yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (124)
  • medya (4)

  1. kozmela'dan perşembe 09.10'da verdiğim sipariş aynı günün akşamı kargoya verildi. o gün bugündür kargomu takip ediyorum tenis topu gibi bir ana transfer merkezine bir iş yerime yakın şubeye gidip geliyor. 5 gündür koskoca şirketi bulup teslim edemediler.

  14 ekim 2014 12:44

  2. valla maşallah diyeyim ama ben hiçbir sorun yaşamadım bugüne kadar aras kargo ile. ama genel olarak kargo şirketlerinden çok şikayet ediyor insanlar. ben baya şanslıyım bu konuda.

  hatta geçen (bkz: lensmarket) ten siparişim vardı ve geldiğinde ben evde değildim, adam beni aradı. ben de bahçedeki divanın üzerine koymasını söyledim. "burada bir zarar gelmesin, biri almasın" dedi. ben de mahalleme güvendiğimden koymasını rica ettim. ama yine de içi rahat etmemiş adamcağızın, divanın altına koyduğunu söyledi.

  şimdi son alışverişimi bu şekilde getiren bir firmayı ben nasıl eleştireyim?

  22 ekim 2014 00:03

  3. tüm hafta sinir krizi geçirmeme sebep kargo firması. geçtiğimiz cuma yani bundan tam bir hafta önce (link: http://www.suslusozluk.net/b/kozmela kozmela)'dan sipariş verdim. kargo seçeneğinde yurtiçi ve aras vardı. yurtiçi kargonun benim evime gönderi yapan şubesine evimin yakınlarından hiçbir toplu taşıma seçeneğim olmadığı için (olurda evde yokken gelir, gidip almam gerekir diye) "aras kargo olsun bari onunki yakındır belki" dedim ve aras kargoyu seçtim. seçmez olaydım. siparişimin bir haftadır akıbeti belli değil. bakın nerde olduğu demiyorum çünkü cidden siparişime ne oldu bilmiyorum. kozmeladan daha önce çok fazla alışverişim oldu (link: http://www.suslusozluk.net/b/yurti%C3%A7i-kargo yurtiçi kargo) ile aldım onları ve bir kere bile sorun yaşamadım hatta çoğu ertesi gün kapımdaydı. bu yüzden kozmela'dan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. bir haftadır aras kargoyu arıyorum bana verdikleri gönderi takip no internette hata veriyor, müşteri hizmetleri siparişiniz gönderici tarafından aynı gün iptal edilmiş deniyor, kozmela'yı arıyorum hayır biz iptal etmedik zaten etsek aynı gün bize dönerdi sipariş bizde değil diyor, tekrar aras kargoyu arıyorum siparişinizi yanlışlıkla biz iptal edildi olarak kodlamışız şube de şu an acil gönderime alıp yarın yolluyoruz dediler, ertesi gün de gelmedi, tekrar aradım başka bir çağrı merkezi elemanı "ama sizin kargonuz verildiği aynı gün iptal edilmiş" dedi.. ben oracığa bayıl. aras kargodaki elemanların daha kendi kurumlarından haberi olmadığı için kozmela'daki çağrı merkezindeki elemana anlattım durumu, allahtan onlar ilgili de "kargo şirketiyle biz irtibata geçiyoruz hemen size geri dönüş yapıcaz" dediler.. beklemedeyim sözlük. siparişim pazartesi elime geçmezse olacaklardan ben sorumlu değilim.

  tanım: türkiye'de yaşayan birinin tercih etmemesi gereken ilk ve tek kargo markası.

  5 aralık 2014 19:49


  4. çok önemli bir belgemi ıslak imza olmalı prosedüründen dolayı arkadaşıma kargoya verdirdim. en geç 2 gün içinde elimde olur diye düşünüyorum. 2 gün geçti ne gelen var ne giden. aradım akşam 5 e kadar gelir kargonuz dediler yine gelmedi. teslim etmem gerekiyor son gün geldi. şubeye gittim arabada dolanıyomuş meğer kargom 3 gündür. arabadaki görevliyi arayın öncelikle dağıtsınlar önemli dedim. rotaları onlar belirlemiyormuş vs.vs. ve ben teslim tarihini kaçırdım... sitem dolu bir mail attım tabii ki ne geri dönen oldu ne sallayan. bir daha aras tercih etmedim.

  tanım: mecbur kalmadıkça tercih etmeyeceğim hatta mecbur kalsam bile etmeyeceğim kargo şirketi.

