. Bir ara gül kurusuna takmıştım  naked 3 far paletiyle aylarımı geçirmiştim. 

  Ukte : (yazar: mimiayaa)

  26 ocak 2018 13:23 26 ocak 2018 13:25

  2. benim bir tane yok favorim. zira sevdiklerimi ayrımsız çok seviyorum. sevme kriterimse, elimin altında olup da bıkmadan usanmadan kullanıp ondan çeşitli makyajlar çıkarabilmem. yani benim için bir far paleti kendisinden bıktırmıyorsa, favoriler kategorisinde yer alır.

  öncelikle illa ki tek bir tane diye sınırım olsa, abh modern renaissance+wnw comfort zone paletleri seçerim. yani benim tek bir hakkım bile 2 tane. 

  * abh modern renaissance. kesinlikle en en en iyi yapıya sahip. aşıırrıııı pigmentli. fırçanın ucuyla dokundurduğunuzda bile şak diye rengini veren, yağ gibi kayan, her biri birbirinden iyi pigmentasyona sahip renklerle kuşatılmış bir palet. 

  * wnw comfort zone. bunu tek rose goldumsu somon rengi için bile bıkmadan usanmadan alabilirim. ancak bu kadar pigmentli, yağ gibi kayan, yumuuuşşaaacııkk bir formülasyona sahip olabilirdi. bu kadar ucuz olup da nasıl bu kadar harika olabilir bir palet gerçekten merak ediyorum. ayrıca madem bu fiyata da bu kalitede far üretmek mümkün, o zaman neden diğer markalar daha düşük pigmentasyona sahip olup üstüne o kadar tozutup pahalı olabiliyor bunu da anlayamıyorum. bu arada sadece somon rengini dediğime bakmayın, aydınlatıcı renkleri de çok iyi, kahvesi de ve hatta koyu renkleri de. bunu da ancak eleştirel değil de alıcı gözle birkaç makyaj denemesi yaptığınızda anlayabilirsiniz. günümüz pahalılığında nimet niteliğinde olanlardan.

  * ud naked basic 2. bu da favorilerimden. eğer sade, bordolardan, sıcak renklerden uzak, smokey tarzı bir makyaj düşünüyorsam elim direkt buna gidiyor. aslında kendisini eşsiz kılan da bu özelliği. zira günümüzde her yer sıcak ton içeren palet kaynıyor. hatta benim burada yazacağım tek soğuk tonlu palet de bu. bu bile demek istediğimi çok iyi anlatıyor.

  * sleek storm & the balm trimony paletler. evet birbirinin zıttı gibi duruyor. sonuçta biri ışıltılı, diğeri mat renkler içeriyor. ancak dikkatlice bakıldığında her ikisi de hem gece hem gündüz makyajının hakkından tek başına gelebilecek paletler. her ikisi de hem doğal hem iddialı renkler barındırıyor. her ikisi de oldukça pigmentli. her ikisi de yumuşacık. tozutması mı? kimin umrunda... 

  * mac pro palet. 15li, 4lü, 2li paletler yaptım. her biri kendi zevkime göre. kahverengi göze giden renklerden oluşuyor. tek tek seçerek aldığım için kullanmayacağım renk barındırmıyor. bir de öyle yapıdakileri aldım ki, ilerde hiç pişman olmayayım. mesela lustre yapıda farları, asla tavsiye etmeyeceğim farlardır. çünkü sim, daha çok sim, hep sim. yani renk yok, varsa bile dokunduğumda verdiği o iğrenç his, sim yumağı olması renklerinden baskın geldi. hatta bunu ayrı başlıkta yazmayı düşünüyorum. taşlaşma oluyorsa da genelde lustre yapıdaki farlarında oluyor zaten. sonuç olarak, tamamı bile isteye alınmış farlardan oluştuğundan bu palet, içime en sinenlerden. sormak istediğiniz far olursa da elimden geldiğinde yardımcı olurum kızlar, sadece bir mesaj uzağınızdayım. sonuçta eminim ki bunu yapan herkes, başkaca palet almayayım ve her rengini kullanayım diye yapıyor ve kimse palet oluştururken sonrasında memnun kalmayacağı bir seçim yapmak istemez. 

