0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (0)
  • medya (1)

1. Geçen sene yurtta kalırken en yakın arkadaşımla birlikte bir gece geç bir saatte ayaktayız ve ertesi sabaha dersimiz var diye bir kereye mahsus beraber kullandığımız uyku ilacı.

Basit bir ilaç, eczaneden reçetesiz alınabilir, bilinen bir yan etkisi yok ancak sevdiğim bir ilaç değil.

Evet, 20-30 dk içinde uykunuzu getiriyor ve deliksiz, deta bayılmışsınız gibi deliksiz uyumanızı sağlıyor ancak ertesi güne pertinizi çıkartıyor. Bir kere uyanmak ölüm gibi oluyor, o gün aptal gibi oluyorsunuz, algılarınız düşüyor ve bende sanki hastaymışım, gripmişim gibi bir his uyandırdı.

Ama bir tanıdığımızın kronik uyku problemi vardı, o her gece yarım hap alırdı uyuyabilmek için. yani bünyeye göre etkileri çok fark ediyor. Mesela arkadaşımda da bendeki kadar sorun olmadı ertesi gün. Biraz kendiniz denemenizle biraz da eczacıya sorarak alınabilir.

Bu ilaç sadece ciddi uyku sorununuz varsa, aldıktan sonra 1-2 gün uyuyabilecekseniz yani tatil zamanlarında güzel olabilir.

ukte: (yazar: makeupfor)

edit: imla

25 ocak 2016 19:03 25 ocak 2016 19:04

2. Uykuya dalmayi kolaylastirici uyku hapı. Gecen sene almıştım ve çok uyku problemi çekiyordum. İlk kez kullandiğımda 20 dakika içinde tak diye uyudum. Ya bünyem alıştı galiba artık o kadar hemen etki etmiyor. 1 saatte falan etkisini gösteriyor. Sedatif etkiye sahip ama ertesi gün zor uyanıyorum. Malak gibi ediyor biraz insanı o doğru ama çaresiz kaldığımda yarım içiyorum. Bi tane daha kullandigim hap vardı onu hatırlayamadım.

Eğer gelirse editlicem^

25 ocak 2016 19:12

3. reçetesiz alınan, bende bir gram uyku etkisi yapmayan ilaç.

25 ocak 2016 19:23 ed.1 nisan 2016 16:29


4. Ciddi bir ağız kuruluğu yapar.benim sabah uyandığımda boğazim şişmişti.

25 ocak 2016 19:29

5. Reçetesiz satılan, fiyatı yanlış hatırlamıyorsam üç buçuk lira olan uyku ilacıdır. Kullandığımda on beş yirmi dakika içinde uykumu getiriyor. Ama sonraki gün gerçekten işkence. Kalktığımda hiçbir şekilde uykumu almış hissetmiyorum ve başım ağrıyor. Ağız kuruluğu da yaptı bende. Sonraki gün istenilen saatte kalkılacaksa kullanılabilir ama erken kalkmanız gerekiyorsa zorunda kalmadıkça kullanmayın bence :)

7 ekim 2016 22:52

6. Unisom ı okuyunca aklına threesom gelen bir tek ben miyim ya :d

7 ekim 2016 23:30

7. bende uyku getirmek ama asla uyutmamak gibi bir etki yapan ilaç. saçma bir cümle oldu ama hani bazen çok yorgun/stresli olursunuz, gözünüzden uyku akıyordur ama beyninizi bir türlü kapatamazsınız, uykuyla uyanıklık arasında takılıp kalırsınız ya, işte o berbat his.

bir doktor stresten uyku problemleri yaşadığım dönem stilnox (türkiye'de adı zolpidem galiba) yazmıştı, işte o beni 10 dk içinde knock out edip deliksiz uyutuyor ama yan etkileri biraz korkutucu. ben bizzat yaşamadım ama kullanıcı yorumlarını okuyunca korkup bıraktım.

7 ekim 2016 23:55


8. ağrı ve acı çektiğim gecelerde tükettiğim ilaç, mide bulantınız varsa birebir... bağımlılığı ya da yan etkileri hakkında herhangi bir bilgim yok.

8 ekim 2016 19:13