yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  0.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (0)
  • medya (1)

  1. sinüzleri temizleyerek nefes almamızı sağlayan efsanevi alet.

  sinüzit olduğumda doktorum önermişti kullanabilirsen yararı olacaktır diye.eczanelerde 20 liraya satılan plastik suluk gibi birşey ve tuz karışımı sanırım tam hatırlamıyorum.

  şişeye içme suyu dolduruyorsunuz, içinden çıkan tozu suya döküp iyice çalkaladıktan sonra başınızı lavaboya eğiyorsunuz. şişenin ucunu burun deliğinize temas ettirdikten sonra başınızı, şişenin olduğu tarafın tersi olacak şekilde yana eğiyorsunuz ve hafifçe şişeyi sıkıyorsunuz. bir delikten giren su otomatik olarak diğerinden boşalıyor. bu işlemi yaparken ağzınız mutlaka açık olmalı ki olası bir durumda su kulağınızdan değil ağzınızdan çıksın.

  ilk başta çok korktum. hem karışık geldi hem de korkunç yani ya su çıkaamzsa diye düşündüm. denedikten sonra böyle bir rahatlık olamaz bir daha yapmalıyım dedim. burnunuza sinüzlerinizde ne var ne yok hepsi temizleniyor. yatmadan önce yapacaksanız mutlaka 1 saat erken yapın diyor doktorlar. ve günde 3 kereden fazla yapılması önerilmiyor.

  (yazar: cherry berry) uktesi

  29 mart 2016 14:33

  2. nasorinse markasıyla 3 yıldır düzenli takılıyorum, sinüslerimi boşaltan tek şeydir. Bulandan allah razı olsun. Kbb doktoruna gittiğimde o vermişti.

  Not: düzenli kullanmak gerekiyor ve de içinden çıkan toz karışım bitşnce ayrı olarak satılıyor dışarda 20'li kutu halinde eczanelerden alabilirsiniz yani.

  Şişenin kullanım süresi 90 gün diyor ona da dikkat

  Bir de evet uyumadan 2 saat önce yapmalısınız sonra yastığa yatağa kontrolsüz şekilde su akıyor ya da başınızı öne eğince.

  29 mart 2016 15:09 29 mart 2016 15:52

  3. insan hayatını aşırı derecede kolaylaştıran bir ürün. yaptığınız zaman bir işe yaramadığını hissetseniz de yaklaşık bir saatlik süre içerisinde illa ki burnunuzu ve sinüslerinizi açıyor.

  ben yaptıktan sonra belirli bir süre boyunca ne zaman başımı öne eğsem burnumdan şıpır şıpır su akıtmaya devam ediyorum. Aynı sorunu yaşayan süslü var mı bilmiyorum ama ofis ortamında o biraz sıkıntı yaratabiliyor. (gizlinot: swh )

  29 mart 2016 15:17


  4. tıkalı burunların kahramanı.açılmayacak tıkalı burun kalmayacak.efsane bi ürün harbiden çok iyi burun açıyor.yukarıda nasıl kullanıldığı yazılmış zaten.sık sık hasta oluyorsanız edinin bence

  29 mart 2016 17:19

  5. Sinusleri temizleyerek burundan tekrar nefes almayı sağlayan aparattır. Alerji ve semptomlarından doğal yolla kurtulmayı sağladığı için kullandığım burundan nefes almamı sağlayan üründür. Bir adet plastik uygulama şişesi ve belli adetlerde(20 ya da 25 adet gibi) karbonat ve tuz karışımı içerir. Karbonat tuz karışımını plastik şişeye dökerek içerisine temiz içme suyu kullanıp çalkanıyor. Sonrasında burna püskürüyorsunuz. O aşamada açtığını hissedemeseniz bile dakikalar icin de burnunuzu temizleyip sinusleri boşaltıp rahatlamanızı sağlıyor. Özellikle alerjisi olup şu mevsimde nedensiz burun tıkanıklığını açmada son derece etkili bir ürün.

  Kullanım alanları:

  Burun ve sinus ameliyatları sonrası,

  Nazal alerjinin kontrolü,

  Nazal hijyenik sağlanması,

  Geniz akıntısı,

  Burun tıkanıklığı,

  Kronik rinit ve sinüzite bağlı koku ve tat duyusunun bozulması,

  Grip ve soğuk algınlığından kaynaklanan burun şikayetleri,

  Burunda kuruluk,

  Kronik öksürüğe neden olan burun ve sinus hastalıkları( enfeksiyon, alerji vb.)

  Yüzde basınç hissi.

  24 mart 2019 11:07

  6. doktor reçete etmeden, kendi kafanıza göre alıp kullanmak istiyorsanız, muhakkak internetten prospektüsünü okumanız gereken (hatta diğer halde de okumanız ve kullanım koşullarına uymanız gereken) aparat. sizin için uygun olmayabilir... kulaklarınız tıkalıysa kullanmamanız gerekiyor, kulak zarınız için riskli bir durum oluşturabilir çünkü. şişeyi sıkarken uyguladığınız basınca ise her halükarda aynı sebeple dikkat etmeniz ve "çok hafifçe" davranmanız gerekiyor. size göre gayet hafif bir sıkış bile fazla gelebilir, sonrasında da kulağınız ağrıyabilir.

  sinus rinse'in şişesi ayrı olarak satılıyor mu bilmiyorum, denk gelmedim, fakat uygulama yapmak için o şişeye ihtiyacınız var. toz karışım bitse bile, şişeyi eczaneden çok ucuza satın alabileceğiniz serum fizyolojikle doldurup (başka maddeyle karıştırmadan) güvenle kullanabilirsiniz.

  soru-cevapta gündeme gelmiş bir soruya istinaden, şırıngaya çekeceğiniz serumu sinus rinse şişesi yerine kullanmanızı önermem; çünkü tecrübeyle sabit şırıngayı kullanmak düşündüğünüz kadar kolay değil. el alışkanlığı isteyen ve en ufak hatanızda oranıza buranıza batıp yaralanmanıza sebep olabilecek bir aparat. "ben kendime güveniyorum" diyen deneyebilir, hiçbir zararı olmaz, fakat sinus rinse şişesi kadar derinlemesine bir temizlik sağlamaz.

  evde bulunan normal tuz ya da başka maddeleri asla musluk suyuyla karıştırarak böyle bir uygulama yapmamalısınız. sinus rinse kit'in tozu özeldir. bu tozu illa ki musluk suyuyla kullanacaksanız, su iyice kaynatılmış ve ılık hale gelmiş konumda olmalıdır. oda sıcaklığında şişe suyu kullanmak çok daha doğrudur.

  1 mart 2023 21:01 1 mart 2023 21:02

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar