yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. Oturup bir gecede bitirdiğim dizidir, kesinlikle tavsiye ederim.

  Alyssa ve James'in bu garip ilişkisine bayıldım. Bir de dizinin en sevdiğim yönü kesinlikle soundtracki, muhteşem şarkılar dinliyorsunuz tüm bölümler boyunca.

  15 ocak 2018 05:29

  2. Resmen bu diziye ba-yıl-dım. Bir oturuşta bir sezonunu hoop diye bitirdik ve şu an acayip mutsuz haldeyiz. Kara mizah dediğin böyle olur dedirtiyor insana. Üstelik başroldeki pıtırcıkların uyumu ve hayata karşı nefretleri harika :) (izler izlemez bloga da tanıtımını şeettirmiştim ahanda (link: http://bugunneizliyoruz.blogspot.com.tr/2018/01/dizi-tantm-end-of-fing-world.html burada))

  15 ocak 2018 12:11 7 mart 2018 14:38

  3.  Final haftasının ortasında başlayarak kendi kendimi sabote ettiğim dizi. Tam sınavdan önceki yarım saatte bile bir bölüm daha izledim. Bence de bir ergen dizisinden çok yol dizisi ki ergen dizilerini de severim ben. İngiliz dizilerini, İngiliz mizahını seviyorsanız hemen başlayın. Başrollerin oyunculukları ise muazzam. 

  15 ocak 2018 12:27


  4. yaklaşık iki hafta önce netflix’te kocaman reklamını görüp bu ne ola ki diye başlayıp bitirdiğim dizidir kendisi

  insana bir şey katan bir dizi değil de zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız bir dizi daha çok. bahsedildiği gibi kara mizah biraz ama bu kara mizahı çok akıllıca ve orijinal kullanmamışlar bana kalırsa yine de izlerken sıkmadı beni hatta izledikçe izledim 

  bu arada başroldeki çocuk black mirrorda da oynamıştı (gizlinot: shut up and dance isimli bölümde ) oyunculuğunu beğeniyorum ve dizideki karakterinin gelişimi de hoşuma gitti (gizlinot: baştaki düşünme şekliyle olaylardan sonraki düşünme şekli çok farkediyor)  başrol kızın ifadesizliği de hoşuma gitse de  azıcık sinirlerimi bozdu evet ama tavırları umursamazlığı vs kendini izletiyor

  dizinin sonu hoşuma gitti çünkü dizinin gidişatına uygun yazılmış bence

  son olarak da ilk bölümde ve ileriki bölümlerden birinde hayvanlarla ilgili üzücü sahneler var aşırı etkilenenlerin haberi olsun ona göre izlesinler (gizlinot: çok bir şey göstermiyorlar ama benim içim baya kötü oldu )

  edit: imla

  15 ocak 2018 22:43 15 ocak 2018 22:45

  5. Mikemmel bir atlayış olduğunu düşünüyorum. Çok güzeldi gerçekten iki üç hafta oldu izleyeli tipik olarak bi gecede bitti. Ziyadesiyle keyif aldım. Ergen dizisi diyenin şah damarını pıçaklarım.

  Spoiler mi emin olamadım

  O değil de gelgit böyle bişey miymiş okyanusta ya...

  Spoiler

  Spoiler

  Spoiler

  Spoiler

  Şah damarı bıçakla patlatma sahnesi çok güzeldi. Psikopatik bi düşünce belki ama tecavüz sahnesine karşın çok ruhumu rahatlattı.

  Sonu da olabilecek en güzel şekilde bitti sanırım :( başka türlü olmazdı ama öldürmeseler ve 2. Sezonu çekseler de ne iyi olur. Gerçi senaryonun alındığı çizgi roman aynen böyle bitiyormuş.

  3 mart 2018 02:46 3 mart 2018 02:47

  6. ingiliz mizahını seviyorsanız mutlaka başlayın. zaten bölümler çok kısa bir gecede bitiyor tüm sezon. black mirrordan birçok oyuncu var. çekimlerde wes anderson bazen tarantinoyu (kafeterya sahneleri) anımsatan sekanslar bulabilirsiniz. aynı zamanda bir yolculuk dizisi.

