yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (95)
  • oylar (24)
  • medya (1)

  1. Dün itibariyle tatil için kullanmaya başladığım regl geciktirici ilaç olur kendisi. Regl tarihinden 3 gün önce başlanıp sabah öğle akşam olmak üzere günde 3 kere alınması gerekiyor. Ben niyeyse 2 tane alıyorum o ayrı mesele.İnternette hakkında bir ton şey okudum bazılarında düzensizliğe,ağrılara yol açmış, bazılarında ise hiçbir yan etkisi olmamış..Bıraktıktan 3 gün sonra olan da var 1 ay sonra olan da var. Bünye meselesi tabi. Yaklaşık bi 10 gün kullanmam gerekecek, yaz mevsiminde bu tarz haplara gereksinim daha çok olduğu için yardımcı olmak adına deneyimlerimi buraya aktarmayı düşünüyorum şu 10 gün içinde.

  edit1: 2 gün önce bıraktım kullanmayı. Çok da düzenli kullanmadım bazen 2 bazen bir adet aldım haplardan,saat falan da tutmadım ama hiçbir sorun olmadı. Göğüslerdeki hassasiyet ve şişkinlik dışında vücutta bir yan etkisi olmadı. Şimdi merakla bekliyorum ne zaman ve ne şiddetle regl olacağımı.

  edit2:bıraktıktan 3 gün sonra oldum ve öyle internette okuduğum gibi şiddetli ve ağrılı geçmedi her zamanki gibiydi.Gerekli durumlarda kullanılası bir ilaç artık kendisi benim için :)

  12 temmuz 2014 14:18 31 temmuz 2014 11:47

  2. bu tarz ilaçları kullanan oluyor özellikle tatil ve hac görevi için. en azından benim duyduklarım böyle. annem ve ablam kullanmıştı. sadece bir sonraki adeti fazlalaştırmıştı bu ilaç. ben kulanmadım. adet dönemi tatilde deniz kenarında çantaları bekledim. hep de benim adetime denk gelirdi bu tatil. ne eziğim.

  12 temmuz 2014 15:16

  3. Sanırım son 2 3 sendir reglimin istisnasız tatillerime denk gelmesi ve 7 gün sürmesi sebebiyle kullandığım adet geciktirici. Her hap gibi kullanıldığı süre boyunca şişiriyor, sinirleri geriyor. Günde 3 kere alınıyor ama her gün saatini kaćırıp 1 saat erteleye erteleye saatlerimi tamamen tersine döndürdüğüm oldu. Bir kere unutulunca birden şarr diye akmıyor yani (ybkz: ben öyle olacağını düşünürdüm).

  Bırakınca bende bir yan etkisi olmadı. En fazla 2 3 gün içinde regl oldum hep. Normalden çok bir farkı da yoktu.

  12 temmuz 2014 18:23


  4. İlk kez bu yıl kullandığım ilaç. Regl olduktan sonra aldım reglimi kesmese de baya azalttı günde bir iki kere çok az gelecek kadar. Havuza girebildim.

  25 temmuz 2014 00:55

  5. bu tatilimi ve dolayısıyla bir ay sonraki tatilimi(gizlinot: utanmadan iki tatilime de denk geliyor görüyor musunuz?) de kurtaran adet geciktirici ilaç. tam anlamıyla saati saatine kullanamadım bu kez sonra da amaan deyip bıraktım. 3 gün bekledim. o 3 günde o kadar gaz birikti ki balon olup havada yüzdüm sanki. sıkıntılardan sıkıntılara girdim. çıkaramadım çünkü, ne maden suları ne başka bir şey fayda etmedi. 3 gün sonra hastalandım, ağrı kesiciyle biraz olsun kurtardım. ama ağrı kesici almasam belli ki ağlatacaktı. şimdi de heralde hayatımın en çok kan kaybettiğim reglini yaşıyorum. hapa mı bağlasam yoksa mevsimden mi desem bilemedim.

  bu kadar yazdığıma bakmayın, yazları kör talihimin tek kurtarıcısı bu hap.

  11 ağustos 2014 01:34 11 ağustos 2014 01:36

  6. yaklaşık iki hafta önce kullandığım ilaç. günde 3 tane saatlere dikkat etmeden aldım. bir hafta kadar kullandım. bıraktıktan 3 gün sonra regl oldum. ağrı kesici almasam sancılı geçecek gibiydi ki bu sorunuda ağrı kesiciyle atlattım.

  11 ağustos 2014 13:11

  7. benim çok hafif lekeleyen adetimi o anda içmeme rağmen durdurmayan ilaçtır. bünyeden bünyeye değişir etkisi. ve o ilacı kullandığım zaman zaten adet sancısını çekiyorum sadece kanama olmuyor. ve beni altüst ediyor. iki kere içtim tövbe ettim, tamponla denize havuza giriliyor zaten hijyene dikkat ettiğiniz ve sudan çıkar çıkmaz değiştirdiğiniz sürece. vücuda dışardan müdahale etmemek en doğrusu.

  11 ağustos 2014 15:06


  8. Düğünüm nedeni ile kullandığım regl geciktirici.

  Regl tarihimden birkaç gün önce kullanmaya başladım. Tam olarak kaç gün olduğundan emin değilim takvim tutmadığım için. Kullandığım süre boyunca herhangi bir sorun yaşamadım. Şişkinlik, gerginlik vb. de oluşturmadı bende, her bünyenin tepkisi farklı olur tabii. Kullandığım sürede tuzlu ve asitli gıda tüketimini minimumda tutup bolca su içmeye çalıştım şişkinlik olmasın diye.

  Düğünüm pazar günüydü, o gün sabah ve öğlen kullandım, sonra kullanmayı bıraktım. Bugün yani çarşamba öğlene doğru regl oldum. Her zamankinden fazla bir ağrım ya da kanamam yok şu anda.

  Memnun kaldım, gerekirse yine kullanırım. Öpücükler.

  2 eylül 2015 15:28 ed.2 eylül 2015 21:22

  9. Tatile gitmeden bir gün önce kullanmaya başladım ben bu ilacı arada sırada unuttum fakat.bıraktıktan 2-3 gün sonra adet olmaya başlıyorsunuz ancak inanılmaz bi ağrı oluyor hiç böyle ağrılı geçmemişti ama gerçekten dayanılmaz

  2 eylül 2015 15:41

  10. Üniversite sınavlarına 2 (iki) kere hazırlanmış, ikisinde de sınavlar regl tarihine denk gelmiş biri olarak bu ilacı o dönemlerde tecrübe ettim.

  Zaten normal regl ağrısını bile özel ağrı kesiciler olmadan atlatamayan biriyken bu ilaçla 5 kat şiddetlenen ağrı sonucu gece 3 sularında kendimi acilde bulmuştum. Güzel bir anıydı diyemem.

  Ama regl ağrısı gibi dertleriniz ve hormonal dengenizde bir sıkıntınız yoksa kullanmaktan çekinmeyin, çünkü tatil, sınav ve bilimum önemli dönemlerde gerçekten kurtarıcı olabiliyor

  2 eylül 2015 17:03