yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (61)
  • medya (0)

  61. Son günlerde yine bataklığına düştüğüm dizidir. Her izleyişimde yeni şeyler farkediyorum ve şaşırıyorum. Mesela önceden gülse birselin yarattığı o itici ve kötü karakterleri eleştiri amaçlı yazdığını düşünürdüm. Ama her defasında öyle yapmamış bence. Makbule izzet tarafından yarınlar yokmuşcasına dayak yerken arkada gülme efekti var mesela. Niye? Tamam komedi dizisi ama madem duyar amaçlı böyle bir sahne yazıyorsun arkaya o gülme efektini koyup durumu neden ciddiyetsizleştiriyorsun ki? Saçma geldi ve sinir oldum. Bir de genel kanı burhanın da gelmesiyle dizinin düşüşe geçtiği yönünde ama bence aksine diziyi Burhan kurtarmış. Burhan dışında beni aşırı eğlendiren ve hikayesinin ilgimi çektiği hiçbir karakter yoktu mesela. Olsa da olurlar olmasa da olurlar. Sadece burhanın diziye ilk dahil edildiği bölümlerdeki davranışları keşke olmasaymış. Her ne eleştiri yaparsak yapalım bu dizinin üstüne gelmedi ve artık böyle işler yapılmıyor. Kaliteli bir Türk sitcomu yok yani çok uzun zamandır. Sadece arka planda tıngırdamasıyla bile kendimi iyi hissettiriyor. 

  15 kasım 2023 16:17 16 kasım 2023 11:03

  60. safe placeim dediğim nadir detaylardan biri olan dizidir. açıkçası türk dizilerini hayli bayıcı bulan biriyim. başlasam da uzun süre devam edemiyorum ama avrupa yakası benim gönlümde bambaşkadır. ne zaman canım bir şeylere sıkılsa, hayatım dönülmez yollara girse, ya da dümdüz sadece gülmek istiyorsam açar bir bölüm bazen iki-üç-dört bölüm izler kendi kendime terapi yaparım. sanırım kaç yaşına gelirsem geleyim hayalim avrupa yakası dergisinde çalışıp(!) öğle yemeğinde şesuyla dedikodu yapmak olacak. evet, asla çalışmayıp şıkır şıkır nişantaşı sokaklarında cirit atmalarına hep özeneceğim. yaşlandıkça fatoş'a dönüşüp dişil enerji saçacağımı, iş yerinde full allık fırçasıyla dolaşacağımı falan sanıyorum mesela. aynen aşk kadını olacağım :d işçisin sen işçi kal lanuitresor. avrupa yakası etkisi bu ya, azıcık izlemeye ara verince hemen düzeliyor. 

  6 kasım 2023 22:30

  59. Hümeyra ve beraberinde sacit, kubilay diziden ayrıldıktan sonra dizi toparlanamadı. Dilber hala mesela çok gereksiz ve komik olmayan bir karakter onu sahnelerini hızlandırıyorum. Volkan için bu kadar karakter harcanması diziye yazık olmuş.

  10 ekim 2021 10:28


  58. izlediğim tek türk dizisidir. hala izlediğim tek türk dizisidir.

  19 mayıs 2021 22:46

  57. Hala izliyorum, bıkmadan, usanmadan! Yemek hazırlarken, ütü yaparken falan çok iyi gidiyor Avrupa yakası. En sevdiğim yerli dizi kesinlikle.

  22 şubat 2021 10:33

  56. Üniversite yıllarında yurtta TV olmadığı için izleyememiştim, karantina dönemimi renklendirdi, güldüren, mod yükselten, çok kaliteli bir diziymiş. Çok Yaşa Gülse Birsel!

  21 şubat 2021 18:23

  55. Yemek yerken çok güzel gidiyor valla.

   Volkan selin şesu olan bölümler cidden çok iyi. Özellikle şesu karakterine bayılıyorum bence diziden ayrılmaması gereken karakter şesuydu. Burhanın dizi ilerledikçe abartılı bir karaktere bürünmesi bir süre sonra bayıyor. Ama şesu ile burhan birlikte çok iyi bir ikiliydi.Makbule ve bülent karakteri de bence en iyi yazılmış insan tiplerinden.

  Dizinin özellikle son sezonu hiç iyi değil . İlk 3 sezon çok kaliteli. 

  6 şubat 2021 12:04


  54. pandemi döneminde her akşam bir bölüm izliyoruz, o kadar iyi geldi ki.

  Şu an tv de yayınlanan tüm diziler avrupa yakası'nın yanında aşırı kalitesiz geliyor. 2000li yılların başlarının güzelliği, naifliği ve sıcaklığı başkaymış.

  5 şubat 2021 23:41

  53. her gün arka arkaya izliyorum hala bölümlerini, hepsini kaçar kez izledim artık bilemiyorum.

  Fatoş ve Tanrıverdi favori ilişkim sanırım dizi boyunca gelişen, keşke daha çok görseydik

  5 şubat 2021 23:10

  52. Benim için sadece ilk iki sezondan ibarettir. Ben volkan, selin ve şesu'nun olduğu bölümleri seviyorum. Diziye sonradan eklenen tiplemeler son derece sevimsiz ve karikatürizeydi bence. Dizi sonradan o orijinal havasını kaybedip alaturka bir hal aldı. Çok gereksiz tipler dahil oldu. Sakız gibi uzatmasaydılar çok daha iyi olabilirdi. Yine de bendeki yeri çok ayrıdır. Hala yemek yerken açar izlerim. Ayrıca bana her daim eski türkiye'yi hatırlatır. Ve neden sertaç karakterini hep geri planda bıraktılar anlayamıyorum. Oysa ki ciddi bir potansiyeli vardı. Daha çok yer verilseydi harika olabilirdi

  5 şubat 2021 21:40