  5 aralık 2014 20:06 5 aralık 2014 20:09

  5. bana gönderilen bir paket vardı, bekledim bekledim gelmedi. 10 günün sonunda şubeyi arayıp sordum. telefonu açmaları ve bana cevap vermeye çalışmalarını takdir ettim. (beklentim ne kadar düştüyse bunu bile takdir ediyorum.) dediler ki siz teslim almışsınız paketi. almadım eminim dedim. burada imzanız var dediler. o imza benim değildir ben adımı soyadımı okunaklı el yazısıyla yazıyorum, o imzada ne yazıyor dedim. o zaman bu başkasının imzası, sizin yerinize başkası teslim almış olabilir etrafınıza sorun dediler. isim bile yazmıyor teslim edilen bölümünde, şu kişi teslim almış bile diyemiyorlar. tabiki teslim alanı bulamadım tekrar aradım. kurye arkadaş gelip durumu açıklayacak dediler.

  günün ilerleyen saatlerinde olay aydınlandı (en azından bana anlatılan hikaye bu): kurye arkadaş gelmiş ve beni odamda bulamamış. bana getirdiği paket zaten yırtılmış (özrü kabahatinden büyük), içindeki gıda maddesi etrafa dökülüyormuş, o da paketi çöpe atmış, benim yerime de temizlikçiye imza attırmış ve gitmiş.

  sorumsuzun önde gideni kolpasyon kuryenin bu yarısı yalan hikayesine ufak bir azar ve bir daha yapma nasiyatlarıyla karşılık verdim. oraya buraya şikayet etmedim işinden olmasın diye. şimdi görüyorum aynı eleman hastaydım sizin gönderiyi sisteme sokamadım, aradım bulamadım yarın kesin getiriyorum paketi diye dolanıp duruyor. asla aras kargoyu tercih etmiyorum bu yüzden.

  özetle eleman seçimini daha dikkatli yapması gereken kargo şirketi.

  29 ocak 2015 12:43

  6. Yurtiçi kargodan katbekat daha fazla iş ahlakına sahip. Yurtiçi beni sinir krizine sokarken, Aras kargo ile hiç sorun yaşamadım.

  25 mart 2015 23:42

  7. bugün beni kelimenin tam anlamıyla çıldırtmış kargo şirketi. 4 gündür şubede bekleyen siparişim teslimata çıkmıyor, dünden beri şubeyi arıyorum telefonuma cevap veren olmadı. çağrı merkezini aradım ve bunun için şikayet kaydı oluşturdum ilgileneceklerini söylediler. bugün şubeden telefon edildi ve adresimi teyit ettiler fakat elindeki adresle zaten teyit ettiğim adres arasında bir fark yok güya adresi bulamamışlar o yüzden kargom şubeye geri dönmüş ( yalan ) . yalan çünkü dün de yoğunluktan dolayı dağıtıma çıkmadığını söylemişlerdi ve asıl bomba; ben ısrarla neden 4 gündür şubede beklediğini sorarken telefonun ucundaki görevli bana eğer böyle yapmaya devam edersem teslimatı geciktirmekte hiç bir sakınca görmeyeceğini söyledi. yani kişisel sebeplerden kafalarına göre teslimatı geciktirebiliyorlar. bunun için tekrar şikayet kaydı oluşturdum ve belki bu yüzden kargom bir süre daha elime ulaşmayacak (gizlinot: tehtidini gerçekleştirebilirse).bu rezilliği önlemek için benim gibi bu kurumdan mağdur olan kişilerin mesaj kutumu yeşillendirmesini rica ediyorum. belki işe aldıkları elemanları seçerken daha özenli davranırlar o zaman.

  28 nisan 2015 12:33


  8. siparişimi 1 günde sorunsuzca ulaştırıp beni şok eden kargo şirketi. oysa ki sırf şubesi evime yakın, gider alırım diye bunu seçmiştim. hatta utandırdı kapıyı 3-4 kere çaldı ısrarla. yine de zamanında bilgisayarımı 2 haftada getirmiş, yetmeyip bana şubeden aldırmış olmalarından dolayı hala nefret ediyorum kendilerinden.

  17 eylül 2015 16:18 17 eylül 2015 16:37

  9. Bana hiç yamuk yapmayan kargo şirketi. Uzun süredir çalışırım iş nedeniyle, ufaj tefek problemler dışında sıkıntımız olmadı çok şükür

  17 eylül 2015 16:56

  10. maşallah dediğim 3 gün yaşıyor süslüler. "yurtiçi kaka aras bomba" dedim dedim ne oldu şimdi?

  detay anlatıp kafa şişirmeyeceğim ama kendileri son 2 gün yaptıkları şark kurnazlıklarından sonra onların da üzerine güzel bir çizgi çizdim.

  3 ekim 2015 18:59