yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (80)
  • medya (2)

  1. en etkili bakım kremi, makyaj, kıyafet... bir insanı güzelleştiren en önemli olay. tüm soruların cevabı. ve hatta 42.

  (uyarı: biraz rahatsız edici bir yazı olabilir)

  bu muhteşem eylemin vücut üzerindeki mucizevi etkilerini yazmama gerek yok; zira magazin dergilerinin dün "tereyağı öldürücüymüş", bugün "yok, bilim adamları yeni açıklama şeetti, tereyağı ömrü uzatıyomuş", yarın "tereyağı değil de, esas sarımsak çok acayipmiş" yazan dandik sağlık köşelerinde seksin ne kadar yararlı olduğunu defalarca okumuşsunuzdur. yine de kısaca değinelim.

  öncelikle en yararlı olduğu şey, elbette ki ürememizi sağlamak. ama güzellikle alakası olmadığı için, geçelim bu mevzuyu. diğer yararlı olduğu noktalar şöyle:

  farkında olmadan spor yaptırır, hem de sağlam yaptırır, koşu bandında koşmak kadar sıkıcı da değildir hani. peki seks sayesinde başka neler oluyor?

  kan basıncı artıyor, kalp daha iyi pompalıyor (kanı), hormonlar coşuyor, mutluluk yayan seratonin her noktamıza dağılıyor, nefes alıp veriş hızlanıyor, hücrelere giden oksijen miktarı artıyor, östrojen hormonu düzenleniyor, kötü kolestrolü düşürüyor, iyi niyetli kolestrollere moral kaynağı oluyor, cilt güzelleşip parlıyor, gözlere ışık geliyor, baş ağrısı ve stres azalıyor, doğal anti-depresan almış gibi insan keyifleniyor, kadın dırdırı azalıyor, beynimize "obarey!" uyanışı geliyor, yağlar eriyor, kaslar güçleniyor, kemikler sağlamlaşıyor, dünya barışı sağlanıyor, şov tivide en sevdiğim dizi başlıyor falan...

  Yaradan, sonu bu bebek mucizesiyle kutsanan bu pis(!) eylemi ne kadar da çok ödülle donatmış.

  "sen bu aralar güzelleştin" dediğiniz kadınlara iyi bakın. ya aşık olmuştur, ya da erkek çocuğuna hamiledir (genelde kız çocukları annenin güzelliğini çalarmış). gerçekten de aşık kadının yürüyüşü değişir, sırtına çöken depresif duyguları silkinerek atar omuzlarından, yüzüne herkesin dikkatini çeken bir gülümseme yerleşir, gözlerinin içi (hiçbir renkli lensin başaramayacağı şekilde) ışıl ışıl parlar, nars orgazm allık sürmesine gerek kalmadan yanaklarına tatlı bir pembelik yerleşir, saçları daha hızlı uzar, cildi güzelleşir. ayrıca duyguları da değişir; bir insandan daha neşeli, daha hoşgörülü yanıtlar alıyorsanız iyi giden bir ilişkisi vardır. aşk işte, insanı yeni baştan yaratır.

  Peki Maslow amcama göre seks ne tür bir ihtiyacımız? (gbkz: maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinde güzelliğin yeri) kısmından bakarsak, en alt katta, açlığın hemen yanında duruyor seks. fizyolojik ihtiyaçlar arasında. yani temel ihtiyaç. yani adeta bir su, adeta bir uyku, adeta bir ekmek, adeta bir nefes kadar önemli. bu ihtiyacını gidermeyen insanların aklında hep bu ihtiyaç oluyor, ikinci kata çıkamıyor.

