yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

  1. "ucuz etin yahnisi yavan olur"un en birinci, en iyi, en güzel örneği. (gbkz: ben de ucuzluğuna kanan zeki tüketici)

  fiyatlar çok ucuz sayılmasa da bazı markalarda bazı zamanlarda iyi indirimler ve fiyatlar yakalamak mümkün.. lakin yerel bir optikten alacağınız gözlüğün bile daha çok garantisi olur. üstelik kesinlikle malının arkasında durmuyor bu adamlar. reklamlar sayesinde her avmde türemişler fakat ben henüz ne doğru düzgün iletişim kuran bir çalışana ne de en ufak bir şikayetimin halledildiğine şahit olmadım. markalara lafım yok lakin gözlüklerinin neredeyse tamamına yakını perte çıkmış haldeyken alıcı bekliyor. çerçevede çatlak olur, satın aldıktan 5 dakika sonra bile bu artık onların sorumluluğunda olmaz. güneş gözlüğü adeta çarpılmış dereceye gelmiştir, elleriyle eğip bükerek, düzelmediği halde düzeldiğini iddia ederek satmaya çalışırlar. çalışanlar "atasun optik benim" edasındadır, eleştiri kabul etmez. müşteri memnuniyet ve şikayet hattı tüketicinin şikayetini kabul etmez, sadece memnuniyete açıktır, yanlış bilgi verir. iade hakkınız vardır güya ama iade edemezsiniz, değişim istersiniz bin dereden su getirirler. ayıplı mal dersiniz yurtdışında üretiliyor, o zaman fabrikasına kontrole yollayalım, 2 ay sürebilir der yokuşa sürerler.

  alması güzel de sonrası hüsran süslüler, ben kandım süslüler kanmasın (gbkz: swh )

  16 kasım 2015 23:36

  2. Normal gözlüklerini bilmem ama geçenlerde rayban clubmaster aldım, 325'e. Zaten klasik siyah altın çerçeve istiyordum, özel bir şey istesem anlarım da nereye sorsam 450 den açtılar ağızlarını. O yüzden atasunda bulunca üstüne atladım. 1 ay boyunca iade hakkı, 2 yıl garanti harici durumlarda da atasun garantisi falan dediler. Kurumsal olduğu için diğer şubelere de götürebilirsin dediler. Ayaküstü Satıcı beyle konuştuk, yabancı firmaymış atasun, ben yerli sanıyordum. Hizmetten memnun kaldım ben gerçekten, bundan sonra da güneş gözlüğü için tercih edebilirim.

  17 kasım 2015 01:55

  3. Fresh look lensleri diğer optikçilere göre çok çok uyguna veren marka. Ayriyeten ucuz çerçeveleri de mevcut. Rayban çerçeveleri ise piyasaya göre epey altında. Ancak her rayban modelini bulabilir misiniz bilemiyorum.

  17 kasım 2015 04:04


  4. ankara acity şubesi çalışanlarına buradan teşekkürlerimi sunarım.

  Şimdi efendim, ben başka bir optikçiden "küçük yüzüme uygun gözlük buldum" diye sevinerek çok da sorgulamadan bir gözlük almıştım. daha sonra bu gözlüğün yüzümü sıktığını farkettim ve uzun süre kullanamadım. işlerimin yoğunluğundan gidip değiştiremedim de. üzerinden epey zaman geçtikten sonra aldığım yere götürdüğümde azıcık esnettiler ama çare olmadı.

  çok para vermiş olmama rağmen gözlükten umudu kesip, ankara forum atasunda yeni gözlük bakıyordum. Bu arada konuşma arasında diğer gözlüğün durumundan da bahsetmiş bulundum. Siz şimdi gözlük almayın, getirin diğerine bir bakalım dediler. Bir dahaki gidişimde de gözlüğü tam kullanabileceğim ayara getirdiler.

  Tekrar gözlük alacağım zaman kesinlikle o şubeyi tercih edeceğim.

  17 kasım 2015 10:57 15 aralık 2015 15:57

  5. Alsancak şubesini burdan tebrik ediyorum.

  Lens kutumun yanımda olmadığı ,arkadaşımda kalacağım bir gün lens kutusu satın almaya girdim. Atasu bana seyahat boy lens suyu ,lens kabı vs hediye etti. O gün beni kurtardığı için ayrı bir sempatim var .

  17 kasım 2015 12:02

  6. Gunluk lens olarak en uygun fiyatlara sahip olan optik magazalar zinciri(gizlinot: yazar burada yedigi kaziklardan edindigi tecrubesini paylasiyor ).

  18 kasım 2015 02:23

  7. Ankamall 2 şubesinden çok memnun olduğum optik zinciri. Birkaç ay önce eşim için aldığımız optik gözlüğü birkaç haftalığına şehir dışında olacağımızdan önce adresimize kargolattık. Hem de bir sürü sigorta işlemi olmasına rağmen bizim de evrakları imzalayıp geri kargolamamızı kabul ettiler. 10 gün sonra biz bunu sevmedik diye gittiğimizde hemen değiştirmeyi kabul ettiler. Bu zaten sözleşmede yazıyor buraya kadar bir şey yok tabi. Ama bu ikinci gidişimizde de bizimle saatlerce ilgilenip, aynı güler yüzle hizmet vermeye devam ettiler. Hem de birçok yere göre oldukça uygun. Cam kalitesinden %100 emin olamasak da zaten numara değişimi vs. sebebiyle sık sık değiştirdiğimizden çok takılmadık.

  18 kasım 2015 10:33


  8. güzel indirim fırsatları sunan optik.

  başka yerden güneş gözlüğü almadım.

  edit: almışım

  25 aralık 2015 15:26 25 aralık 2015 15:28

  9. Zamanında annemin gözlüklerini yapamamış olan, bunda problem var diyince "bir şey yok, alışlırsınız" diyip gönderen firma. Sonra annem merdivenlerden inemeyip bir kaç kez de tökezleyince, tekrar doktora gitti. Hem odak noktasını kaydırdıkları, hem astigmat ayarını yapmadıkları ortaya çıktı. Ailecek gidip cingar çıkartınca mecburen alıp yaptılar. Problem yaşayanlara tavsiyem; kalabalık bir saatte, yanınızda cazgır biriyle gidin, cazgırlık yapın.

  25 aralık 2015 16:22

  10. bir çok kez alışveriş yaptım. hepsinden de memnunum/z.

  ayrıca hasarlı tamir edilmesi gereken gözlüğünüz var ise ordan almamış bile olsanız bedava tamire gönderip yaptırıp teslim ediyorlar. iyiler adamlar iyi.

  25 aralık 2015 17:07