yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (1)

  1. Geliyor gönlümün efendisi 12 Eylül’de 

  20 temmuz 2018 12:29 20 temmuz 2018 12:46

  2. Murder house, asylum, coven ve hotel serilerini izlediğim ahs’nin Son ve mis gibi sezonu. Bu sezon murder house ve coven’la ortak bir sezon izleyeceğimiz için başladım.

  Şimdi karşınızda spoiler.

  Tekrar diyorum Spoiler. 

  Aşağısı hep spoiler. 

  Uyarıldınız. 

  Bu sezonda, murder house’ta Tate Langdon ve vivien’in çocukları michael’ın Büyümüşünü izliyoruz. Dünyada bir nükleer felaket oluyor, seçilmiş bir takım insan, bir yer altı sığınağına kapatılıyorlar. Dış dünyayla bağlantıları neredeyse hiç yok, zira karşıki dağlar hep radyasyon. 6. bölüm itibariyle o sığınağa giren insanların hangi amaçla seçildiklerini vs bilmiyoruz. Önceki bölümlerde coven’ın 3 cadısı arz-ı endam eyleyip oradaki cadıları uyandırdıkları için Az biraz ipucu verse de, tam emin olamama hali var, çünkü American horror story’nin genelde bir klişe olarak mutlu sonla bitmesi durumu var, ancak ya bu son sezonsa diye bir ters köşe beklemekteyim.

  Post apokaliptik zımbırtılar ve kapalı alan bende hep bir üstümü başımı yırtma hissi uyandırıyor açıkçası. O yüzden bu sezon gerginlik açısından beklediğimi veriyor diyebilirim. Bir tek asylum ve murder house’ta böyle olmuştum, murder house’un Gerici unsuru jump scare’leriydi (gizlinot: korku yapımlarında aniden hödö diye ekranda beliren korku öğeleri), asylum’da da yarabi ya Resulullah (gizlinot: bak yine daraldım) (gizlinot: ateistim jfkslgm) o akıl hastanesi zaten sadece bina olarak bile önünden geçsem aklımı çıldıracağım korkutuculuktaydı. 

  Bu sezonki Cast seçimleri de parmak ısırtıyor açıkçası, Michael’ı oynayan oyuncu adeta heykel gibi bir yüze sahip. Heykelleri her zaman biraz korkutucu bulmuşumdur, yüz hatlarındaki simetri ve mükemmeliyet bana hep soğuk ve dünya dışı gelmiştir. Bu çocuk da öyle. Louvre’a heykel diye koysan sırıtmaz. Ayrıyetten coven’da madame la laurie olarak izlediğimiz, isterik ve sayko kadınların şahı kathy bates gelmiş, michael langdon’ın hocası mı eğitmeni mi diyeyim artık öyle bir rolde. Ahs kadrosundan alışkın olduğumuz yüzler var. Ben bu sezon bir zachary quinto, efendime söyleyeyim bir denis o’hare, bir angela basset görmeyi de isterim, belki sonraki bölümlerde gelirler bilmiyorum. 

  Bugün 6. Bölümünü izledim. Söylemek istediğim birşey var. Jessica lange. Söylemek istediğim şey buydu. Jessica lange. Bir insanın saç teli bile mi oynar ya rab? Sen nasıl bir efsanesin, sen bu kadar yetenekli olmak için kaç tane bakire kız kurban ettin, sen hangi Dörtyol şeytanına ruhunu sattın, seni anan kimin için doğurdu, sen kimsin, sen nesin, sen n’apıyorsun ya hayırdır inşallah?!

  Bölümün bir diğer keyifli yanı harmon’ları görmek oldu. Özlemişim valla, vakit bulursam baştan başlayacağım herhalde murder house’a. Tate ve violet’ı görmek güzeldi zira “donçyu day on mi vaylıt!” Sahnesi, izlediğim tüm film ve diziler içinde beni bağırarak sümüklü mümüklü ağlatan tek andır. Ben harmon’u ağlamalı sonsuz 31 döngüsünden kurtarmaları da ayrıca tatlıydı jfkslsmxms. 

  7. bölümün fragmanı da sağlam gibi görünüyor. Hep bitmiş yada çok sezonki dizilere başladığımdan, uzundur bir dizinin yeni bölümünü beklemiyordum, sinir geldi biraz. 