  hele bir de bunu yasaklarsanız... bir insanın fizyolojisine ve psikolojisine verilecek en büyük zarar bu olsa gerek. aç insana "yemek yemeni yasaklıyorum" dediğiniz anda, o insanın tüm günü yemek düşünmekle geçer. bir insanı hapsederseniz, hapisten çıktığı güne kadar özgürlüğü düşünür. yani yasaklar, bizde yasaklanan eylemi daha fazla yapma arzusu doğurur. dolayısıyla seksi yasaklarsanız bir toplumda, insanlar hırçınlaşacak ve her şeyi seks olarak düşünecektir. kıvrımlı bir vazoya bakıp kadın vücudu algılayan insanlar var bu dünyada. bu fizyolojik ihtiyacı doyurulan insanlar ise basit bir vazo olarak görüyorlar o kıvrımlı vazoyu. tecavüzün, tacizin, sapkınlığın had safhada olduğu ülkemizde insanların kıvrımı olmayan vazolara bile salya akıtmasının temelinde bu bastırılmış duygular yatıyor işte.

  aslında bu normal, sıradan, basit eylemin üstünü çirkin, pis, günahkar, ayıp gibi kavramlarla örten biziz. çünkü küçüklüğümüzden beri bize öğretilen, bizden istenen bu. bunu da yanlış bulmuyorum; toplumda aile kavramının kutsallığının bozulmaması adına uygulanan namus kavramı çok da yanlış değil. ancak fizyolojimize, biyolojimize, kimyamıza, resim dersimize, matematiğimize falan ters. coğrafyamıza ters değil ama, bu topraklar bu düşüncenin yaygın olduğu topraklar.

  ama bilinçaltımıza kodlanan seks ihtiyacı çağrıları, bu toplumsal kurallara ve tabulaştırılmış duygulara rağmen bizi bu yöne itiyor. evet, o kırmızı ruju seks yapmak istediğin için alıyorsun. seks yaptıktan sonra kan hücum ettiği için kırmızılaşan dudaklarındaki o rengi, yapay olarak taklit ederek erkeklerin dikkatini çekmek istiyorsun. daha fazla erkek tarafından beğenilerek, hemcinsin rakip kadınları da çatlatmak istiyorsun. bilinçüstünde "ben kendim için süsleniyorum" desen de, bilinçaltındaki beğenilme ve çekici olma arzusu sana o kırmızı ruju satın aldırıyor. düşün bakalım, nars amca neden "orgasm" koymuş allığının adını? ve neden bir ürün, "bu ürünü alırsanız kesinkes sevişirsiniz" mesajları çığıran reklamlarla pazarlanıyor? çünkü seks satar, sattırır; çünkü insanoğlu seks yapmaya yönelir; çünkü bu inanılmaz saf, temel, doğal, sıradan bir ihtiyaç. su kadar da naif.

  Yukarıda "yaradan, bu pis(!) eylemi ne çok ödülle donatmış" demiştim ya.

  tüm inançlara açık bir şekilde yazacağım bir sonraki satırı:

  açıkçası yeryüzünde sevgiyi, sevmeyi ve sevilmeyi, hatta sevişmeyi onayladığını düşünüyorum yaradanın. şiddettense, zarar verenlerdense, dayak, işkence ve küfürdense, cinayet ve tecavüzdense; sevmenin ve sevişmenin bu dünyayı daha iyi bir yer yapacağını, dolayısıyla sevginin bir ibadet olduğunu düşünüyorum.

  "Vahşet her yanda uluorta sergilenirken, sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir dünyada yaşıyoruz." John Lennon.

  Bu ülkede karısını sokak ortasında bıçaklayan adama çevredekiler "aile meselesi" diyerek karışmaz, ama sevgilinin elinden tutup parkta öpmeye kalkarsan tepki çekersin çünkü ahlaklı bir toplumuz.

  Bu ülkede 13 yaşında kız çocuğuna tecavüz edebilirsin ama reşit kız arkadaşınla aynı evde kalamazsın çünkü ahlaklı bir toplumuz.

  televizyonda bir sevişme sahnesi çıktığında fellik fellik kumanda aranan ancak cinayet sahnelerinde pür dikkat ekrana odaklanılan Bir dünyada yaşıyor ve hala gazetelerin 3. sayfalarındaki şiddet içerikli haberlerinin çokluğuna şaşırıyoruz.

  daha sayfalarca yazmak istiyorum aslında. Yaşanmasını bir yana bırakın; üzerinde konuşulması, tartışılması dahi yasaklı olan bir tabu hakkında "seks cidden normal bi'şey!! valla bak! inanın bana, valla!" içerikli bir yazı yazmakla uğraştığıma, daha bunu bir türlü aşamadığımıza, hala bu seviyede takılıp kaldığımıza üzülüyorum.

  "İnsanın cinsel konulardaki tutumu hayatın bütün alanlarındaki tutumunun prototipidir." demiş freud.

  "çok uzun olmuş ayhh, okuyamıycam" özeti: seks cildi güzelleştirir.

  17 ocak 2014 19:56

  2. En eğlenceli ve en duygusal spor. Kimi zaman ikisi birden.

  18 şubat 2014 22:27

  3. Mutlu kadin turnusolu.

  iliski zamkı. (gizlinot: (: )

  zamkla ilgili büdüt: öyle bir ten uyumunuz vardır ki bütün minik sorunları çözer.

  24 mart 2014 21:57 28 mart 2014 17:44

  4. AYIP AYIP

  (sekse karşı oluşmuş genel olumsuz kanıya yani ayıp :) )

  bastırılmışlık duygusundan cahilce hareket eden erkeklerin olmuşmasına genç kızların korkmasına bir öcümsü hayalgücü yaratılmasına neden olan toplum baskımız hiç farkında değil midir aslında tüm sapkınlıkların bilgisizlikten olduğunun.bu kadar taciz tecavüz istismar neden ülkemizde mevcut.konuşmamak eğitilmemek engelleseydi bunları böyle mi olurduk.gün ortası kalabalık bir cadde de bile atılan laf, metroda dolmuşta elle teşebbüslerde bulunulması...oysa hepimizin varoluşu üremek değil mi.varlığımızın ve yüzyıllar boyu var olmamızın (şimdilik diyim bilimin sağı solu belli olmaz) tek yegane çaresi bu değil mi.varlığımızın nedeni bu kadar çok insanın çeşitliliğin olmasını sağlayan dürtü neden kötü olsun.neden ayıp olsun.neden konuşulamasın öğrenilemesin.neden korkulsun.neden bastılılmış bir duygu olduğu ve erkeklerin bunu kesinlikle karşılaması gerekliği ve bir kadının da öğrenmeden bilmeden mutlu olmadan sevmeden sadece itaat etmesi beklensin.

  avrupalı kızlarda ki özgüven neden bizim kızlarımızda olamıyor neden biz daha çekingen ve ürkek yapılı oluyoruz.neden büyürken anne baba ben nasıl dünyaya geldim sorusu cevaplanmıyor bir cocuğun. neden büyüyünce öğrenirsin deniyor

  sözüm geleceğin biz annelerine babalarına: lütfen , öğrenmek ve öğretmek güzeldir.ve öğrenmenin kötüsü olmaz.bilmemek ayıp değil lafını çok duyduk BİLMEK DE AYIP DEĞİL.. çocuklarımızda cinsel bilinç oluşturalım.bu sadece cinsel hayatını değil kişiliğini de yaşamdaki yerini de kendine olan güvenini de etkileyecek.ve sözün kısası ki eğitimli bir toplumda sokakta güvenle yürümek bile ne mutluluktur değil midir?

  25 mart 2014 04:30 25 mart 2014 04:32

  5. düzenli yapıldığında adeti bile dize getirebilyormuş. adet düzenleyici özetle. bir arkadaşım her adet döneminde bayılan biriydi. doktor rahim kaslarının çok sert olduğunu ve evlenmesi gerktiğini söylemiş. garibime gitmişti. daha önce adet düzenleyici olduğunu bir filmde duymuştum ama önemsememiştim. arkadaşımdan duyunca inandım.

