yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (1)

  1. Son yıllarda yaptıkları güzel işlerle kalmışlardı aklımda, YouTube kanallarına düştüğümden beri bütün videolarını izlemeye başladım.

  Çok güzel konulara değiniyorlar, ülkenin siyasi geçmişi, kafe açmak, girişimcilik, radyo eksen, bomonti semtinin tarihçesi vs.

  Benim en çok etkilendiğimse "kaderin üstünde bir kader" serisi. Rte'nin son 16 yılını anlatıyor, tamamen görüntülerin ve kesik cümlelerin birleştirilmesiyle. 5-7 dk arası 5 bölümden oluşuyor. Gerçekten son zamanlarda izlediğim en başarılı işlerden keza o kadar objektif bir şekilde gösteriyor, ve öyle vurucu bir editleme ile ortaya koyuyor ki, hangi partiye/ideolojiye/gruba ait olursanız olun tüyleriniz diken diken oluyor.

  Müzik seçimleri de çok ilginç, başörtü meselesinin geçmişi videosunda gesaffelstein çalıyor falan. Bu bahsettiğim "kaderin üstünde bir kader" serisinin son bölümünde de iamthekidknowwhatimean'in run şarkısı namaz kılan insanlarla, 15 temmuz anma mitingiyle birleştirilmiş, sanırım beni en çok etkileyen sahneler de buydu. Seriyi Üç kere izledim baştan sona, üçünde de ağladım. Yıllardır olan bitenler tokat gibi çarptı yüzüme bir daha.

  To sum up, videolarına bir göz atın mutlaka. İnstagram storyleri de çok başarılı.

  28 haziran 2018 21:20

  2. Güldürürken düşündüren sağlam içerikler hazırlayan youtube kanalı. Severek takip ediyorum. özellikle salgın serileri çok başarılı. Ayrıca röportajlar için seçtikleri kişiler cuk oturuyor. Geç keşfedip iki günde talan etmiştim kanalı. 

  11 ağustos 2018 17:21

  3. Çok başarılı işler çıkaran youtube kanalı. Çok önemli konulara parmak basıyorlar ve ilgi çekici halde, modern bir röportaj ve belgeselcilik anlayışı ile iyi kurgulanmış videolar üretiyorlar.

  29 eylül 2018 15:48


  4. Atanamayan öğretmen videolarını izledim ve bir öğretmen olarak, eğitim hakkina sahip olabilmiş şanslilardan biri olarak utandım. Yıl 2019 ya. Yazıklar olsun o okulu kapatanlara, bunlara kulak tıkayanlara, umursamayanlara.

  1 şubat 2019 12:21

  5. Geçmişten günümüze ekonomi ve siyaset alanında Türkiyedeki yapısal reformları yarım saat içerisinde önemli başlıklar altında alanında uzman kişiler tarafından anlaşılır bir şekilde açıklamışlar.

  Türkiye de yaşayan herkesin mutlaka şu yarım saatlik (link: https://youtu.be/HZ_1vFsk38U Neymiş bu yapısal reformlar?) Adlı videoyu mutlaka izlemesi gerektiğini düşünüyorum.

  16 şubat 2019 09:54

  6. 140journos, türkiye’yi anlamak için orijinal belgesel dizi ve programlar, nitelikli araştırmalar ve görsel hikayeler üreten bir yeni medya yayıncısı. Kendilerini bu şekilde tanıtmışlar. Kesinlikle ülke hakkında detaylı ve güzel araştırmaları olduğuna inanıyorum. Analizler ve arşiv taramaları muhteşem. Seçtikleri müzikler, geçişler,efektler gerçekten etkileyici. Sosyal, siyasal, kültürel, sağlık gibi pek çok konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  29 mart 2019 14:12

  7. Blutv'de parayı vuranlar isimli 3 bölümlük belgesel yayınlamışlardı. Şimdi de sıkışmışlık isimli 6 bölümlük belgesel serisi yayınlamışlar bu kanalın (plaformun) belgeselleri yaşadığımız coğrafyayı anlamak açısından çok faydalı. Kaliteli içerik üretiyorlar ve desteklenmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Büyük büyük kanalların yapmadığı haberciliği,öğreticiliği bu kanal sağlıyor.

  21 mayıs 2019 20:24


  8. Esenler otogarı videosunu izledim,normalde daha ayrıntılı,bilgilendirici içerik hazırlarlar bu videoda görsel üzerine yoğunlaşmışlar sanki. Ortamın ne kadar pis,leş olduğunu çok iyi aktarmışlar;adeta izlerken sidik kokusu beliriyor zihninizde. Esenler otogarı her insanın hayatında en az gittiği bir yer (gitmek zorunda kaldığı) ve alt katlarının bu kadar suç dolu olduğunu bu video sayesinde farkettim. İstanbul’da yaşasaydom muhtemelen önünden geçmeye çekinirdim. İzleyin,izlettirin efenim.

  16 haziran 2019 10:49

  9. Obezite ile ilgili 2 tane videosu var, izleyin izlettirin. Diğer bütün videoları da birbirinden güzel.

  16 haziran 2019 11:42

  10. Uzun süre sonra video yüklediler. Esenler otogarı adlı videoları hatta yapımları diyeyim çünkü çok büyük emek var üniversitelerde belgesel haberciliği üzerine ders olarak okutulur. Videodaki tek kadına sesleniyorum : iki üniversite bitirmişsin, oradaki iğrençliğin farkındasın ne olur kaç kurtar kendini. başka bir iş bul. Biri de yorum yapmış sonuna kadar katılıyorum. İki başkan Adayı da esenler otogarı yeni adıyla 15 Temmuz Şehitleri otogarı (!) hakkında hiçbir seçim vaadinde bulunmaması cidden düşündürücü. 

  16 haziran 2019 12:53