yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (1)

  1. Bi çoğunun ne iş yaptığını, geçimini neyle sağladığını bilmiyorum.

  Herhangi bi ima yok, tek ima (hatta açıkça söyleyeyim) ekmek elden su gölden yaşadıkları.

  Bilgen'i biliyoruz, sushi restoranında çalışıyor.

  Londra'da bir Türk kızının şirketi var.

  Makyaj günlüğü (hacer saygıner) öğretmen.

  Denizinpaylaştıkları mühendis.

  Powderpufbb (bir buket kozmetik) hukuk bürosunda çalışıyor.

  5 tane sayabildim, Gerisi yok.

  25 kasım 2015 21:29 25 kasım 2015 21:32

  2. diksiyonu çok kötü olanlar var aralarında. hele ki kelimeleri yuvarlayarak konuşmaları yok mu? madem internette onlarca insana sesleniyorsun, bari diksiyonunu düzelt...

  bu bahsettiğim vloggerlar:

  (gbkz: sebi bebi)

  (gbkz: aslı özdel )

  (gbkz: güzellikvebirece)

  (gbkz: duygu özaslan)

  9 aralık 2015 04:34

  3. çağımızın mesleği.

  büyümekte olan pazar.

  talebe göre arz.

  teknoloji destekli çalışma ortamı.

  esnek çalışma saatleri.

  genç yaş ortalaması.

  popüler sektör. (gizlinot: sadece güzellik bazlı düşünmeyelim, ki düşünsek bile böyle. )

  9 aralık 2015 10:23


  4. makyaj için şunları izleyeceğime açar (bkz: lisa eldridge ) izlerim hem teknik öğrenirim hem de ingilizcem gelişir. (ybkz: swh)

  edt: 'd' harfini unutmusum ismi yazarken.

  14 aralık 2015 19:29 14 aralık 2015 22:47

  5. Andy Warhol'un "herkes bir gün 15 dakikalığına meşhur olacak" sözünün canlı kanıtları.

  8 mart 2016 14:24

  6. dinozor misali toptan yok olmalarini umdugum kisiler. makyaj vlogger'lari.

  bu kadar kasilmalar, kendini bir sey sanmalar lisa eldridge'de yok, size ne oluyor? bu ne eziklik? bu isin uzmani degilsiniz; isiniz gucunuz kozmetige para yatirmak (artik o bile degil, reklam kusagi sagolsun). ne adam gibi turkceniz ne de ingilizceniz var ama kendinizi yirtiyorsunuz.

  maddi gucu olsa herkesin yapabilecegi seyleri bir meziyet sanan; altin gunune giden dedikoducu teyzeler misali sacma sapan etkinliklere, elinde starbucks latte'siyle katilip bir iki "aman cok yogunuz cicim" fotografi atmakla kendini bir sey sanan issizler toplulugu. evet, %99'u böyle benim gözumde.

  %1'lik kismina killer colours'i vs koyabilirim ancak.

  gercekten, illa ki makyajla ilgili bir sey izleyeceksem acar lisa'yi izlerim ya da killer colours'a bakarim.

  12 mayıs 2016 20:40 12 mayıs 2016 20:46

  7. Maksi elbiseye maksimalist elbise diyen, "çok minimalist bir far" gibi ifadeler kullanan vloggerları görünce canım sıkılıyor.bu kadar doğaçlama olmamalı.bu ne özgüven!! O videoyu oraya koyuyorsun takipçilerin var senin kendine bir metin yaz veya o videoyu yayınlamadan bir gözden geçir bakalım saçmalamışmısın.

