yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (44)
  • medya (0)

  1. Bugün yapılan sınavdı. Aslında girmek istemiyordum öbür dönem daha hazır şekilde gireyim diye ama ailem ikna edince hadi gireyim dedim. Ama girmez olaydım çok afedersiniz ama sınav bana girdi. İlk defa bu kadar zor sorular gördüm. Normalde zaman zaten yetmez ama Türkçeyi resmen son 30 dakikada çözdüm o da mantık sorularına bakmadan(gizlinot: aslında baktım da çözemedim tabi), Türkçe soruları pek sanatsaldı lumiere kardeşler falan. matematikten bu kadar az yapmayı planlamamıştım her yönüyle maddi manevi çöküntü yaratan sınav oldu benim için.

  22 kasım 2015 15:14

  2. 'beynim yandı ayol' nidalarıyla çıktım sınav. hızlanmak için son 1 hafta deneme çözdüm ama nafile özgüvenim yerle yeksan oldu. sayısal 1 bile vakit çaldı arkadaş; basmışlar paragrafı, okumak yorumlamak zaten 1 dk çözmek 2-3 dk yı buluyor. hal böyle olunca sözel 1 i yapmak hayal oldu. sinir bozan sınavdır açıkçası, bu kadar çıta yükseltmek nedir dalga geçiyorlar zannımca.. rumuz: mağdur sayısalcı

  teknik üniversiteden mühendis olmuşuz, hala sayısalcı sözelci kavramı, evet.

  22 kasım 2015 17:14

  3. bugün sözelden girdiğim sınavdı. cümle sıralama soruları uzun ve kafa karıştırıcıydı yine, mantık soruları da bir önceki ales sınavına göre zor geldi bana. mantık sorularına da sürem yetmedi. yapamadım, bu kez güldürmedi.

  22 kasım 2015 17:30 22 kasım 2015 17:31

  4. ilk defa bugün girdim, amacım ne var ne yokmuş onu görmekti. iki tane geçmiş yıllardan test çözmüştüm soru tiplerini göreyim diye yoksa biraz şok olarak ve küfrederek terkederdim sınav yerini. neyse amaç mayıstaki için altyapı oluşturmaktı, biraz pratik lazım sanırım. ea dan girdiğim için türkçe1 sayısal 1 yaptım. sayısal ikiye bakacak vaktim kalmadı. ama yapanlar olduğunu duydum.

  sonucu öğrenince edit geçerim.

  22 kasım 2015 17:36

  5. Ilk kez geçen yıl girmiştim, hiç çalışmamıştım uykumu dahi almamıştım, bir de üniversite sınavına gireli 5 sene geçmişti, sınava dair hiç bir bilgim yoktu amacım ne var ne yok bakmaktı, 5 sene önce öğrendiğim az çok hatırladığım bilgilerle girip 70 almıştım(eşit ağırlık). Bu dönem girmedim ancak kpss'ye çalışırken aradan çıksın diye ikinci dönem tekrar gireceğim 80'in üstüne çekmek için.

  22 kasım 2015 17:42

  6. hobi olarak - değil tabii ki mecburiyetten- üç dört yıldır her bir tanesine girdiğim ve açık ve net bir şekilde bugünkünün şimdiye kadarki en zor ales olduğunu rahatça söyleyebileceğim sınavdır.

  bir kere bugün yapılan alesin 2.5 saat içinde çözülme ihtimali katiyen, zinhar, asla yok. sayısal soruların içinde resmen sözeldeki gibi mantık soruları vardı. okuyup anlayıp fikir yürütene kadar 10 dakika gidiyor zaten. sözel 1 nispeten kolaydı, mantık soruları dışında tabi. mantık sorularının bir tanesine bakamadım bile. sayısalda sayısal soru sayısı azdı. ilginç ama öyle. bırakın azıcık işlem neyin yapalım sayısal çözüyoruz allah peygamber aşkına o nedir ya. soruları anlamadım. anlasam belki de kolaydı.

  kısacası ösym'nin bugün hayvan gibi şiy yaptığı sınavdır.

  edit: ii.abdülhamit'in sinema sevgisi kıps.

  22 kasım 2015 22:57 22 kasım 2015 22:59

  7. O neydi gız :(

  23 kasım 2015 00:41

  8. 70 tl başvuru ücreti ödeyip sınav sabahı o premses uykumdan uyanıp gitmediğim sınav.

  o 70 tl ye bissürü makyaj malzemesi alırdım lan.

  23 kasım 2015 18:35

  9. Acaba ne zaman açıklanacak diye hazırda beklediğim sınav. aralık ayının başından beri ösym sonuç öğrenme sayfasına girip f5 yapmaktan canım çıktı yeter artık.

  5 aralık 2015 02:25

  10. güz döneminde girdiğim sınav. sayılsalcıyım ve sadece son hafta( vizelerden sonraya denk gelmişti güz sınavı) bir kaç test çözerek girdim. çıkmış sorulara hiç bakmamıştım. sadece kendimi deneme amaçlı girmiştim. sınav sonrası tüm arkadaşlarıma ve bana büyük bir şok olmuştu. sorular çok uzundu ve mat 2 testi için sadece 15 dk kalmıştı. saate defalarca baktım emin olmak için nasıl olur diye. 70 aldım ben sınavdan. burda yazılanları ,herkesin zor dediğini görünce biraz rahatladım açıkçası.çünkü genel kanı güz dönemi kolay, bahar dönemi çok zor oluyor şeklinde. mayısta tekrar gireceğim, bu sefer çalışıyorum. bu yüzden panik haldeyim biraz. çalışıp eski notumu düşürmek ya da aynı notu almak çok koyacak bana.

  10 mart 2016 19:08