yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (4)
  • medya (1)
  4

  1. La roche posay’ın yeni ürünlerinden biri. Hassas ciltlere de uygun C vitamini serumu. C vitamini kullanmak istiyor ama cilt hassasiyetinden dolayı biraz çekiniyordum. Bu serum hakkında yabancı kaynaklarda o kadar iyi yorumlar okudum ki denemeye karar verdim. %10 c vitamini içeriyor. Bu yönüyle antioksidan ve yaşlanma karşıtı etkisinin güçlü olduğu söyleniyor. İçeriğinde salisilik asit var, siyah nokta, gözenekler ve cilt lekeleri açısından iyi. Bunların yanı sıra cildi yatıştıran içerikler de var. İddiası da kırışık görünümü azaltmak, cilt tonunu eşitlemek leke ve gözenek görünümünü azaltmak, aydınlık ve canlı bir cilt. Tüm bu yönleriyle bana aradığım serum gibi geldi. İçerik açısından tek sorun birkaç çeşit silikon olması. Gerçekten bu olmasaydı şahane olurdu.  Buna rağmen okuduğum incelemeler ve yorumlardan yola çıkarak aldım. La roche posay’e hep güvenirim açıkçası, bugüne kadar beni hayalkırıklığına uğratan bir ürünü hiç olmadı.  Yeni kullanmaya başladım, şimdilik çok memnunum, herhangi bir reaksiyon veya rahatsızlık olmadı, aksine gerçekten de cildimin eşitlendiğini canlandığını görüyorum ama gerçek etkilerini görmek için birkaç hafta daha kullanmak gerekir, elbette güncellerim.

  26 ocak 23:50

  4

  2. Henüz türkiye de satışa sunulmamış bir serum. Deneyenler yurt dışında muhtemelen, gelsin deneyeceğim merak ettiğim bir serum. İçinde salisilik asit var görünüyor ve yurt dışı fiyatı 40 dolar. Hyalu b5 serumun yurt dışı fiyatının 30 dolar olduğunu ve bizde firma satış fiyatının 319 tl olduğunu düşünürsek maalesef 400 tlden ucuza satılacağını düşünmüyorum.

  27 ocak 11:10 27 ocak 11:10

  3. Ürün akışkan ve cilt tarafından güzel emiliyor. Ben makyaj altına uyguluyorum, cildimi daha sağlıklı ve canlı gösteriyor. Dolgun cilt hissin ilk kullanımdan itibaren hissetmeye başlıyorsunuz. Gece yatmadan önce kullandığımda ise, uyandığımda o nemli his hala devam ediyor üzerine makyaj yapıp çıkıyorum.

  27 ocak 18:40


  4

  4. Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum ve ilk izlenimlerimi yazmaya geldim.

  Ürün aynı görseldeki gibi turuncu bir şişede geliyor, damlalığı yanında ayrıca bulunuyor. çok sıvı ve yağlı değil tam tersi yoğun ve hafif köpüğümsü bir yapıda. Sürdükten sonra 1 dk içinde emiliyor üzerine güneş kremi sürüyorum. İçerisinde salisilik asit var bu da yağlı akneli ciltler için iyi aslında. Ama içerik listesine bir bakıyoruz ki sondan bir önce yazılmış, yüzdesi düşük muhtemelen ama gündüz kullanım için eh işte diyebiliriz. C vitamini formu askorbic asid kullanılmış ve ben bunu sevdim. Her ne kadar çabuk bozuluyor olsa da diğer c vitamini formlarının aktifliği tartışma konusuyken etkisi belirli olanı kullanmak isterim. Firma da açıldıktan sonra 2 ay içinde tüketilmesi gerektiğini söyledi. Ben ışık almayan kapalı bir dolapta saklıyorum.

  Etkilerine gelince, akne yapmadı. Benim cildim c vitaminine alışkın o yüzden karıncalanma da yapmadı zaten %10 içeriyor. Cildimde zaten çok sorun olmadığı için bir şey diyemiyorum ama kendi cildimde çok da mucizevi etkileri olacağını düşünmüyorum. Muhtemelen bu bitince yine yüksek konsantrasyon bir ürün kullanırım.

