yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (77)
  • medya (1)

  1. çok özlediğimdir, annemizin annesidir. benimki bulgaristan göçmeni, kırmızı yanaklı, beni büyüttüğü için uzun süre anne dediğim, her türlü derdimi, yaramazlığımı çekmiş olandır. bana temizliği öğreten, şu an temizlik kumkuması olmamın sebebidir. türkü sever olmamın sebebidir. her şey bir yana o bir yana olan varlıktır. bana dini bir dolu şeyler öğretmiş ama hiç baskılamamış kadındır. zamanında tuttuğum bütün oruçlar sırf o üzülmesin içindi. tanrı varsa bütün sevaplar onun, mekanı cennet olsundur.

  9 temmuz 2016 00:03

  2. Tanım; benim dünyamın en güzel insanı.

  9 temmuz 2016 00:16

  3. 2 sene önce kaybettiğim muhteşem insan. Bana unutamayacağım özlü sözler öğretmiştir. Bana o kadar etki etmiştir ki günlük hayatımda hep kullanırım hatta annem bile şaşırır. Güzeller güzeli, pembe yanaklı, upuzun topuklarına kadar olan saçlarını ören bir kadındı. Bana küçükken köy ekmeğine yoğurt sürüp üstüne şeker dökerdi. O lezzeti asla unutamam. Hayatımda onu kaybettikten sonra insanları kaybetme korkusu yaşamaya başladım. Hatta bir süre sanki herkes ölecek ben kalıp acı çekecekmişim gibi hissettim. Sakin ve ani bir gidiş oldu. özlüyorum...

  9 temmuz 2016 13:51


  4. iş yapar çok yoruldum o yüzden hasta oldum der iş yapmadığı günde hiç hareket edemedim otur otur hareketsizlikten hasta oldum der :D (gizlinot: swh ) (gizlinot: wtf )

  1 kasım 2016 20:24

  5. çocukken karşısına oturtur sanki büyük bir insanmışım gibi eskilerden konuşurdu benimle. bu da nasıl hoşuma giderdi anlatamam. kendimi en çok onun yanında büyümüş hissederdim. bu yüzden birbirimizin yeri geldi sırdaşı yeri geldi dert ortağı olduk. bugün düşününce bildiğim çoğu şeyi ondan öğrenmişim onu fark ettim.

  hayatı hep zorluklarla geçmesine rağmen ki film gibi desem abartmam herhalde yüzü hep gülen belki de bu yüzden tanıdığım en güçlü, en tuttuğunu koparan dahası küçüklükten beri idolüm olan tek kadındı. bizlere de hep bir şekilde dik durmayı, ne olursa olsun kendimizi ezdirmemeyi öğretti. tabii biz ne kadar başardık onu pek bilemesem de.

  canım anneannem yokken ne galatasaray'ın kimle oynadığının , ne o çok sevdiği muzun , kimsenin onun gibi yapamadığı patlıcan dolmalarının hiçbirinin tadı yok.

  kolumu dürterek televizyonda gördüğü herkes için artık bir anneannem klasiği haline gelen bu kim? diye sormasını , bana öğrettiği ankara marşını birlikte söylemeyi , saati geldi mi hemen ajans başladı aç aç deyip ola ki biraz geç açarsak da kaçırdık işte diye bize sitem edip kızmasını bile çok özledim. kısaca her şeyiyle çok ama çok özlediğim insan.

  anneannesi , babaanesi ya da dedesi yaşayanlara tek tavsiyem onlarla çok vakit geçirmeye çalışın , sonra yapamadıklarınız içinizde derin bir pişmanlık oluyor sadece.

  yaşadıklarınızsa güzel birer anı olarak yanınıza kar kalıyor ve her hatırladığınızda o anki gibi yüzünüzü gülümsetiyor. tıpkı bunları yazarken bana olduğu gibi.

  1 kasım 2016 21:52

  6. Ah yaramı destiniz akşam akşam :( hiç görmediğim, fakat görmememe rağmen çok özlediğimdir. Çünkü onu tanıyanlar naifliğinden, güleryüzlüğünden bahseder. Keşke görebilseydim. Torun olmayı isterdim gerçekten. Eğer sizin varsa hatta suan yanınızdaysa bence ilginizi sevginizi gösterin. Çünkü bazıları ona hasret büyüyor. Bilin istedim .

  1 kasım 2016 23:13

  7. 76 yaşında,43 kilo,bin tane hastalığı var mutfaktan salona giderken bile mızmızlanır ama bir müzik açıp hadi anneanne dediğim zaman başlar oynamaya.

  43 kilo anane mi olur ya kırk üç.sarıldığımda kemiklerini teker teker sayabiliyorum.

  çok seviyom.

  2 kasım 2016 00:00


  8. bizim zamanımızda tablet olmadığı için yemek yedirirken tavukları seyredeyim diye beni kümesin önüne oturtan(gizlinot: swh), sabah da tavukların altından aldığı yumurtanın yanına da o gittikten sonra bir daha yeme şansı bulamadığım nefis patlıcan reçelini koyan, ilk adımlarımı onun yanında kalırken attığım, kendisi örgü örerken bana da sesli kitap okutan, hayatının son döneminde gençlik asiliğiyle yeterince özenli davranmadığım için hep vicdan azabı çektiğim kadın.

  tülbentinin kokusu hala burnumda.

  2 kasım 2016 00:26

  9. Şimdi düşününce çocukken anneannem ile iyiymişiz sonradan soğukluk girdi araya bencil davrandığı çok şeyi var. Neyse onun yerine minnoş babaannemle iyiyiz biz (gizlinot: babaannem>anneannem ) (gizlinot: babaannem kalp ben )

  2 kasım 2016 01:50

  10. Maalesef bende olmayandır. Hiç anneanne diyemedim hatta anane derler di mi?

  2 kasım 2016 20:53