sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.6
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (51)
 • oylar (9)
 • medya (7)

1. avon'un yeni çıkan, 20 farklı renge sahip mat ruj serisi. sürümü çok kolay, dudağı kurutmuyor ve gerçekten çok matlar. yabancı bir blogda ravishing rose rengi mac all fired up'a dupe gösterilmişti. tek kötü yanı bazıları rengini tek sürüşte vermiyor.

ukte sahibi; (yazar: gizgizemi)

5 mart 2016 18:07

4

2. şu an gurbet ellerde olduğumdan henüz deneyemesem de avon'dan bendenize bu rujların üç tanesi hediye gelmiş bu hafta. marvelous mocha, bir de adından emin olmadığım bir bordo ile bir kırmızı var (sanırım red supreme ile berry blast). adeta ruj bağımlısı olan annemin de yazık içi gidiyormuş ama açmamış ben denemek isterim diye. bunu duyunca anne saçmalama, durduğun kabahat dedim. marvelous mocha'yı açmış ve acayip beğenmiş, sanırım ilk mat ruj denemesi bu. "bu moda mükemmel, yeni bir dinamizm getirdi. moka rengi makyaj da yaptım, şimdi de kahve rimel almaya gidiyorum" diye coşku dolu bir mesaj attı. o da böyle bir aşkito işte.

mat ruj trendine yeni yelken açtığım için merak içindeyim. hele bordosu güzelse ekmeğe bile sürerim onu ben.

5 mart 2016 21:35 5 mart 2016 21:35

3. normalde avondan katalogtan sipariş verildiği için ürün almıyordum.Ama bugün bursada zafer plazanın bir üst sokağında avon ürünleri zaten bir mağazaya denk geldim.Ordan marvelous mocha rengini aldım.Çok tatlı kahvemsi nude bir ruj ama asıl söylemek istediğim şey yapısıyla ilgili.Sürerken çok kremsi geldi,bu da kesin mat değil dedim ama dudaklarımda çok mat durdu,golden rose velvet matte serisinden çok daha mat durdu.Bayıldım,hem kremsi olup hem nasıl mat durdu bu kadar anlayamadım valla.

12 mart 2016 19:05

4. Pure Pink , Au Naturale, Marvelous Mocha da gözüm kaldı doğrusu.

12 mart 2016 20:00

5. numune boy olarak birkaç rengini merak edip sipariş vermiştim. Yapıları gerçekten mat buyüzden de dudak kusurlarını biraz fazla belli ediyor

görsellere elimde olan renklerini ekliyorum

ocak ya da subat katalogunda 1 tl olarak numune boy satıştaydı o sayede alabildim numune rujları da

12 mart 2016 21:09 12 mart 2016 21:58

6. Marvelous mocha rengini deneme şansı buldum gerçekten çok hoş bir kahve ne çok koyu ne çok açık kalıcılığı çok uzun değil ama rengi için denemeye değer.

12 mart 2016 23:46

7. Pure pink rengini hiç sevemediğim dudakta parça parça fazla kremsi garip duran, marvelous mochanın ise rengine yapısına her şeyine bayıldığım ruj serisi. Kırmızı olanının da testerı var elimde o da gayet başarılı. Ama pure pink bir tuhaf makyaj kutusunda ters dururken dibinden kopmuş bir de, bana mı bozuğu denk geldi bilemedim. Oysa onun da rengini sevmiştim.

