girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (311)
  • medya (3)

311. Renkli kozmetik olarak sadece yıllardır değiştirmediğim ürünler çok ciddi indirime girerse stokluyorum.Onun dışında çabuk biten ve sürekli kullandığım ürünleri stokluyorum , günlük ped,pamuk, makyaj temizleme mendili,kare pamuk ve vücut spreyi stokluyorum.

8 eylül 05:32

310. Diş macunu, ped, deterjan ve zeytinyağı stoğu yaptım. Kızım için de kıyafet, süt ve ıslak mendil. Evet çılgınca kimilerine göre belki ama toptancıdan aldığım ıslak mendilin tek fiyatı 3 tlden 6 tlye çıkınca daha ne kadar zam gelir kim bilir mantığıyla yaptım, pişman değilim.

24 ağustos 22:07

309. bunlar daha iyi günlerimiz daha kötülerini göreceğiz diyerek başladığım eylem. renkli kozmetikten ziyade pamuk, ıslak mendil, ped, makyaj temizleyici gibi ürünleri stokluyorum. sık sık indirime girmesine rağmen elimin altında fazla ürün olması bana iyi hissettiriyor. (gizlinot: sanki kıtlık çıkacak da ıslak mendiller beni kurtaracak) (gizlinot: swh)

24 ağustos 21:09 24 ağustos 21:09


308. bu başlığı her sol frame'de gördüğümde stalk yapmak olarak okuyorum. bir de içimden şey diyorum alla alla niye türkçe yazmışlar acaba. im not famous with stalking (gizlinot: kjkjkjkxjxhj) sadece ped, deodorant ne bileyim pamuk gibi gerçekten ihtiyaç duyulan şeyleri stokluyorum artık. mevcut makyaj malzemem varsa şunun da şu rengi varmış alayım diyip israf yapmıyorum. parayı dikkatli kullanmak lazım. ayrıca bulunan makyaj malzemelerim ya da diğerleri bitsin de öyle yenisini alayım daha mantıklı. kullanılmadıkça bozuluyorlar verilen paraya yazık.

24 ağustos 21:03 24 ağustos 21:12

307. Ben ana ihtiyaçlarım için bile bazen yapmam mesela duş jeli, şampuan, el kremi gibi ürünleri bittikçe alırım çünkü büyük boy bir duj jeli en az 4 ay şampuan ise 2-3 ay gidiyor. Sadece stok yaptığım ürünler ped ve pamuk

Ps: benim stoktam kastım mesela bir ped aldığımda 4 tane pamuk aldığımda ise 3 tane almaktı burda okuyunca stok düşünceme yeni boyutlar kattınız (gizlinot: 😂)

24 ağustos 00:55

306. yapılmasının gereksiz olduğunu düşünüyorum ünkü dışarıdaki ürünler hiçbir zaman bitmez. ha en fazla yedekte dursun bitince hemen kullanayım diye şampuan, saç kremi, duş jeli tarzında temel ihtiyaçları stoklayabilirim.

24 ağustos 00:05

305. ben de geçen bir sene içinde epey stok yaptığımı farkettim

şampuan, duş jeli, kağıt maske, misel su, deodorant, ped... bir de bir ara parfüme sarmıştım.

birkaç aydır ise çok lazım olmadıkça bir şey almıyorum, olanları kullanıyorum. Zaten herşeye zam geldi, zamanında uygun fiyata aldığım için bir nebze olsun kendimi rahatlatabiliyorum ama artık yer kapladığı için stok yapmayı düşünmüyorum. belki ped ve sık kullanılan şeylerde olabilir ama mesela duş jeli bimde bile var

23 ağustos 17:09


304. Türk Lirasının değer kaybetmesi sebebi ile herşeye zam gelmeye başlamadan , yapılması zaruri hale gelmiş eylem. Parfümleri ve diğer tüm kozmetikleri TRendyol ‘dan stoklayın. Eskiden stok yaptığım için kendime kızıyordum, ama şu an iyi ki yapmışım diyorum. En az 1 yıl idare edecek kadar stoğum var. Bu zamlar sonrasında “ Tüketmiyoruz kampanyası” zaruri hale geldi.

23 ağustos 17:05

303. Stok yapmak aldığınız ürüne göre değişir mesela makyaj malzemesinin yedeği olur da bitmeye yakın veya çok çok indirimdeyse alınır. Onun dışında çok anlamlı bulmuyorum. Paradise yedekledim oda ithal makyaj malzemelerine %60 vergi geleceği için onun dışında ped stoklarım çünkü çok korkarım amansız olur diye her çantamdan 2-3 ped muhakkak vardır. Bir de bittiğinde elimin altında olsun diye roll-on çünkü temizlik malzemeleri dışında kozmetik stoklamak çok mantıklı gelmiyor. Tüketim çılgınlığı başka bişey değil. Bir ara deli gibi aaa bu çıkmış diye herşeyden alıyordum. Bir düzen oturtmalı bence kozmetik de bir nevi bağımlılık aldığınızda mutlu hissediyorsunuz. Buda bağımlılık yapıyor. 

23 ağustos 14:55

302. temel bakım malzemeleri, temel gıdalarda çok mantıklı indirimde buldukça alırım, çok da çabuk tükeniyor zaten stok mutok kalmıyor. Amma velakin makyaj malzemesi stoğu vs hiç benlik değil. en hızlı biten malzemem zaten minumum 6 ayda bitiyor. o kadar zaman çekmecede şurda burda sürünmesine katlanamıyorum ben, gereksiz kalabalık gibi geliyor. ürün bitmeye yakın en yakın indirimde almak daha mantıklı.

23 ağustos 13:44