yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. Tanım: 1997 yılından beri yayınlanan, Trey Parker ve Matt Stone tarafından yaratılan, şu an 19. sezonu devam etmekte olan animasyon dizi.

  Kişisel tanım: Benim gülme, espri, komiklik algımı değiştiren, eleştiri konusunda aşmış programdır.

  Ben bu diziyi izlemeden önce daha az gülen(gerçekten), detaylarda saklı esprilere pek dikkat etmeyen ve hani öyle her şeye gülmeyen biriydim. Sağlam espriler bekliyordum, dokundurmalar pek komik gelmiyordu. Şimdi tam aksi durumdayım. Kafamın içinde her şeyle alay edebilecek birine döndüysem sebebi bu caaanım dizi. Tamamını izlemem bir ay sürmedi, gülmekten uyuyamadığım, sabah ağzım kulaklarımda uyandığım çok olmuştur izlerken.

  Ya sever ya nefret edersin kalıbı bu dizi için gerçekten geçerli. Ya benim gibi deli gibi, kendinden geçerek gülüyorsun ya da tebessüm bile etmiyorsun izlerken.

  İzleyenler bilecek, spoiler vermeden yazayım. Cartman'ın annesinden wii istediği bölüm, Butters'ı çenesine birtakım erkeklik organları (gizlinot: swh) takarak yarışmaya katılmaya ikna ettikleri ve Cartman'ın hafızasını kaybettiği bölüm, 'recpect my authoritah' bölümü, bir de Cartman'ın uyuşturucu ve seks bağımlısı taklidi yaparak (honey boo boo) programa katıldığı bölüm (whatevaaa!) favorilerim. Hala zaman zaman açıp izliyorum, hala deli gibi gülüyorum.

  Butters çocuğum gibi, Kenny canım ciğerim olsa da, Cartman reyiz forevaaa!

  (gizlinot: feeyynn, jest feyyn) (gizlinot: swh)

  Kişisel notlar: Butters'ın loo loo loo şarkısı, parmaklarını birbirine vurarak yaptığı o hareket, kenny'nin kediyi yalamak esprisi, yine butters'a yüzünde pislik var çocuğum dediklerinde verdiği cevap, butters'ın tuvalete oturma şekli hiç aklımdan çıkmıyor.

  Not: dizideki şarkılar ikon oldu. cartman'ın kyle's mom, taco ile in the ghetto şarkısı ve butters'ın i said what what in the butt klibi (gizlinot: swh) çok çok meşhur.

  27 ekim 2015 17:51 27 ekim 2015 18:18

  2. Üniversite yıllarımda deliler gibi izlediğim, iş güç sahibi olunca fırsat bulamamaktan düzenli izleyemez olduğum amerikan başkanı dahil herşeyle dalga geçebilen über çizgi dizi.hala favori bölümüm "over logging"dir. Favori karakterlerim de saftirik butter ve randy marsh'tir.

  Aklıma düşüren süslüye selam ederim, şimdi çayımı alıp bir kaç bölüm izliim, keyfim yerine gelsin, bölüm tavsiyesi olan süslüleri de mesaj kutuma beklerim <3

  27 ekim 2015 18:04

  3. benim favori bölümlerimden biri (link: http://southpark.cc.com/full-episodes/s05e10-how-to-eat-with-your-butt how to eat with your butt) olan büyüklere çizgi dizi. cartman gibi evlat olsa sevilmeyecek bir karakteri bile sevdirir ve tabi unutmadan (bkz: oh my god they killed kenny!)

  27 ekim 2015 21:23


  4. (yazar: yurikoomega )'ya katılıyor ve arttırıyorum. south park'ın benim için özeti (link: https://www.youtube.com/watch?v=IEyXRtEKm8k budur)

  birine sinirlenirsem şarkıyı direk o kişiye uyarlıyorum ehe.

  28 ekim 2015 09:39

  5. Benim de en sevdiğim tekrar tekrar izlediğim çizgi dizidir. Favori sezonum 8 kesinlikle. Mr slave ve paris hiltonun olduğu bölüm efsaneydi. Eric cartmanın nintendo wii li bölümleri de ayrı bi komikti. Son sezonlarda eski tadı alamasam da yine bazı bölümler karnımı ağrıttı gülmekten. Özellikle randy marsh'ın lorde olduğu bölüm, şarkılarını tuvalette yazması falan .. Of yani :))

  28 ekim 2015 09:50

  6. Diziden favori şarkımı girdiye eklememişim bari ayri bir girdi ile belirteyim, benim de favorim şudur, (link: https://youtu.be/qST5eVLudrQ cartman feat. kyle & kenny - poker face) :)

  28 ekim 2015 10:21

  7. geçenlerde bir toplantıda ettiğim bir laf üzerine yaşanan "south park sessizliği" sonrası sözlüğe gidip yazayım dediğim, başlığının açıldığını görünce de hem şaşırıp hem sevindiğim en sevdiğim tv programlarından biri.

  bilinen dörtlünün yanısıra tabii ki başta dünya tatlısı butters olmak üzere chef, sexual harrasment panda, mr hankey the christmas poo, alkolik karısı ile 3 çocuğu, okuldaki sürekli "ok" diyen rehberlik hocası, stan'in biricik aşkı wendy, cartman'ın cinsiyeti belirsiz annesi, stan'in maçlarda coştukça ortada donla kalan babası gibi bomba yan karakterler de barındırır.

  favori bölümler pek çok olmasına rağmen ilk aklıma gelenler yüzüklerin efendisi göndermeli porno kaset izledikleri bölüm ve paris hilton'ın butters'ı ailesinden satın aldığı bölümdür.

  28 ekim 2015 11:23


  8. 20. sezonu birkaç hafta önce başladı. bu sezon da hem önceki sezon (başkanlık seçimi uzerinden) hem de diğer bölümlerle bağlantılı ilerliyor. sosyal medya bağımlılığı, trolluk müessesesi ve nostalji sezonun temaları arasında ve bunlari gayet komik ve başarılı isliyorlar.

  7 ekim 2016 22:53

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar