girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

1. ukteyi sevgili (yazar: tubilokko ) vermiş, pası ben alıp göğsümde yumuşatır, sonra da diğer süslülere veririm gol olsun diye.

seks için kullanıldığınızı gösteren şeyler:

{ }

yani yoktur.

yapmayın. bunu kendinize yapmayın. sevişmek bir alış-veriştir. sevgililikte sevişmek de, (gbkz: one night stand)te sevişmek de, (gbkz: fuck buddy) ile sevişmek de, (gbkz: friends with benefits)len sevişmek de.

bunlar hep yeşilçam'ın ya da daha doğrusu türk toplumunun/annelerinin kızlarına dikte etmeye çalıştığı yalanlar. evlilik öncesi seksi ne kadar tü kaka/kötü gösterirse kızlar bundan o kadar uzak duracak çünkü.

"kirletilmek", "peçete gibi buruşturulup kenara atılmak", "kullanılmak", "kızlığını vermek" kavramları sizin sevişmede edilgen olduğunuzu/olacağınızı, erkeğin boyunduruğunu bilinç altında kabul ettiğinizi gösteriyor bir anlamda.

dediğim gibi içinde duygular olsun/olmasın, seks bir alış-veriş.

*kendinizi tanıyorsanız,

*cinselliğe dair düşüncelerinizin oturmadığını, netleşmediğini düşünüyorsanız,

*paylaşımlarınız cinsellik boyutuna geldikten sonra bir bitişi/ayrılığı kaldıramayacağınıza inanıyorsanız,

bunu net biçimde karşı tarafa ifade edin ve pişman olacağınız adımı atmayın.

diyelim ki siz sekse hazır değilsiniz ve sizi zorluyor. bu konuda haklısınız. yapmayın.

diyelim ki sevgiliniz var, seviştiniz ve geçen zamanda fikir ayrılıklarınız oldu/sevginiz bitti/uzak mesafe ilişkisine döndü yürütemediniz vs.vs.vs. ayrıldınız. burada sizi üzen şey, ayrılmanız mı yoksa seviştikten bir süre sonra ayrılmanız mı? bence bu ayrım iyi yapılmalı.

ilişkiler bitebilir, evlilikler bile boşanmalarla sonuçlanıyor. biten ilişkide sevişmiş olmak bir kayıp mıdır? kendinizi lütfen bu şekilde yiyip bitirmeye kalkmayın.

özetle; seks için kullanılmak diye bir şey yoktur.

7 ocak 2016 03:19 7 ocak 2016 03:21

2. yoktur diye bir sey yoktur. hic mi böyle insanlarla tanısmadınız yahu? sırf lezbiyen miyim hetero mu diye adamlarla yatan kadınlar gordum. ya erkeklerin olayı budur zaten, seni zaten cinsel obje olarak görürken nası seni kullanmamasını beklersin böylelerinden.. erkekler umrumda degil de kadınların boyle erkeklere dikkat etmeleri gerektigini dusunuyorum. kadınlar bazen sırf kendilerini avutmak icin bile iste böyle seyler yoktur ya da aslında ben kullandım onu gibi seyler dusunebiliyorlar, yargılamıyorum bu cok normal. benim de hayatta erkekleri tanıyana kadar arkadasım sandıklarımın arkamdan neler döndürdüklerini duyana kadar cahil cühela laflar ediyodum. caps lock acık erkeklere guvenilmez caps lock kapalı.

arkadasınızsa;

gereginden fazla bir yakınlasma varsa, aman canım kac yıllık arkadasım demeyin. demeyin. sizle sevismek istiyor ya da sizle kendini tatmin ediyor. ki bence bu kullanma illa yataga atma anlamına gelmez, size dokunarak bile olabilir.

sevgiliyse ya da sevgili gibi biseyse,

sizi hic umursamıyordur ve cinsel birlikteliginiz de vardır. bi arkadasım vardı, cocuk baska sehirdeydi onun yanına gitti, sevismisler, kız karanlıktan korkuyodu ve bunu daha önce söylemesine ragmen cocuk degil cocugun ev arkadası hatırlıyor ve cocuk hic sikine takmıyor. kız da ona trip atmıs falan. sonrası tekrar seks ve ayrılık..

erkeklerden ben de nefret ediyorum. bu ataerkillikten ben de nefret ediyorum. ama su an söyliceklerim tamamen kisilik karakter olarak gordugum bisey. her gun sevgili degistirene saygı duymayacagım gibi her gun baska biriyle sevisene de saygı duymuyorum. yani karakterlerine saygı duymuyorum. bitane daha arkadasım var, twitterdan sürekli seksli seyler yazıyor bi yandan da ben asla hicbirinize vermem havasında takılıyor. dunyanın erkegi hatta kadını mesaj atıyor.bu kadın herkesin gözünde cinsel obje. hem de kendini bu duruma getirdi. ve fark ettim ki artık o da kendini öyle görüyor, herkes bana yavsıyor ben harikayım modunda. ama birlikte oldugu insanlar tarafından net kullanılıyor.

erkek arkadasımın söyledigi sey de su: erkekler o kadını cinsel obje olarak goruyorsa sadece kullanmak amaclı bakarlar. yani sonuc olarak dikkatli olmalıyız. erkekleri de bence secerken karakterlerine onem vermek gerek. her yaptıklarıyla kendilerini belli ediyorlar aslında ama biz bazen duygularımızdan dolayı goremiyoruz. bence degil bedeniniz muhabbetinizi bile esirgeyin bunlardan.

7 ocak 2016 03:45

3. sizi public ortamlarda asla sevgilisi olarak göstermez çünkü siz herhangi bir şey üzerinde hak talep etmeye yeltenirseniz şakkadanak yüzünüze biz sevgili değildik ki diye cavabı yapıştırıverir.

8 ocak 2016 23:56


4. valla var böyle bir şey kusura bakılmasın da. hem çevremde çok gördüm örneklerini, hem de tabi ki bana yapmak isteyen çok erkek oldu. tabi ki sevişmek eşittir kullanılmış kadın demek değil, tabi ki böyle bakmıyorum ama burda bahsedilen erkek kötü bir insan. bunlar var hepimiz tanıştık böyleleriyle ve böyle bir platformda da yaşı ve tecrübesi benden daha küçük kadın arkadaşlarıma "ay yok böyle bir şey" diyemem. kaldı ki bir kadın da bunu bir erkeğe yapabiliyor nadir olsa da.

sizi sürekli evine/herhangi bir eve türlü bahanelerle çağırıyor ama asla normal bir flört/sevgili ilişkisi gibi dışarda takılmak istemiyorsa,

sevişene kadar çok tatlı dilli ilgili, sonrasında ne arayıp soruyor ne ilgileniyorsa,

hatta ve hatta bir sevgilisi bile olup da "ayrılcam, öyle sıkıldım böyle bunaldım bana iyi geliyorsun" tarzında konuşmalar yapıyorsa,

hiçbir arkadaşı sizi tanımıyor, tanıyan varsa da sadece sıradan bir insan sıfatıyla gösteriliyorsanız,

aramadığı sormadığı günleri sorduğunuzda dünyanın en yoğun insanı olduğundan falan bahsediyorsa,

mutlaka ama mutlaka geceleri mesaja abanıyorsa,

evet kullanılıyorsunuz.

Bu adamlara prim vermeyin. kendilerini her şeyin sahibi sanan tipler bunlar. Ha bile isteye sevişip bir beklentiye girmiyorsanız orda zaten kullanılma eylemi olmuyor. Fuck budy başka bir şey. Ama bu uğurda çok umutlar besleyen, yanımda omzumda ağlayan çok arkadaşım oldu her defasında da net bir şekilde yüzlerine söyledim ki arkadaşlarıma kötülük yapmamış olayım.

Siz değerlisiniz kızlar, istediğinizle istediğiniz zaman sevişirsiniz ama kim mini çakallık peşinde kim anı yaşama kafasında bunu ayırt edin ki sizi üzemesinler.

9 ocak 2016 00:17

5. tek bir şey vardır ki o da seksten zevk almamak.

aldığı halde kullanılmış hisseden kişinin de ya beklentisi yüksektir ya da yanlış bir insandır karşısındaki..

19 şubat 15:01

6. ilişkinin bunun üzerinden ilerliyormuş gibi gözükmesi. mesela siz çıkalım yemeğe ya da bir şeyler yapalım diyorsunuz, adam diyor bize gel veya daha sakin yerlere geçelim. tabii ki adam böyle dedi diye illa böyle olacak bir şey yok. ama arada ince bir çizgi var. mesela siz reddettiğinizde ya da olmaz tarzı cevap verdiğinizde celalleniyorsa, size hiç saygı duymayan biriylesiniz tebrikler.

19 şubat 15:05

7. hoşlanmadığınız şeyi biri istiyor diye yapmak.

gerçekten seks yapmak istiyorsanız, içinizden geliyorsa karşınızdaki kişi sizinle sadece seks için birlikte oluyorsa bile kullanılmış olmazsınız; sadece ilişkilere bakışınız farklıdır. siz seksten hoşlanıyor fakat romantizm de bekliyorsunuzdur ama karşınızdaki sadece fuck buddy arıyordur mesela. bir süre sonra anlarsınız ve size uymuyorsa bırakırsınız.

kısaca gerçekten isteyerek seks yapıyorsanız kullanılmış olmuyorsunuz.

19 şubat 15:33


8. evet, erkekler ciddi hiçbir şey düşünmeden, sizi sevme, sizinle bir ilişki yaşama, seksten öte başka bir paylaşımda bulunma niyeti olmadan da kadınlara yaklaşabilirler, hatta bunu sıkça yaparlar diyebiliriz. bunu artık profesyonellik seviyesine taşımış olanların mentalitesi ise çok farklıdır.

mesela siz çok hoşlanıyorsunuzdur, hatta aşıksınızdır, ileriye gidecek bir ilişkimiz olur mu diye düşünmektesinizdir ve adam da bunu biliyordur. esas amacına ulaşana kadar sizin beklentilerinize uygun davranır. ama bu beklentileriniz karşılanmadığında ve "kullanılmış" hissettiğinizi ifade ettiğinizde, yaklaşımı şu olur: sen de bundan (seksten) zevk aldın mı? - evet. evetse seni kullanmış olamam...

buyur buradan yak.

bu adam -ya da böyle adamlar- farkında ki en baştan dürüst yaklaşsa, benim amacım seninle sadece takılmak dese, alacağı yanıt direkt ret olacak, o zaman da yeni toprakları fethedememiş olacak.

insansa bazen gençliğin verdiği naiflikle yanılıyor, bir şeyleri hissediyor, farklı düşünmek istiyor. kısacası tecrübesizlik efendim. "kullanılmış" hissettiyseniz bir şekilde, sebebi buna tecrübesizliğinizle istemeden yahut elinizde olmadan mahal vermiş olmanızdır. bu sizin "suçlu" olduğunuz anlamına gelmez. sadece kadın bir şekilde ilişkilerde kendi gücünü korur pozisyonda olmayı öğrenmeli.

21 şubat 03:37 21 şubat 03:38