  12 mayıs 2018 00:07

  7. Benim de 1 günde izleyip bitirdiğim dizi. İngiliz aksanı, sağda olan araba direksiyonları, başroldeki veletin yaşıtım olmasına rağmen 12-13 yaşında göstermesi vs gibi sinir bozan unsurlar barındırsa da beğendim. Bundan sonrası spoiler içerecek uyarayım.

  Kendini başta 'psikopat' olarak tanımlayan bir genç, sonlarda psikopat olmadığına ve tıpkı diğer insanlar gibi korku, özlem, sevgi gibi duyguları hissettiğine karar verdi. Çok ilginç burası. James Alyssa ile karşılaşmasaydı ve gözüne onu değil de bir erkeği kestirseydi aynı şekilde düşünmeyecekti ve bilerek isteyerek bir cinayet işlemiş olacaktı belki de. Ama kafadar bir kız ve onunla beraber sürüklendiği olaylar onun bakış açısını değiştirdi. Ben de diğer suç işleyen insanları düşündüm bu sırada. Onların da hayatına bu şekilde dokunan biri olsaydı olmadıkları şeyleri olduklarını sanarak yanlış yollara saparlar mıydı? O suçları işleyerek hayatlarını mahvederler miydi? Bu tıpkı paralel evren senaryosu gibi. Bir olayı binlerce etken etkileyebiliyor. En ufak bir şeyin binlerce sonucu olabiliyor bu dünyada. Herkes için binlerce farklı yol var ve bu yolların sonucunu kimse öngöremiyor. Birini seçip o yoldan ilerliyoruz. Hepimiz için birden fazla yol var, birden fazla ihtimal var. Ama temelde sadece bir tanesine bağlıyız, ne kadar enteresan.

  Mesela columbine lisesi katliamı suçlusu Eric Harris, çektikleri video kasetlerde "keşke bif sosyopat olsaydım, suçluluk hissetmemiş olurdum. Ama hissediyorum" demişti. Aklıma direkt o geldi. Sadece yalnızlık çeken, yol gösterilmeye ve gerçek anlamda samimiyete ihtiyaç duyan bir çocuktu. Daha 18'ine yeni basmıştı. Ama bir anlık kararı kendisini de ailesini de felakete sürükledi. James'in sonu da Eric gibi olacakken direkten döndü. Ha yine de cinayet işledi ama bu zevk almak için değil, hayati zorunluluktan doğan bir olaydı. Meşru müdafaaydı, bunu saymıyorum. Zaten kusmasından da belli bunu kaldıramayacak biri olduğu. Bazen zihinde düşündüklerimizle gerçek hayat uyuşmaz.

  Son olarak bu dizi bir başyapıt değil ama müziklerini ve genel atmosferini beğendim. İzlemeye devam edeceğim. Ha bu arada alyssa'nın üvey babasını oynayan herif de tam dayaklık.

  7 haziran 2018 22:21 7 haziran 2018 23:16


  8. Bir yaz sabahında nasıl bittiğini anlayamadan 20 dakikadan 8 bölüm olan 1. sezonunu bitirdim. Zaten 2. sezonunun olmasını çok istesem de 1 sezonluk bir dizi galiba.

  Başta garip garip davranan iki ergen varken onların ilerleyişi o kadar güzel ve ince işlenmiş ki sonlara doğru baya içselleştirdim onları.

  Kısa kısa bir şey izlemek istediğinizde mutlaka bu diziye bi bakmalısınız. 

  27 haziran 2018 13:02

  9. 20 dklık bölümlerden olusan çerezlik bir dizi.1-2 gunde bitiyor.2.ci sezonu cekilmesi lazım cok pat diye bitmiş.

  alex lawther, son dönemin parlayan genç yeteneklerinden biri, hollywood filmlerinde sık görmeye basladık.bu diziye devam eder mi hollywood'a yogunlasmaya devam mı eder bilinmez.

  31 temmuz 2018 17:00

  10. Yine aksan demiş olacağım ama Alyssa'nın aksanı, kaba konuşması çok hoşuma gitti izlerken. 20 dakikadan bile kısa bölümler var, bir öğleden sonra oturup yaklaşık 1 buçuk saatte bitirebiliyorsunuz. Çerezlik bir dizi, 8 bölüm. Kafasını alıp gitmek istediği çok olan bir kızım, izlerken sık sık tebessüm ettim o yüzden.

  Kısacası pek bir şey beklenmeden izlenilebilecek bir dizi.

  26 ağustos 2018 23:34 26 ağustos 2018 23:46