yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (1)

  31. Eşimin, annemin, çevremdeki herkesin kedi sahibi olmamdan dolayı kutladığı günümdür. Eşim hediye bile aldı. Çevremde neyseki özel günleri kimin nasıl kutladığı ile tetiklenen kimse yok. Bir canlıya emek veren, sevip bakıp büyüten herkesin de anneler günü kutlu olsun. Annelik sadece biyolojik bağ değil ve kendinden olmayan birini/bir canlıyı sevmenin de apayrı kutsallığı var. Başında sabahlayıp, kendimden çok onu düşündüğüm, hayatımı ona göre planladığım her şeyin de annesiyim ve herkes her özel günü istediği gibi kutlayabilir. Sevmenin, sevilmenin, bişeyleri kutlamanın bile insanları rahatsız ettiği bir dünya, ne tuhaf (gizlinot: Swh)

  12 mayıs 14:00 12 mayıs 14:00

  30. Annelere anneler günü çok görülüyor ben bunu anladım artık. Özellikle de çocuksuz kadınlar (gizlinot: Kendim de çocuksuzum) yok şu annelerin yok bu annelerin vay her kadın anadır zaten o yüzden tüm kadınların anneleri günü kutlu olsun bla bla bla illa bir yerden kendine ait olmayan bir günden pay çıkarıyor. Bu inanılmaz rahatsız edici ve tuhaf geliyor bana. Dümdüz anneler günü işte. Çocuğu olan, doğurmuş yahut büyütmüş bir kadının günü bu. Neden insanlar bunu kabul etmek istemiyor, Anneliği sürekli bin şarta göre değerlendiriyor? Annelere anneler günü bile çok görülüyor ya. Tüm kadınlar Öz'ünde anneymişte o yüzden tüm kadınların anneler günü kutlu olsunmuş ay hadi oradan. Benim bı 3 hafta kadar çocuk bakma deneyimim oldu afedersiniz ebemi tersten gördüm. Ne kedi köpek bakmak ne bitki bakmak asla annelikle aynı emek düzeyinde değil. Verilen emekten dolayı annelik duygusunu tadıyor, tatmin oluyor olabilir kişiler (gizlinot: Ki kendim de aşırı anaç biriyim. Bitkin, kedim deli emek veririm ) ama illa ki verilen emeğin biyolojik annelerle eşitlenmeye çalışılması çok hadsizce.

  Kaldı ki anneler günü sadece annelerin değil o annelerin çocuklarınındır da. Ben bir kadının evladıyım, ama şöyle ama böyle bir şekilde emek verilerek büyütülmüşüm. Kapitalizm şu bu her gün anneler günü vs muhabbetlerine girmeden ufak bir hediye alıp anneler kutlu olsun demek beni de mutlu eden bir şey.

  Utanmasalar "çöp kovası poşeti taşıyıp emek veriyor, onun da anneler günü kutlu olsun" diyecekler. Salım su anneler gününü ya.

  12 mayıs 12:14

  29. bu yıl da kapitalizmin tuzağına düşmedik çok şükür!

  bu tarz günlerin aslında çok insanı yaraladığını kabul etmek lazım. anne ya da baba ya da aile kutsal değildir. kutsaldır diyen de beşiğindeyken terk edilen, asla sevgi, ilgi görmeyen, ailesi tarafından istismar edilene anlatsın derdini.

  bu tarz günlerde baskı olmaksızın herkes sessizce hatırlasa sevdiklerini keşke...

  (gizlinot: annemle aram rezalet derecede soğuk, asla isteyerek değil sadece görev olarak, elaleme karşı arıyorum. )

  9 mayıs 2022 15:48


  28. Bütün süslü annelerimin ve geleceğin annesi olacak olan süslü arkadaşlarımın pempiş yanaklarından öper anneler gününü kutlarım.

  9 mayıs 2021 14:42

  27. annemi hayatımın çıkaralı bugün tam bir yıl oldu. bugün çok üzgünüm ama neden hayatımda değil diye değil, tekrar konuşmak istediğimden de değil. daha çok tüm hayatım boyunca annemin olması ama olmamasına, sürekli kendine ve herkese annelik yapmak zorunda olan bir insan haline gelmiş olmama ve tüm bu durumların farkında olduğumu sanmam, etkilenmediğimi sanmama ama zannettiğim çok ötesinde yarım, kırgın bir insan olmama üzgünüm. yeni yeni kendime geliyorken aslında kendime yıllardır ne kadar haksızlık ettiğimi bilmememe üzgünüm. depresif ve mutsuz olduğum için bile yıllardır herkesten özür dilemek zorunda gibi hissetmeme üzgünüm. genel olarak üzgünüm. bir annem olması gerçekten iyi olabilirmiş.

  9 mayıs 2021 11:18

  26. Herkesin affedersiniz ama sidik yarıştırır gibi kutladığı gündür. diğer tüm "özel" günlerin olduğu gibi. 

  10 mayıs 2020 23:31

  25. tıpkı kadınlar günü gibi ikiyüzlü bir gündür. evli kadını işe almazlar, çocuk doğurur diye. çocuklu kadını hiç işe almazlar yerine bir erkeği tercih ederler. doğum izni/süt izni alan kadının arkasından günlerce konuşulur, verdikleri izni burnundan getirirler. çocuğu hasta olan kadına izin vermezler, bunları kendi çocukları olan patronlar yapar üstüne üstlük. kadın otursa evde çocuğuna baksa asalak olur, koca parası yiyor olur. kadın çalışsa çocuğuyla ilgilenmiyor olur. olur da olur. hayatın her alanından mobbing gören kadınlara anneliklerinden vurmayı da ihmal etmez kimse.

  10 mayıs 2020 20:40


  24. Kutlayamadığım gündür. Benim için buruk geçer. Annesi vefat eden arkadaşlarım aklıma gelir, mezar taşını öpen şehit anaları aklıma gelir, hastanelerde hasta annelerini veya çocuklarını bekleyen insanlar aklıma gelir, yurttaki kimsesiz çocuklar aklıma gelir.. ne biliyim onların bugün içi burkulurken ben kutlayamam. Şımarıklık gibi gelir. 

  10 mayıs 2020 19:01

  23. Bugünü seviyor muyum çok kararsızım. Bazen heveslenip aa bundan hoşlanır görünce mutlu olur diyorum. Sonra bir yanım annesi olmayanı düşünüyor. Hatta en yakınımdaki annemi düşünüyorum. Abimin 1. Yaş doğum günümde kaybettiği annesinin acısı hep yüreğinde. Kalbi buruktur diyorum. Yani mütevazi bir şekilde kutlanabilir ama şovlara, fotoğraf paylaşmalara gerek yok diye düşünüyorum.

  -Mayısın ikinci pazarında kutlanır

  8 mayıs 2020 23:49

  22. Anneni kaybetmişsen buruk geçen gün. çevrendekilere bakıp keşke benim annem de hayatta olsaydı diye üzülüyorsun.kıymetini bilin annelerinizin..

  12 mayıs 2019 09:05