  Peki kimlere öneririm, hassas ciltlere, daha önce c vitamini kullanmamış olanlara, akne şikayeti planlara, daha önce c vitamini kullanıp yüzü vıcık vıcık yağ içinde kalanlara kesinlikle öneririm.

  11 mart 07:46

  4

  5. ürünü kullanalı neredeyse 2 ay oldu, zaten kullanım talimatına göre açılan ürünün 2 ay içinde tüketilmesi en sağlıklısı. yani 2 aylık kullanımımın sonuna geliyorum o yüzden fikrimi yazayım tekrar dedim.

  ürün gerçekten de hassas cildime çok uyumlu, c vitamini kullanmamıştım daha önce o yüzden çekiniyordum ama o açıdan hiçbir sorun yaşamadım memnunum.

  cildim gerçekten çok donuktu, bu iki ayın sonunda daha canlı göründüğünü söyleyebilirim, o iddiasını gerçekten karşılıyor.

  çok lekeli bir cildim olmadığı için lekelere etkisi ne kadar olur yorum yapamayacağım ancak genel olarak cildi daha eşit ve canlı yapıyor, yine de eşitlenmesini istediğiniz koyu lekeleriniz varsa ne kadar etkili olur emin değilim, belki daha kuvvetli bir ürün kullanmak gerekebilir.

  kırışıklık konusuna gelirsek, 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde bu açıdan büyük bir değişim beklemiyordum, onu gözlemleyebilmek için daha uzun kullanım gerekli olur herhalde. ben kırışıklarımda bir etkisini görmedim. ancak dediğim gibi daha eşit ve canlı bir cildim olduğu için genel anti-aging anlamında iyi bir etkisi olduğunu düşünüyorum. ama mucizeler beklenecek bir ürün değil, bunu da belirtmek lazım. sürekli alıp kullanabileceğim bir ürün değil benim bütçe itibariyle ancak yılda bir iki kere kür yapmak istersem tercih edeceğim bir ürün.

  22 mart 14:24

  3

  6. 6 haftadır kullanıyorum. Alma nedenim, güneşsiz havalarda, cildimin solukluğuna bir renk vermesi idi. Problemsiz sayılabilecek bir cildim var, sivilce, renk eşitsizliği vs yok. Sadece biraz fazla kuru. Böyle bir cilde göre Etkilerini yazıyorum: hafif bir aydınlanma sağladı, ama çok bir fark yaratmadı. İlk 2-3 gün yüzümde biraz yanma/acıma hissi oldu, sonra geçti. Uyguladıktan 10 dakika sonra, nemlendirici sürüyorum, kurutma yapmıyor. 

  Bence bu kadar az etki için pahalı bir ürün. 

  Notlar:

  açtıktan sonra iki ay içinde bitirmeniz gerekiyor. 

  Karanlık bir yerde saklayın.

  Gündüz sürülmesi öneriliyor ama benim için, gece sürdükten sonraki günler, yüzüme baya belirgin bir şekilde renk geliyor. 

  12 nisan 11:50

  3

  7. 1 haftadır kullandığım serum kendisi. Ben de blogger tavsiyesiyle alanlardanım.

  İlk yorumumum parfüm parfüm parfüm olacak sanırım. Bu nasıl bir yoğun parfümdür. Uzun zamandır en parfümlü kullandığım ürün bu oldu. Gerek var mıydı bu kadar yoğun parfüme emin değilim.

  Benim için ikinci olumsu yan şişesi oldu. Diğer serumlarda damlalıktan kullanmak çok kolay oluyordu ama bunda öyle değil malesef. Damlalığın her tarafı serum ayrıca içine doluyor haliyle çıkarınca sağa sola bulaşması ve fazla ürün gelme durumunu çok yaşıyorum.

  Ben sabahları temiz cilde uygulayıp üzerine güneş kremi sürüyorum. Parlama, yağlandırma, sivilcelenme yapmadı şu an iyi anlaştık diyebilirim ama uzun süreli etkileri için henüz çok erken.

  18 nisan 08:06