  * the balm nude tude. bu paletin içinde bir de baz rengi olsaydı, bundan iyisi can sağlığı olurdu. yumuşacık, dönüp dolanıp kullandığım palet. bıktırmıyor kendinden. aksine içinde hep kendisinde tutacak renkler var. çok seviyorum bunu da.

  bunların haricinde bende olup da henüz favorim olamamış paletlerim de var. çünkü iyice emin olmadan, alabileceğim en iyi randımanı almadan bu kategoriye koyamıyorum, ki zaten bana gitmeyen ne kadar palet varsa elden çıkardım. yani kalanlar sevdiklerim, enlerimse buraya yazdıklarım. zaten bundan sonra da başkaca bir palet almayı -aklımdaki bir palet hariç- düşünmüyorum(gizlinot: onu da belki alırım belki almam). zira hangi renkleri kullanacağımı, hangi renklere ihtiyacım olduğunu bilerek far düzenimi oturttum; artık gerekli ve yeterli tüm renklere sahip olduğumu biliyorum. buraya da elimden geldiğince öne çıkan özelliklerini eklemeye çalıştım ama detay sormak isterseniz de mesaj atmaktan çekinmeyin lütfen. yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.

  son olarak, benim gibi tüm far paleti canavarlarına selam olsun.

  27 ocak 2018 00:24 27 ocak 2018 01:39

  3. Lime crime - Venus. Çünkü en sevdiğim renkler bir arada.

  27 ocak 2018 11:50


  4. sleek a new day far paletim.

  28 ocak 2018 14:22

  5. Naked 3 ve nyx riolette

  28 ocak 2018 15:38

  6. the balm nude tude. hem gece hem gündüz makyajları için çok kullanışlı bir palet.

  28 ocak 2018 16:43

  7. anastasia beverly hills modern renaissance. elimdeki diğer paletleri dağıttım ya da sattım bu paleti aldıktan sonra çünkü sadece bunu kullanıyorum, ihtiyacım olan her renk içinde ve pigmentasyonu muazzam dünyanın ucuna giderim bu paletle.

  28 ocak 2018 17:58


  8. çok sıradan olacak ama the balm meet matte nude palet <3 Aynasını makyaj yaparken kullanmayı çok sevdiğimden, bu palet hep makyaj masamın üstünde. Naturel renklerini çok seviyorum ve farklı bir paletle makyaj yapsam bile şeftali ve kahve tonları için kendimi hep bu paleti kullanırken buluyorum. Kardeşi trimony de çok güzel ama sanırım şeftali içerdiği ilk tercihim nude olan.

  28 ocak 2018 19:15

  9. *the balm meet matte trimony: mat renkler olması, hem gündüz hem gece makyajlarında kullanılması açısından seviyorum.

  * 2 tane de mac paletim var biri 4'lü biri 2'li. renkler, texture, swiss chocolate, expensive pink, brown script, cranberry, nylon. en sevdiğim renkler diyebilirim.

  28 ocak 2018 20:55

  10. Tom ford cognac sable ve honeymoon paletleri, genel olarak Tom ford paletlerinin renk uyumu gözde çok daha iyi anlaşılıyor, ortaya çıkan göz makyajını zarif olarak nitelendirebilirim

  Dior trafalgar bu renkler birleşince süper bir göz ortaya çıkıyor, farklı makyaj sevenlere

  Chanel eclosion, benim özel gün kurtarıcı paletim, bununla makyaj yaptığımda hep gözlerinden kendimi alamadım tarzı yorumlar alıyorum bunun göz kalemi granet ama artık yok ne yazık ki :(

  Urban decay electric paleti, bu paletteki pigmentasyon hiç bir palette yok ancak renkli bir yaz için ve 80 li yılların partileri için uygun.Buradaki renklerden mükemmel eyeliner olur

  Sonbahar renkleri için ise winner Viseart dark mattes. Pigmentasyon dışında gözde renkler birbirine geçmeden çok güzel karıştırılıyor.

  28 ocak 2018 23:18