12 mart 2016 23:52

8. yapısı gerçekten çok ilginç, fazlasıyla mat ve kremsiler dudakları kurutmuyorlar. marvelous mocha ve berry blaste sahibim. mochayı iki kez sürdüm ve kaç kişi rujumu sordu hatırlamıyorum :) renkler de gerçekten güzel fiyatı da uygun, bence şans verilmeli kesinlikle

13 mart 2016 00:24

4

9. şu (no: (no:244686)) girdide belirttiğim gibi sonunda marvelous mocha, wild cherry ve red supreme elime geçti.

biliyorsunuz mat ruj denince akla, tamam şimdi buldum, hemen onun adı gelir; kurutma kurutma kurutma. fakat bu arkadaşlar o meşhur dudak kuruması duygusunu nasılsa pek yaşatmıyorlar. yani sürünce cremesheen yapıda veya nemlendirici olma iddiasındaki rujlarımdan daha fazla kuruluk hissetmedim. yapı mat rujların çoğunluğu gibi tebeşirimsi değil, öncesinde ısıtma gerektirmeden gayet kremsi bir şekilde yayılıyor ama bariz mat duruyor aynı zamanda. kalıcılıkları gayet güzel; ama efsane de diyemem, sonuçta mat rujlar her zaman daha kalıcı oluyor. şimdi renklere geçelim;

marvelous mocha: bence serinin yıldızı bu renk. mac taupe, velvet teddy, twig ekolünden; son zamanın hit renkleri olan kahve bazlı nude-mlbb'lerden. orta tonlu, sıcak bir mauve diye tanımlayabiliriz. nc15 tenimde dudak rengimden biraz daha koyu durdu. pek yoğun bir makyaj da yapmamıştım, sadece rimelden oluşan bir göz makyajı ve doğal pembe allık uygulamasıyla çok güzel olduğunu söyleyebilirim. son dönemde mac velvet teddy ve taupe arasında karar vermeye çalışıyordum ama bu rujdan sonra pek luzum kalmadı sanki. bende duruşu tam olarak ikisinin ortasında. nasıl sevdim anlatamam, her sürüşümde soranlar oldu zaten.

wild cherry: mor bazlı bir bordo. tam o kadar koyu değil sanırım ama mac sin'e epey benziyor. hem aşırı pigmentli hem de koyu renkli olduğu için hata kaldırmıyor, mutlaka dudak kalemi istiyor; ben dudak kalemi pek kullanmasam da bu ruju uygularken bariz ihtiyacını hissettim. hatta o yüzden ikinci uygulamamda "sınırlar bir belli olsun da, onları da kapatırım" diye elimdeki tek renk olan kırmızı dudak kalemiyle kullanmak zorunda kaldım ve hemen sonrasında adeta koşa koşa uygun bir kalem buldum. böyle pigmentli bir rujdan beklenenin aksine sağa sola pek bulaşmıyor, gerçi ben fazlasını peçeteyle alıyorum ama onu lipbalm bile sürsem yapıyorum zaten. ayrıca hayvani boyutta bir hamburgeri hayvani bir teknikle yedikten sonra %60'ı duruyordu ve homojen bir şekilde çıkmıştı. sonuç olarak, soğuk alt tonları kendine yakıştıranlar için kullanılabilirliği yüksek bir bordo.

red supreme: bu aralar kırmızı ruj içinde kaldığım için bunu dudakta denemedim ama kolumda yakın olacağını düşündüğüm bir başka mavi alt tonlu kırmızı olan russian red ile swatchladım. dudakta çok fark edeceğini düşünmüyorum ama kolda incelenince russian red daha tok kalıyor; red supreme'in rengi daha parlak, ayrıca biraz daha pembelik var içinde. ruby woo daha yakın olabilir gibi, hatta karşılaştıramadığım için emin değilim ama bence çok benziyorlar.

edit: imla

20 mart 2016 22:30 10 nisan 2016 14:17

10. Bugün marvelous mocha rengini aldım denedim elimdeki 1500.ayni renk oldu. Çok sıradışı bir renk değil denildiği gibi kurutmuyor ama kokusu çok kötü, yapısı kötü dudakta sabit durmuyor, ambalaj olayı çok kötü kapağı oynayıp duruyor. İçime sinmedi, farklı renklerini de denemek isterdim ama saydığım özelliklerden dolayı almam. Onun yerine pastel alırım para fazla verip mac alırım. Sanırım son avon alışverişimdi.

25 mart 2016 22:46