  25 mart 2014 20:23

  6. İnsanı mutlu eden. Aşk, tutku ile yapılınca çok çok mutlu eden aktivite. Keşke herkes seks yapsa, dünyada mutlu insan daha fazla olurdu. Ama bu toplumun önce bekareti aşması gerek tabi.

  1 ağustos 2014 17:38

  7. Vücudumuz, fizyolojik ihtiyaçları karşılanmadığında bazı sinyaller yollar bize. Karnın açsa, karnın guruldar. Uykusuzsan halsizlik hissedersin. buraya kadar her şey normal.

  ancak vücudun seks istediğinde, bu keyif verici eylem (tırnak işareti) bazılarını (tırnak işareti) rahatsız eder. bu bazıları kim, anlatacağım. küçüklüğünden itibaren bu isteğin ayıp, utanılası, terbiyesiz bir şey olduğunu sana söylerlerse ne yaparsın? vücudunun bu fizyolojik ihtiyacı karşılanmadığında gönderdiği işaretleri göz ardı edersin. Muhteşem yaratılan ya da muhteşem evrimleşen, fark etmez, bu güzelim vücut sistemini bile isteye bozarsın. Her mastürbasyondan sonra suçluluk duyar, pişman olursun.

  Peki, neden seks ayıp olarak görülüyor? 1984 distopyasından bir alıntı sunayım size:

  Alıntı: "çocuklar, anne ve babalarını düşünce polisine ihbar etmektedir. (...) kendi öz çocuklarından korkmak aileler için olağan bir durum haline gelmiştir. zevk alınarak yapılan seksin kesinlikle yasak, ayıp ve kirli olduğu bu toplumda seks iğrenç ve katlanılması gereken bir eylem olmakla birlikte bundan tiksinmemek veya zevk almak düşünce suçu kapsamına girer. yine de evli çiftler düzenli olarak seks yaparlar, buna kendi aralarında genellikle "partiye karşı görevimiz" adını verirler. amaçları parti için çocuklar üretmektir." (tanıdık geliyor mu? bir ipucu vereyim, neden 3 çocuk istiyor birileri? çocuklar geleceğin işçileridir çünkü. ancak çocuk doğurma amaçlı yapılmayan seks ahlaksız karşılanır.)

  Alıntıya devam: (bu noktada hükümetin adamlarından biri konuşuyor) "korku, ihanet ve azap dolu bir dünya yaratmaya çalışıyoruz, ezmenin ve ezilmenin dünyası. (...) bizim dünyamızda ilerleme, daha fazla acıya doğru bir ilerleme olacak. eski uygarlıklar ya sevgi ya da adalet üstüne kurulduklarını öne sürüyorlardı. bizim uygarlığımız ise nefret üstüne kurulu. bizim dünyamızda korku, öfke, zafer ve kendini aşağılamadan başka bir duyguya yer yok. başka ne varsa hepsini yok edeceğiz, hepsini.

  devrim öncesinden bu yana süre gelmiş düşünce alışkanlıklarını daha şimdiden kırıyoruz. çocuk ile ana baba, insan ile insan, kadın ile erkek arasındaki bağları kopardık. artık hiç kimse karısına, çocuğuna ya da arkadaşına güvenmeyi göze alamaz. ileride kimsenin karısı ve arkadaşı olmayacak. çocuklar, tıpkı tavuğun altından alınan yumurtalar gibi, doğar doğmaz annelerinden alınacaklar. cinsellik içgüdüsü yok edilecek. dölleme, tayın vesikasının yenilenmesi gibi, her yıl yinelenen bir formalite olacak. orgazmı ortadan kaldıracağız. nörologlarımız şu sıralar bunun üzerinde çalışıyorlar.

  parti'ye sadakat dışında sadakat diye bir şey olmayacak. büyük birader'e duyulan sevgi dışında sevgi diye bir şey olmayacak. düşmanı bozguna uğrattıktan sonra atılan zafer kahkahası dışında hiçbir kahkaha atılmayacak. sanat, edebiyat, bilim diye bir şey olmayacak. kadiri mutlak olduğumuzda bilime gereksinimimiz kalmayacak. güzellik ile çirkinlik arasında hiçbir ayrım olmayacak. merak diye bir şey, yaşama sevinci diye bir şey olmayacak. yaşamın tüm zevkleri yok edilecek."

  alıntı sona erdi.

  sevişmenin neden özgürleştirici olduğunu anlıyor musunuz şimdi? sevişmeyen, vücudu orgazmik sarsıntılarla kasılıp rahatlamayan insanlar, bu fizyolojik ihtiyaçları karşılanmadığı için savunma mekanizmaları ardına saklanmaya başlarlar. (bastırma, yansıtma, ödünleme, karşıt tepki geliştirme...)

  sevişmek derken bahsettiğim şişme kadın gibi yatan biri üzerine hoplamak değil. sevmek, sevilmek ve sevişmek, maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinde fizyolojik ihtiyaçlar kadar önemli bir basamaktadır ve doyurulmadığı takdirde sapkınlığa ve hastalıklı bir ruh haline sebep oluyor.

  hayatı boyunca sevilmediği için el ele tutuşan gençleri ahlaksızlık suçlamasıyla dövmeye kalkanları düşünün. sevişemediği için hayatını kariyerine adayan işkolikleri... seks arzusunu bastırmaktan ötürü, delikli olan her şeyden tahrik olup damacanaya tecavüz edenleri... tecavüz bir cinsellik suçu değil, şiddet suçudur. ve bu şiddet arzusu, en başta bazı mekanizmaların bozulmasıyla doğar.

  işte bu kadar azmış ve kudurmuş bir toplumun birikmiş enerjisini, her yere yönlendirebilirsiniz. iktidarların kötü olanları, böyle toplumları yönetmekten pek hoşlanır.

  sevişmeyen bir toplum, sürekli aç yaşayan ve bu yüzden saldırganlaşan bir yaratıktır. sevgisizlik, sevginin getireceği her türlü ahlaksızlıktan daha tehlikelidir. (ödev: bastırılmış cinselliğin insan psikolojisine etkileri)

  5 ağustos 2014 16:41

  8. ülkemizin tabusu. Umarım kısa süre sonra kurutluruz şu tabudan diyeceğim,diyemiyorum. zira ülkemizin geleceğini düşündükçe korkuyorum, tabu olmaktan çıkıp yasaklar arasına girebilir bu korkunç "sex"

  5 ağustos 2014 17:06

  9. (link: http://www.youtube.com/watch?v=Bf6WoGYuEdk şöyle) bir türkü yaktırtmıştır. hele o üç kere tekrarlandığındaki çıkan ses abovv kulaklarım kanadı.

  edit: şarkıyı sonuna kadar dinlemeyin beynimde sürekli nakaratı tekrarlanıyor. hayır bir de sürekli şarkı mırıldanan bir tipim. "adına da derler seks seks seksssss " diye dileme dolandı. yanıyor bu kız diye ismimi çıkartacak bana bu şarkı :(

  30 ağustos 2014 13:13 30 ağustos 2014 13:29

  10. cinsel organlarla yapılan aktivite. sevişmek en temel iç güdümüz ve ihtiyacımız olduğu gibi aslında nasıl yapıldığını sonradan öğreniyoruz. ilk defa sevişecek kadınlara sesleniyorum: ilk seferi bir garip oluyor ve tüm o etrafta duyduğunuz, ballandıra ballandıra anlatılan (bu başlık da dahil) şeyleri kafanızı çok takmayın. yani çok büyük beklentileriniz olmasın. Tak diye orgazm da olabilirsiniz, hiç bir şey anlamayabilirsiniz de. sevişmek öğrenilen bir şey ve vücudunuzu tanımakla doğru orantılı olarak haz alırsınız. bir de ilk seferi saçma sapan insanlarla yaşamayın lütfen. sonrasını etkileyebiliyor

  30 ağustos 2014 19:59