  18 ekim 2018 21:17

  3. konu oldukça iyi. Ancak internette bulamadığım için izlemiyorum. Artık internette olmasına izin verseler dahi izlemem, bu bencillik hoşuma gitmiyor.

  edit: uuu beybi! İlk defa bu kadar eksi aldım yahu! Ne dedim acaba? Kahrolsun tekelleşmek! Kahrolsun bazı dizi yapımcıları! Yaşasın özgür internet!

  19 ekim 2018 15:57 19 ekim 2018 20:53


  4. (bkz: spoiler)

  son bölümü çok güzeldi.jessica lange merdivenlerden indiği zaman hayatımın aşkı merdivenlerden iniyiormuş gibi heyecanlandım.gerçekten kadının sigara içişine,ağlayışına,dans edişine herşeyine hayranım.inanılmaz güzel bir oyuncu.o kadar abartıdan uzak ama dolu dolu oynuyor ki sahnelerini izlemek izleyiciye adeta zevk veriyor.

  murder house sezonunu dizinin ilk çıktığı yıl izlemiştim haliyle aradan 7 yıl geçmiş çoğu şeyi hatırlayamadım.özellikle bu sezon ki bağlantısında epey kafam karıştı ilk sezonu baştan mı izlesem diye düşünüyordum ki son bölüm hem hatırlamama yardımcı oldu hem de kendi içinde ilk sezon tamamen kapandı.

  tabi ki bir anton lavey ve church of satan hastası olarak bölüm de en beğendiğim kısım buydu.gerçi sanki yapımcılar önlerine çıkan ilk kel ve keçi sakallı adamı kapıp bu bölümde anton lavey'i canlandıracaksın demiş gibilerdi.hem fazla geri planda kalmıştı hem de tip olarak uymuyordu bence -tabi bire bir benzerini bulmalarını beklemiyordum ama anton lavey'nin sakalı öyle değil- ki church of satan kilisesi biraz tepki göstermiş sanırım. (işleri yoktu herhalde)

  son sezon gittikçe güzel ilerliyor iyice 2. sezonda ki heyecan ve merak geri döndü.gerçi çoğu kişi beğenmese bile benim için cult sezonu da çok heyecanlı ve güzeldi.

  son olarak,

  hail satan!

  19 ekim 2018 21:01

  5. Bu kadar muhteşem başlayıp amatör bir yapıma dönüştürmeyi nasıl başardılar? 8/9/10. Bölümler oldukça kötüydü. Final tatmin etmedi. sıkıldım. Büyük umutlarla başlamıştım. üzdü..

  16 kasım 2018 22:58 16 kasım 2018 22:59

  6. İlk birkaç sezonda crossoverlar hoşumuza gitse de diziyi dizi her sezon farklı bir temayı işliyor diye izlediğim için her sezondan birkaç karakter alarak nasıl yeni tema vermeyi amaçlamışlar anlamadığım sezon. Yine de sabrina'yı dark lord var diye izleyenler buna bakabilir gözünüz gönlünüz şeytancılık görsün aahdhdj ilk 3 bölüm çok güzeldi. Biraz fallout biraz alien esinlenmeleri var diye keyifle izliyordum, sonra saçmalamaya başladı. Umarım tavsiye ettiğim insanlar -özellikle erkek arkadaşım- izlemez de rezil olmam, o derece kötü.

  Edit. Ayrıca her sezon ergen gibi eski sezonun instagram fotoğraflarını siliyorlar. Sadece 'neden' demek istiyorum.

  3 haziran 2019 12:22 3 haziran 2019 12:30

  7. ahsnin bu sezonu yüzünden cody fern e aşık oldum, salyam ekrana damlayarak izlemiştim bir insanın yüzü en fazla bu kadar kusursuz olabilir çünkü. ilk bölümleri izlerken inanılmaz gaza geldiğimi ve hypelandığımı hatırlıyorum hatta cordelia ve sisterlerı ilk göründüğünde ciddi anlamda diziyi durdurup yatağımda tepinmiştim bir süre o kadar fenaydı yani. üzerinden uzun zaman geçti sayılır şu an sadece son bölümlerin ilk bölümlere kıyasla baya daha kötü olduğunu hatırlıyorum. antichristı arabayla üzerinden 3 defa geçerek öldürdüklerinde gülmüştüm, sezonun sonunda iki random basic insandan bi antichrist daha doğduğunda kapattım direkt devamına gerek yoktu çünkü askslskdks

  ilgili medya:
  1
  3 eylül 2019 03:41