yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (99)
  • medya (1)

  1. Oldukça zevkli bir eylemdir ve bazen bir çeşit terapi olabilir. Arabayı tanımak önemlidir. Yabancısı olunan bir araba illa ki tedirgin eder.

  Zevk alarak araba kullanıyorsanız araba ile bütünleşmeniz kaçınılmazdır. Dans etmek gibi gelebilir. O saatten sonra dikkatli bir sürücü, gelmekte olan bir tehlikeyi bile bertaraf edebilecek kadar profesyonel davranabilir.

  Gelelim madalyonun diğer tarafına. İstanbul gibi bir yerde araba kullanmak trafikte insanı çıldırtabilir ve hatta toplu taşıma araçlarını kullanmak lükse dönüşebilir (gizlinot: swh )

  Ukte; (yazar: sakura )

  22 eylül 2014 21:59

  2. aklıma ayşe armanı getirmiştir. malum boğaz trafiğinde can sıkıntısını geçirmek için mastırbasyon yapmış. alem kadın ya.

  23 eylül 2014 00:11

  3. annem arka koltuktaysa araba kullanmaktan çok korku filmi çekiyorum. aman yavaş, aman dikkat diye diye gerim gerim gerer beni. 4 yıldır kullanıyorum anne ya daha ne konuşuyorsun diyemiyorum tabii.

  29 eylül 2014 08:02


  4. bi ara otobüste gidiyoruz. ani bi fren. nasıl olduğunu anlayamadık tabii. kadın sürücü sorunsalı vardı. anlamadığım bi olay olduğu için ve üzerinden uzun zaman geçti, hatırlayamıyorum. fakat tek hatırladığım yolculardan erkek olanı (görüntü olarak), "kadın mı la o" aynen böyle dedi. allahım ne reziilik.

  bi sabah işe gidiyorum. sabah mahmurluğu olur herkeste illa ki. yine otobüsteyim. ve büyük bi kavşakta ışıkta bekliyoruz. kadın sürücü artık kafasında neler vardı, ne şekilde işe gidiyor. kim bilir. sen karşı yönden gir kavşağa. kadın son anda farketti. yine aynı gülüşmeler otobüsün içinde.

  hatta kadınların araba park etmesi araştırma konusu bile olmuştur. kadın niye arabayı parkedemez. tek suçlu memeler kızlar. tek memeyi kesip atın. park ederken arkaya dönmeye çalışınca meme yapıyormuş bünye. hakikaten bu memeler koşuculara bile sıkıntı yaratır, bantlarlar. öyle işte. bunu da niye yazdıysam.

  1 ekim 2014 18:21 ed.11 mayıs 2018 18:11

  5. hiçbir zaman çok büyük bir merakım ve hevesim olmayan eylem. öyle ki ehliyetimi alalı daha 1 sene bile olmadı.

  babamın ısrarıyla ilk defa araba kullanmaya çıktığımda liseye gidiyordum sanırım. arabayı stop ettirmedim diye çok mutlu olmuştum. uzun süre de bunun gururuyla yaşadım, sağa sola hava attım "stop ettirmedim ben ehhe." diye. babam da gülüp geçiyordu. seneler sonra öğrendim ki, otomatik vites zaten stop etmezmiş :(

  o babamın da alacağı olsun, rezil rüsva etti beni.

  1 ekim 2014 21:12

  6. akşam akşam (no:39008)'e çok güldüm, saolsun. :)

  araba kullanmak çok zevkli olmasının yanı sıra bence bir gereklilik. kişinin araba kullanmaya ihtiyacı yoksa bile, hatta arabası yoksa bile, yine de araba kullanmayı bilmeli. neyin ne olacağı, ne zaman başımıza ne geleceği belli değil.

  otomatik vites candır, onu da belirtmek isterim. özellikle istanbul trafiğinde manuel araba bildiğin debriyaj hamallığı.

  1 ekim 2014 21:28 1 ekim 2014 21:31

  7. kocaya mahkum olmamak için ehliyetimi aldıktan 5 sene sonra özel ders ile çzödüğüm eylem.kocadan hoca olmuyor.bende bütçemi ayarlayıp 10 saat ders aldım ve şimdi istanbul trafiğine de çıkabiliyorum.hala acemiliklerim var ama cesaretsiz olmuyor bu iş.

  20 nisan 2015 11:03


  8. Otomatik vites kullandığım için kendimi tam anlamıyla araba kullaniyomus gibi hissedemiyorum, hani kolayina kaçmış gibi.

  Ama bir yandan da bir şeyin daha kolayi varken zoruyla uğraşmak niye :) neden artık bütün arabalar otomatik çıkmıyor, her seferinde debriyaja basıp vites atmak zorunda kalmak büyük zorluk değil mi?

  16 ağustos 2015 00:06

  9. Ankaralılar bilir dolmuşçusu ayrı taksicisi ayrı bu insanlar hem çok sinirliler hem çok agresifler hem de her zaman bir telaşeleri vardır. gelde bunların içinde araba sür. süremiyorum efenim nasıl süreyim sarı ışıktayken insan kornaya basar mı ne acelen var ? bide yaş 21 olunca laf atanı dalga geçeni eksik olmuyor. tamam çok beceremiyor olabilirim ama insanlar müsaade etmiyor ki süreyim.

  20 ağustos 2015 18:23

  10. Bir kadın olarak gerçekten kadınların bu konuda başarısız oldugunu düşündüğüm eylem. Ne zaman trafikde sıkıntı yaratan bi araba olsa örn

  - sanki şerit diye birşey yokmuş gibi yol cizgisini ortalayan

  - çevre yolunda en sol şeritte 60 la gidip sellektör ve kornalara rağmen sağa geçmezken siz allah affetsin artık sağlıyım ben bunu diyip sağ seritte onu geçmeye çalışırken aynaya hiiiç bakmadan zart diye sağ şeride geçen

  - tek şeritli sokakda iki araç arasına dikey park etmek için trafiği felç eden ve 15 dk uğraştıktan sonra park edemeyip yoluna devam eden

  - 90 km hızla giderken arkasında ki arabayı hiiç düşünmeden zart diye freni kökleyip duran

  - tali yoldan ana yolun sol şeridine çıkarken yarım saat bekleyip en olmadık yerde yola cıkan birini görsem özellikle bakıyorum içindeki sürücü kadın..

  Şimdi söyle bi gercek var iyi araba kullanmak zorunda değilsiniz

  ama trafik Kurallarına uymak zorundasınız

  kadınlar trafik kurallarını sadece yol kenarındaki işaretler ve ışıklar zannettiği için sıkınyı yaşanıyor bence oysa görgü kuralları gibi trafiğinde yazılı olmayan uymadıgınızda size kimsenin ceza kesmediği Ama uymanız gereken kuralları var ve cogumuz bundan bi haberiz..

  20 ağustos 2015 23:00