  16 haziran 2016 01:38


  8. of bu youtube ünlüsü olabilmek için amaçsızca her şeye el atanlarından illallah geldi. ben beğenmiyceğimi tahmin ettiklerimi açmıyorum ama önerilerde (capslock açık) kokmuş çorap yedim!!!!!!!!!!!! (capslock kapalı) vb. başlıklı videolar görmek cidden baydı. neler yapıyosunuz oğlum siz 500.000 tık almak için (ybkz: swh) ya? hayır 1m abone için değer mi sadece soruyorum kjfgjkjj.

  gerçekten beni sinirlendiren bi şey var. daha çok kozmetik vloggerlarının hakkında video çektiği nasıl kilo verdim, ilişkiler, kişisel gelişim gibi konu başlıkları var. bakıyoruz nasıl kilo verdiğini anlatıyo kadın. eski hali hakkında "ya hayvan gibiydim evet şimdi foturaf koycam inanmıcaksınız evet bu bendim grçktn inanabiliyo msnzzzz iğrançççç yemiş yemiş sıçmamışım adeta baksanıza!!!!!" benzeri cümleler. bahsi geçen videolardaki kilo rakamları da ortalama 10 filan he. 30 kilo fazlası olan, morbid obez olan insanlar izliyo videoyu. kjkfjfdjkjj. abi bunu düşünememek çok net geri kafalılık ya. napsın kilolu insan videonu açıp eski halinden nasıl tiksindiğini ve içinde diğerlerinden farklı tek bi şey olmayan beslenme düzenini dinleyip videonu kapadıktan sonra hayatın anlamını mı sorgulasın? "çüşşşşş şu kollara bak duba gibiymişim ama siz kendinizi sevin, her halimizle güzelizzzzzz:)" ok.

  ya. daha o kadar yazıcaktım ki. ama çok sıcak. of.

  9 ağustos 2016 16:33

  9. Birkaç sene öncesinde hep dünya üzerindeki herşey iyimiş gibi davranan bu güruh şu aralar sıkıntıda. Süslülerden biri geçen yazmıştı, dedikodu üzerine youtube kanalı açmayı düşündüğünü. Kesinlikle açmalı. Bu dedikodu kanalları bazen çok boş beleş ve saçma olabiliyorken bazıları da iyi ayar veriyor bu vloggerlara. Bence vloggerlar para hırsına, takip ya da izleyenlerini fazlasıyla kandırdılar. Para için ürün öven (beğenmediği halde), yalan yanlış konuşan, insanları zan altına bırakıp takipçilerini üstlerine salan, yani Allah ne verdiyse bol bol kullandılar. Geçen shaaanxo´nun "benim hakkımda bilmediğiniz 50+ gerçek" adli videosunu izledim ve beynim yandı resmen. Çok mütevazı, iyi ve zeki biri (fizikten bir cacık anlamadığı söylemesine rağmen.). Babam bizi inanılmaz düşük özgüvenle yetiştirmiş ki ben bu insanları anlayamıyorum. Yahu insan evladı, herkes kendini iyi, mütevazı ve akıllı zanneder ama bu her zaman gerçek değildir, o nedenle ulu orta söylenmez. Geçen şu ct´nin rujlarından birini birçok youtuber; (bkz: jaclyn hill ), (bkz: manny mua), (bkz: chloe morello ), (bkz: nikkie tutorials) aynı süre zarfında (yaklaşık 3.5, 4 dakika civarında) ekim ayı beğenilerine koydukları için olay oldu. Sebep ise sponsorlu olduğuna dair herhangi bir yazı olmadığı ve hepsinin aynı anda ve süre içerisinde ürünü övdükleri için. Şunu da söylemeliyim; sponsorluk aldıklarına dair hiçbir delil yok, sadece hepsi aynı anda ve sürede övdükleri için "acaba?" denildi. Bu tür dedikodu kanallarını sevmemin nedeni artık insanların gözlerinin içine baka baka tiyatro oynamalarının zorlaşması. Umarım bu insanlar biraz kendilerine çeki düzen veririler zira youtube´un da suyu çıktı gibi birşey.

  Not: Yanlış anlaşılma olabilir diye buraya not düşüyorum. Fizikten anlamamakla zeki olmamak arasında ilişki kurup eksileyecek arkadaşlar için: sözel ve sayısal zeka farklı birşeydir. İnsanlar belirli oranda her ikisine de sahiptir. Kimileri ikisinde de yüksek yetenek ve beceriye sahiptir ve "zeki" denir.

  9 kasım 2016 00:20

  10. bu aralar hepsinin yeni eve taşınması ve nedense hepsinin evinin birbirine benzemesi sebebiyle topluca konut sponsoru bulduklarını düşündüğüm topluluk.

  10 kasım 2016 19:49