yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (4)
  • medya (1)
  4

  1. the inkey list ürünleri çok övgü aldığı için ve yağ bazlı temizleyicim bittiği için aldım. henüz uzun uzun kullanamadım ama kullandığım kadarıyla yorumlayacak olursam oldukça katı bir yapısı var elimde ısıtınca bir nebze o katılığı geçiyor daha yağımsı oluyor. kutusunda nemli yüze uygulayın yazıyor ben hem kuru hem de nemli denedim ve temizleme açısından bir fark göremedim nemliyken temizlemek daha kolay oluyor sadece. temizleme performansı çok iyi makyaj, güneş kremi herşeyi temizliyor ama ciltten arındırmak biraz zor geldi bana gerçi sonrasında su bazlı bir temizleyiciyle geçtiğim için pek sorun olmuyor. bu sabah su bazlı temizleyici geçmeden kullandım yağlı kalmadı yüzüm ve inanılmaz yumuşak oldu. i na nıl maz. bütün ciltlerin kullanabileceği bir ürün bence yağlı cilt mutlaka su bazlı geçmeli sonrasında. cildim için olumlu olumsuz bir etkisini göremedim henüz, görüsem editlerim. bu arada pek güzel kokmuyor.

  ukteyi veren:(yazar: bowie)

  3 haziran 2020 08:32

  1

  2. tek kullanımda sivilce yapmış yağ bazlı temizleyici. hem de kaşımın üstünde ki hayatımda hiç kaşımın üzerinde sivilce çıkarmadım. ancak şunu fark ettim yağ bazlı temizleyici seçerken eğer sivilceye meyilli bir cildiniz varsa oleic asit değil de linoleic acid miktarı yüksek olan yağlarla hazırlanmış bir ürün seçmek gerek. türkiye'de bu kriterlerdeki tek ürün nuxe micellar oil, onda da e vitamini biraz korkuttu açıkçası. oat cleansing balm'da ise tatlı badem yağı filan var kolay emilmeyen yağlar bu oleic zengini yağlar. yağ bazlı temizleyiciye küstürmüş üründür beni.

  4 haziran 2020 19:31

  3. bir süredir kullanıyorum, özellikle kışın sabahları yüzümü yıkayıp makyaj altına kuru olmayacak bir ten hazırlamak için ideal gibi. makyaj temizleme amaçlı kullanmadım ama o durumda sanırım üstüne bir de köpüren bir temizleyici isteyebilir, çünkü ciltte biraz yağlı bir tabaka bırakıyor. hatta bazen evde olduğum günler nemlendirici sürmesem bile gün içinde gayet rahat hissediyorum ama bu benim karma/yağlıya dönük cildimden dolayı da olabilir. gerçi kışın retinol ürünleri kullanıyorum, o yüzden de böyle bir temizleyici iyi gelir diye düşünerek almıştım, o anlamda işimi gördü. ama benim için en olumsuz yanı ürünün paketlemesi, yani tüp şeklinde ama o kadar kaba bir tüp ki bitmeye yaklaştıkça ürünü çıkartabilmek için var gücünüzle tüpü sıkmak gerekiyor ve eliniz de ıslaksa can sıkıcı oluyor. ürünün kendisi vazelin gibi zaten, akışkan değil, dolayısıyla böyle bir ürün için bu şekilde bir ambalaj çok kötü. sırf bu sebeple tekrar almayabilirim. sivilce yapıp yapmadığı konusunda ise emin konuşamıyorum, sivilce benim için o kadar sıradan bir şey ki artık ürünleri bu anlamda sınıflandıramaz oldum.

  19 aralık 2022 15:11


  2

  4. Ürünü bitirdim, yorumumu yapıyorum: gereksiz.

  Nedenine gelirsek, öncelikle bu çift aşamalı temizliğin ilk aşamasıysa makyajı süper çözmüyor, çünkü fazla katı. Bir de ürünün homojenlik sorunu da var bazen suyu geliyor bazen katısı üstelik sıkması da çok zor.

  Üzerinde yazana göre suyla durulamak yetiyor ama bir türlü arınmak bilmiyor. Biraz yağlı bir yüz bırakıyor. 

  Kuru ve sivilceli cildimde faydasını ve zararını görmedim. Bir daha almam. 

  31 ağustos 2023 23:47

  5. ben bunu beğenmedim. birçok markanın temizleme yağını kullandım, sanırım bu en sevmediklerimden oldu. yağ yapısı harika, kokusu bile hoşuma gitti. bunlara yorum yok. ama yüzümde bıraktığı filmimsi, gereksiz yağlı hissiyattan temizleme jeliyle bile kurtulamadım ve tabii ki sonuç burnumda çıkan iki küçük sivilceyle sonuçlandı ki aylardır doğru düzgün sivilcem çıkmadı hiç. çok ilginç. o kadar para verdim, ne yapsam diye düşünüyorum. verdiği his kesinlikle nem değil, bildiğiniz kalın kalın yağ hissi. yüzüme motor yağı buluyorum sanki. elim banila co temizleyicime gidiyor her zamanki gibi, tek gerçek aşk banila co. <3333

  4 kasım 2023 10:14 4 kasım 2023 10:16

  5

  6. Bir tüp bitirdim ve çok memnun kaldım. Gözlerim hassas oldugu için cogu temizleme ürünü yakar ancak bunda yakma veya buğulanma olmadı. Makyajı gayet yeterli bir şekilde çıkarıyor. Waterproof maskara kullanmıyorum ama yogun kapatıcı ten ürünlerinde ve normal göz makyajında performansı cok iyi. Bir homojenlik problemi var; bazen daha katı bazen daha likit formda geliyor ürün ama bu performansında bir değişikliğe sebep olmadı. Tekrar alacağım bir ürün.

  4 şubat 11:53 4 şubat 12:59