yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (148)
  • oylar (93)
  • medya (2)

  1. çok seveceğimi düşünüp aldığım ama sevmeyip iade ettiğim fondoten. sevmememin ilk sebebi cildime uygun rengi bulamamış olmam ve iki rengi karıştırmadan güzel bir ton yakalayamayacağımı fark etmem. ikinci sebebi de kuru ciltli olmama rağmen fondotenin sabitlemeden yüzümde kalmayacağını fark etmem oldu. zaten sabitlemeden ve altına nemlendirici bir primerla bile çok kuru yerlerde nokta nokta durdu ne yazık ki. ama yapısı çok güzel krem gibi, kapatıcılığı da orta idi ama eminim artırılabilir. kokusundan şikayet çok duydum ama bence o da kötü değildi. kısacası çok umutluydum kendisinden ama isteklerimi karşılamadı. normal ciltlilerin çok sevebileceğini düşünüyorum.

  25 mart 2017 19:31 25 mart 2017 19:31

  5

  2. yapısına, kapatıcılığına tek kelimeyle bayıldım. tek katta tüm gözeneklerimi yok etti, nemli süngerle uyguladığımda orta seviye kapatıcılık elde ettim tek kat sürerek, ikinci katı geçince yüksek kapatıcı olacağını düşünüyorum. 6 dolara alabileceğiniz en iyi fondöten (gizlinot: bir de the ordinary)

  yapısı hafif, yüzümde yok gibi. soft beige rengini aldım, sarı alt tonlu olduğum için çok bej ve sıcak tonlu durdu fakat yaz geldiği için umursamadım. 1 damla renk açıcıyla bu sorun giderilebilir kışın.

  serinin tek kötü yanı, renkler çok kısıtlı. soft beige benim için biraz koyu, bundan açık tonlar da pembe alt tonlu. koyularını zaten kullanamam ama sarı alt tonlu koyu varsa renk açıcı damlalarla kullanmayı deneyeceğim. şimdilik çok sevdim bu fondöteni

  26 mayıs 2017 20:22 26 mayıs 2017 20:23

  3. yakında ülkemize gelecek olan fondöten.

  24 haziran 2017 21:02


  4. Soft beige ile nude ivory renkleri geliyormus. Sonra yavas yavas diger renkler de gelir heralde. Yaaay!

  26 haziran 2017 02:52

  5. Örtücülüğü orta, sivilce lekelerini tek katla yok etmek imkansız ama kullandığınız miktarı kademe kademe arttırarak istediğiniz sonucu alabileceğinizden eminim. Kuru ciltliyim, sürdükten sonra yüzde pudralaşıyor ancak kaç kat sürerseniz sürün cakey durmuyor. Yapısı ince, sanki yüzünüze hiçbir şey sürmemişsiniz gibi hissediyorsunuz. "My skin but better" vaadini sonuna kadar yerine getiriyor. Selfielerde bile yüzüm kusursuz görünüyor. tr'ye gelen renkler arasından kendi tonunu bulabilen şanslı kesimin bir şans vermesini şiddetle tavsiye ediyorum.

  14 temmuz 2017 15:27

  5

  6. ülkemize geldiğinde aldığım ve o zamandan beri çok severek kullandığım fondöten. incecik bir yapısı var, çok güzel. cildimde duruşuna bayılıyorum. bahsedildiği gibi orta düzey bir kapatıcılığı var ancak bu sizin kullanım biçiminize bağlı olarak değişebiliyor. yeni favori fondötenim oldu. fiyatına göre performansı muhteşem. ancak belirtmem gerek, cildi yağlı olanlara önermiyorum. muhtemelen hem kalıcı olmayacaktır hem de performansı pek iyi olmayacaktır.

  18 temmuz 2017 15:23

  7. Cildim kuru karma. Malesef ülkemize gelen acık renk pembe alt tonlu, sarı alttonlu renkler ise aşırı koyu. Cok merak ettiğimden üstelik kendimde bronzlaşmış olduğumdan desert beige isimli rengi aldım indirimdeyken. yine de bi kaç ton koyu. Açık renk fondotenlerle karıştırarak kullacağım ya da renk açıcı alacağım burası biraz can sıkıcı.

  Yapısıysa hakkaten harika. Kuru yerlere birikmiyor, çok pigmentli ve şahane dağılıyor. Bitişi pudramsı,Cildi pürüzsüz gösteriyor, simdiye kadar denediğim en güzel fondoten olabilirdi tabii rengini tutturabilseydim.

  19 temmuz 2017 21:47


  5

  8. Gratis indiriminden aldığım dediği gibi tamamen fotoğraflarda kusursuz görünmeyi hedefleyen fondöten.

  Baz kullanmadan 31 derece sıcağa ellerimle azıcık uygulayıp çıktım. Yüzüm makyaj da olmasa aynı derece terlediği için yüzümü sıcak bastı diyemiyorum. Çıplak gözle orta derece örtücülüğü var; ama fotograflarda sanki cilt güzelleştirici efekt kullanmışım gibi duruyor.

  Eğer fotoğraflarda güzel çıkmayı hedefliyorsanız tam istediğiniz türde diyebilirim.

  22 temmuz 2017 12:40

  9. Cildim yağlıya dönük karma, burun kenarlarım nispeten kuru olabiliyor ve t bölgemde gözeneklerim belirgin. Bu bilgileri verdikten sonra ürünle ilgili izlenimlerimi aktarmak istiyorum. Bir kez bazlı ve bir kez de bazsız ve yağla karıştırarak İki kez denedim. İlk kullandığımda gözenek kapatan ve yağı kontrol eden bir bazla denedim.

  Öncelikle kokusu duvar boyası kadar kimyasal kokuyor. Mac fondotenlerim kokusundan rahatsız oluyorsanız bu onun 10 15 katı. Bununla beraber spatulamsı aplikatör olayını sevmedim ve hijyenik bulmadım.

  Pudralı ve mat bir bitişe sahip. Yapısı ince ama orta kapatıcılıkta ve çok hızlı kuruyor. Fırçayla yaydığımda sonuçtan hoşlanmadım, üzerinden süngerle geçmek istedi. Bu şekilde direkt baz üzerine kullandığımda krem kontür ürünü fondotene lök diye yapıştı. Ancak 5-6 saati yağlanmadan ve bozulmadan sorunsuz geçirdim.

  İkinci kullanışımda loreal yağla karıştırıp denedim. Saten hatta parlak bir bitiş elde ettim ve krem ürünlerle kullanmakta bir sıkıntı çıkmadı. Fakat bu sefer de iyi bir sabitleme istedi. 4-5 saat içinde yer yer silinmeler başladı.

  Açıkçası dünyanın en güzel fondoteni olmamakla birlikte indirimde alınabilecek bir fondoten olduğunu düşünüyorum. Cilt tipine göre biraz bazla biraz yağla vs desteklemek gerekiyor. Kapatıcılığını ve duruşunu beğendim. Fotoğraflarda cidden muazzam çıkıyor. Macte nc10 kullanmama rağmen Nude ivory rengi bana uydu. Sadece şişenin dibinde kaldığı zaman aplikatörüyle nasıl alacağımı merak ediyorum.

  22 temmuz 2017 21:15

  10. Acayip merak ettiğim fakat ülkemize sadece soğuk alt tonlu renkleri geldiği için deneyemediğim çoğu Amerikalı youtuberın çok beğendiği fondöten. Umarım en kısa zamanda renk skalasına bi el atarlar

  23 temmuz 2017 11:53